Trendyol Fare iadesi almıyor Dava açabilir miyim ?

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Merhaba arkadaşlar trendyoldan bir fare aldım ve farenin bana uygun olmadığını gördüm olduğu gibi paketleyip geri yolladım fakat firma ürünün açıldıktan sonra 2.el kategorisine düştüğünü söyleyip iadeyi kabul etmedi. Bununla ilgili nasıl bir yol izleyebilirim ? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

OpZeus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
e-devlet üzerinden thh başvuru yapabilirsin , 14 günlük iade hakkın var 2.el üçüncü el bu seni ilgilendirmiyor firmanını düşünceği bir şey bu şikayette bulun senin T.C vatandaşı olarak dokunarak seçmediğin üründe iade hakkın mevcut yani internetten aldığın her ürün için geçerli bazı belli başlı ürünler hariç .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
2. el kategorisinde derken sizin aldığınız ürün mü öyle yoksa onlar sizden ürünü iade alamayacaklarını bunun ürünü 2. el kategorisine soktuğunu mu söylediler? Eğer ikinci dediğim şey ise kullanıcının dediği gibi Tüketici Mahkemesine başvurabilirsiniz. 14 gün yasal hakkınız var ve mahkeme bu durumu genelde kullanıcı lehine sonuçlandırır.

Rebellion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
14 gün içinde kutusu açılmış dahi olsa iade etme hakkınız var, Trendyol'u arayarak bu bilginizi de onlara sunarak iadesini ya da değişimini isteyin.

KS

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Rebellion' Alıntı:
14 gün içinde kutusu açılmış dahi olsa iade etme hakkınız var, Trendyol'u arayarak bu bilginizi de onlara sunarak iadesini ya da değişimini isteyin.

Yaptım hocam kargo iadeye ulaşır ulaşmaz müşteri hizmetlerini aradım. Onlarda satıcının teknolojik ürünlerin kutularının açılmasından sonra 2.el olduklarını belirten bir yazı gönderdiler. Buna göre ürünün kutusunu açtığım için 2. El olmuş ve iadesi kabul edilmiyormuş.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Öyle bir şey yok. İade almaları gerekiyor. Siz Tüketici Hakem Heyetine eDevlet üzerinden başvurun bence yada bunu yapacağınızı Trendyola belirtin belki geri dönerler.

OpZeus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı olay benim başıma geldi ve bu işin içinde olan birisi olarak söylim sana , hepsiburadadan 2,500 tl ye monitör aldım 2x ölü pixel çıktı firmaya ürünü geri yolladım birde bu ürünü satan hepsiburada direk kendisi bana ürünü iade alamıcaklarını belirtti firmaya gönderceğiz kabul olursa iade alırız gibi cümle kurdular , direk thh başvuruda  bulundum şikayet belgesinide hepsiburadaya mail olarak attım , 2 gün sonra paramı bana gönderdiler , iade yapmıcağız demelerine rağmen, sonuç olarak onlar iadeyi kabul etmiyor sen başvuruda bulunuyorsun ekstra thh masraflarıda onlara yükleniyor bunun farkındalar kandırabildiği kişileri bu şekilde kandırmaya çalışıyorlar iade konusunda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri