Çözüldü Usb Device Over Current Status Detected Hatası

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Selamlar , dosya çıkartmak için yazıcıyı pcye bağladım fakat bir kaç hata verdi çok fazla güç yüklendi vs gibi , bende pcyi yeniden başlattım fakat açılmadı 1 hafta öncede aynısı olmuştu fakat açılmıştı şuanda pcyi açamıyorum alttaki ekran geliyor ve 15 sn sonra kapanıyor , sanırım usbler ile alakalı kısa devre mi yapıyor acaba ?
Tüm usbleri çıkartıp denedim yine açılmadı çözümü nedir bilen varmı?
Not ; bios pilinide cıkar tak yaptım + biosa giremiyorum.
IMG_2706.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Jumper'lar aracılığıyla USB konektörünüz kendisini anakarta bağlar. Jumper'lardan herhangi birinin eksik olması durumunda "USB Aygıtının Aşırı Akım Durumu Algılandı" hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Jumper'lar aracılığıyla USB konektörünüz kendisini anakarta bağlar. Jumper'lardan herhangi birinin eksik olması durumunda "USB Aygıtının Aşırı Akım Durumu Algılandı" hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz.
Söylediğiniz doğru diye düşünüyorum çünkü çok araştırdım herkes jumperlar ile alakalı olduğunu söylemiş , nasıl çözebilirim? Eğer benim yapabileceğim birşey değilse yarın pc işleriyle uğraşan birisine götüreceğim tabi ücret ödemem gerekicek

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Söylediğiniz doğru diye düşünüyorum çünkü çok araştırdım herkes jumperlar ile alakalı olduğunu söylemiş , nasıl çözebilirim? Eğer benim yapabileceğim birşey değilse yarın pc işleriyle uğraşan birisine götüreceğim tabi ücret ödemem gerekicek
Götürmeden önce sabah bir kasa içini açıp USB kablolarını bir kontrol edin takip çıkartın bir baktınız sizin çözebilecek bir iş değil o zaman götürürsünüz, bazen çok zor gözüken bir şey bizim çok basit olabilir.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Götürmeden önce sabah bir kasa içini açıp USB kablolarını bir kontrol edin takip çıkartın bir baktınız sizin çözebilecek bir iş değil o zaman götürürsünüz, bazen çok zor gözüken bir şey bizim çok basit olabilir.
Hocam kasayı bayağı kurcaladım fakat hiçbir etkisi olmadı ekran kartından bios piline kadar coğu şeyi çıkar tak yaptım

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Sorunu farklı bir forumda çözdüm bu sorunu yaşayanlar için burayada bırakayım çözümü : Sorun kasanın üst tarafındaki usb 3.2 portları ile alakalı , kısadevre yapıyor ve aşırı güç yüklemesi olarak gözüküyor bu yüzden pcye zarar gelmemesi için pc açılmıyor bios kendini korumaya alıyor yani sorun kasa ile alakalı , çözümü ise usb 3.2 portunun bağlandığı kabloyu çıkartmak , anakartım a520m-a'ydı anakarttaki U32G1_12 kısmındaki kabloyu çıkarttığımda sorun düzeldi ve pc açıldı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri