Türktelekom İnternet Hız Düşüklüğü

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Aynen hatamı düzelten arkadaşa teşekkür ederim. Elektrikçide bu alet mevcuttur. Kablon tek parça olduğu için mahallende olan elektrikçiye bi çorba parasına eve getirip hllettir.
RJ11 elektrikcide var mıdır?

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
RJ11 elektrikcide var mıdır?

Vardır hocam. Anlattığınız senaryoda tek gerçekleşmesini beklediğim ihtimal rj11 soketinin iç yapısının gerilmeden dolayı hasar almış olması zira aynı şeyin benzerini babamlar yaşadı. Evin içinden geçen tek parça dsl kablosunu laminant döşenirken laminantın altına almışlar. Bana internet gidip geliyor dedi. Kaldıki interneti kopuyor 10 dakika sonra geliyor , yer yer 2 mb gibi hızlar alıyordu. Herşeyi yaptım. En son gittim 60 metre dsl kablosu aldım. Kutu allahtan babamların evinin duvarındaydı. Ordan mevcut kabloyu çıkarıp yeni kabloyu çektim. Herşey düzeldi yaklaşık iki sene oluyor. Dsl kablolarında ek veya bu şekil problemler oldumu hız etkileniyor kopmalar yaşanıyor. Benimde aklıma o gerilmeden kaynaklı rj soketinden başka birşey gelmiyor.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Vardır hocam. Anlattığınız senaryoda tek gerçekleşmesini beklediğim ihtimal rj11 soketinin iç yapısının gerilmeden dolayı hasar almış olması zira aynı şeyin benzerini babamlar yaşadı. Evin içinden geçen tek parça dsl kablosunu laminant döşenirken laminantın altına almışlar. Bana internet gidip geliyor dedi. Kaldıki interneti kopuyor 10 dakika sonra geliyor , yer yer 2 mb gibi hızlar alıyordu. Herşeyi yaptım. En son gittim 60 metre dsl kablosu aldım. Kutu allahtan babamların evinin duvarındaydı. Ordan mevcut kabloyu çıkarıp yeni kabloyu çektim. Herşey düzeldi yaklaşık iki sene oluyor. Dsl kablolarında ek veya bu şekil problemler oldumu hız etkileniyor kopmalar yaşanıyor. Benimde aklıma o gerilmeden kaynaklı rj soketinden başka birşey gelmiyor.
Doğru anladım değil mi, modeme bağlı ucun konektörünü değiştireceğim.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Evet hocam. Modeme taktığın DSL kablosunun ucunda bulunan RJ11 konnektörünü yenileyeceksiniz.
Teknik ekipten adam tekrar geldi aşağıdan tekrar port değişmiş şu anda bir sıkıntı yok.
1662040523619.png

1662040568008.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri