USB Hub Kullanımı ve Yaşadığım Sorunlar - Yardım

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Ben dark marka üzerinde 7 adet usb 2.0 port u olan USB hub aldım ve onun üzerine Fare+Klavye+Laptoğ Soğutucusu+Mikrofon bağladım bir süre kullandım ve usb portlarının bağlantı kesip hemen bağlandığını fark ettim daha sonra 5v güç girişi olan usb hub için güç yetmediğini düşünerek adaptör takara kullandım ve aynı sorun devam ediyor,

Klavyenin multi medya tuşlarından ses kapama tuşuna basıyorum mikrofonun sesi kapanıyor açılmıyor, oyun oynarken her hangi bir yön tuşu basılı kaslıyor falan garip garip şeyler yaşıyorum bunu nasıl çözebilirim :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
USB 2.0 tek porttan 5 cihazda toplamda 500mA güç çekebiliyor USB 3.0 ise toplamda 6 cihazdan 900mA çekebiliyor. Muhtemelen cihazlarınızın toplam güç isteğine yetersiz kalıyor bu yüzden birim düşüp geri bağlanıyor olabilir. Bun anlamak için o HUB 'ın üzerine cihazları teker teker takıp kullanın hangi cihazdan sonra cihazda kopma oluyorsa sınırı o kadardır.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
USB 2.0 tek porttan 5 cihazda toplamda 500mA güç çekebiliyor USB 3.0 ise toplamda 6 cihazdan 900mA çekebiliyor. Muhtemelen cihazlarınızın toplam güç isteğine yetersiz kalıyor bu yüzden birim düşüp geri bağlanıyor olabilir. Bun anlamak için o HUB 'ın üzerine cihazları teker teker takıp kullanın hangi cihazdan sonra cihazda kopma oluyorsa sınırı o kadardır.

Mesai bitsin eve gidince deniyicem ama daha önce böyle bir problem olmuyordu sebebi nedir acaba ayrıca bahsettiğim şu klavyenin multimedya tuşundan ses kapatınca mikrofonda kapanıyor bu saçmalık neden oluyor acaba :D

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Donanımsal bi sorun yoksa,yazılmsal problemlerde ,bu tip sorunlar yaşatabilir. Mümkünse,temiz bi format deneyin.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Donanımsal bi sorun yoksa,yazılmsal problemlerde ,bu tip sorunlar yaşatabilir. Mümkünse,temiz bi format deneyin.

Geçen hafta format atmıştım bilgisayarıma şuan temiz ve windows u orjinal kullanıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
IObit Driver Booster indirip sürücü güncelliği kontrolü yaparmısınız USB çıkışlarının sürücüleri eksik veya güncel olmayabilir. IObit taraması Generic USB hub sürücülerinde eksik veya güncel olmayan bulursa sorun bu olabilir güncelleyşn pc yi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
IObit Driver Booster indirip sürücü güncelliği kontrolü yaparmısınız USB çıkışlarının sürücüleri eksik veya güncel olmayabilir. IObit taraması Generic USB hub sürücülerinde eksik veya güncel olmayan bulursa sorun bu olabilir güncelleyşn pc yi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

kontrol ettim herşey güncel diğer arkadaşın güç ile ilgili dediği şeyide denedim olmadı sorun şu kırmızı ile işaretlediğim klavyede ki ses ile hangi tuşa basarsam mikrofonun sessize alma tuşu yanıyor ve mikrofon işlemiyor bir daha ve klavye multi medya tuşladıda çalışmıyor.

1Eq2PA.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bu dediğin sorun yazılımsal gibi güç ile alakalı değil sanki başka sorun var mı bu dediğin haricinde? Eğer sadece buysa sorun yazılımsaldır diye düşünüyorum bu mikrofon ayrımı, kulaklığamı dahil ve PC 'de kurulu yazılımı var mı? Eğer varsa yazılımı silip tekrar kurarsan sorun çözülebilir.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu dediğin sorun yazılımsal gibi güç ile alakalı değil sanki başka sorun var mı bu dediğin haricinde? Eğer sadece buysa sorun yazılımsaldır diye düşünüyorum bu mikrofon ayrımı, kulaklığamı dahil ve PC 'de kurulu yazılımı var mı? Eğer varsa yazılımı silip tekrar kurarsan sorun çözülebilir.

bilemiyorum belki yazılımsaldır ama şuan bilgisayarda kullandığım cihazların hiç birinin kendine ait programı yok otomatik görüyor her şeyi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Daha önce böyle bir sorun yok demiştiniz aynı şekilde mi kullanıyordunuz? Yine bu kombin yani çoklayıcı ile kullanıyor duysanız ve sorun yoktuysa yazılımsal bir problemdir ve Windows sıfırlama veya format işlemi ile sorunu çözmeyi deneyebilirisiniz. Yada yazılımları varsa özellikle sorun çıkaran aygıtların onları kurup deneyin.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Daha önce böyle bir sorun yok demiştiniz aynı şekilde mi kullanıyordunuz? Yine çoklayıcı ile eğer öyle ise sorun yazılımsaldır ve Windows sıfırlama veya format işlemi ile sorunu çözmeyi deneyebilirisiniz. Yada yazılımları varsa özellikle sorun çıkaran aygıtların onları kurup deneyin.

daha önce böyle bir sorun yoktu 1 hafta önce bilgisayarıma format attım sonra böyle oldu bende yeni usb hub aldığım için ondan kaynaklı sandım ne yapıcam bilmiyorum şuan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
HUB yeni mi? Daha önce yoktu yeni aldınız format attınız ve bu sorun ortaya çıktı. HUB 'ın marka modelini verir misiniz, belki donanımsal bir kısıtlaması vardır araştıralım.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
HUB yeni mi? Daha önce yoktu yeni aldınız format attınız ve bu sorun ortaya çıktı. HUB 'ın marka modelini verir misiniz, belki donanımsal bir kısıtlaması vardır araştıralım.

İlk başta S-link Model SLP-400 kullanıyordum sonra iki portu bozuldu ve gittim Dark 7 Port Anahatarlı [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]DK-AC-USB272 model olan hub u aldım şuan hepsini söktüm sadece bilgisayara klavye ve mikrofonu bağlıyorum sanırım sorunum hub lar ile ilgili değil yazılımsal bişeyler çakışıyor multimedya klavyemden ses ile ilgili ne yaparsam mikrofon bloke oluyor belki mikrofonda sorundur garantiye yollasam mı ? Aygıtlarda bişeyler mi çakışıyor noluyor anlamadım bide bilgisayarcıya baktırayım haftaya [/font]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Baktım ve çoklayıcı ile ilgili bir kısıtlama veya sorun yok. Yazılımsal bir sebep buna neden oluyor diye düşünüyorum.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Baktım ve çoklayıcı ile ilgili bir kısıtlama veya sorun yok. Yazılımsal bir sebep buna neden oluyor diye düşünüyorum.

Hub olmadanda denedim yok düzelmedi malesef multi medya uşlarından hangisine basarsam mikrofonu iptal ediyor hemen mikrofon yada klavyede sorun olabilir mi acaba ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mikrofonda sorun oluyorsa onunla ilgili bir problem vardır başka bir mikrofon kullanma şansın var mı? Mikrofonlu başka bir kulaklık vs. gibi, deneyebilirsen sorunun sebebi ortaya çıkar.

KS

LordOfTheZalim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Mikrofonda sorun oluyorsa onunla ilgili bir problem vardır başka bir mikrofon kullanma şansın var mı? Mikrofonlu başka bir kulaklık vs. gibi, deneyebilirsen sorunun sebebi ortaya çıkar.

Mikrofonum kulaklı değil ayrı mikrofon [font=Arial, Helvetica, sans-serif]EVEREST RAMPAGE SN-RM7X başka mullti medya klavye ile aynı şeyleri denicem mikrofon bulabilceğimi sanmıyorum ama bulursam onuda denicem sonuca göre mikronu garantiye göndericem teşekkür ederim herkese yardımcı olduğu için :)[/font]

Ömer.akin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bende usb port aldim fakat 1incisinde sikinti yok 2incisinde ikisi birden calismiyor yardimci olabilecek olan varsa yazsin

Androide denedim birkactanesinde hicbirinde calismiyor ayni sorun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri