Çözüldü UserBenchmark sonuçları?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Yeni topladığım bilgisayardaki sonuçlarda ekran kartı ve işlemcide sorun var gibi gözüküyor bakar mısınız? @ugur.gozaydin
Ekran görüntüsü 2022-08-21 005641.png

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Ekran görüntüsü 2022-08-21 012449.png

Bu da Furmark benchmark sonuçları

Son düzenleme:
KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Yardımcı olursanız sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Buradaki skorlarda genel olarak kıyaslama verisi alamayız ama bir sorun yok görünüyor.

Eğer kıyaslama verisi almak isterseniz Cinebench R23 ile tek ve çok çekirdek testleri yapın işlemciye ve sonuçları paylaşın. Ekran kartı içinde 3DMark Time Spy testi yapın ve sonucu paylaşın.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Buradaki skorlarda genel olarak kıyaslama verisi alamayız ama bir sorun yok görünüyor.

Eğer kıyaslama verisi almak isterseniz Cinebench R23 ile tek ve çok çekirdek testleri yapın işlemciye ve sonuçları paylaşın. Ekran kartı içinde 3DMark Time Spy testi yapın ve sonucu paylaşın.
Time Spy indirme linki atar mısınız?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
İşlemcide sorun yok puan olarak. Sıcaklığın o kadar fazla çekirdekli bir işlemcide bu değerlere çıkması hava soğutucuyla anormal değil ki SE-226-XT iyi tutmuş o derece.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Bu arada sistem bana çok tanıdık geldi ben mi önerdim size sistemi?
Evet hocam siz önerdiniz, ekran kartı testinde de size atarım. Şu an internet yavaşlığından hâlâ program inmedi. Monitörde sıkışmış piksel(ne denediysem geçmedi) ve ekran kartının biraz fazla ısınması dışında sorun yaşamadım çok şükür, ekran kartı ısınma sorununu da aldığım fanlar inşallah yok eder.

Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Burada da sorun yine yüksek bir değer almışsınız. RAM modüllerinin XMP ayarı aktifse ve M.2 diskiniz üzerinde yazan değerleri veriyorsa ki Samsung Magician yazılımında hem Firmware güncellemesi varsa onu yapın hem hız testini kontrol edin bir sorun yok sistemde.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Burada da sorun yine yüksek bir değer almışsınız.
Ekran görüntüsü 2022-08-21 143327.png

Hocam bu arada benim anlamadığım en yüksek gördüğüm sıcaklık 76 gözüküyor ama RDR2 oynarken, GTA 5 oynarken ultra ayarlarda 74-82 oluyor.Yeni gelecek kasa fanları (önerdiğiniz 3 adet 120mm ve 2 adet 140mm fan) ile ne kadar fark edebilir sizce ? XPG INVADER yanında gelen iki kasa ve bir Arctic fanla (Arctic olanı ön orta diğer XPG kasa fanlarını üst egzoz ve arka egzoz koydum) bu değerleri alıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri