Üst Seviye Topladığım Sistem Nasıl?

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Selamlar dostlar,

Kendim bir sistem yaptım ama fiyatı biraz fazla geldi linki ekran kartı, monitör ve RAM den vaz geçemem anakart ve işlemciden düşebiliriz ama Intel i9-12900k çok istiyorum biri bu sistemi düzenleyebilir mi? Fiyatı düşsün yeter belirli bir sınırım yok.

Destek olanlar için çok teşekkür ederim. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Hiç başarılı değil sistem. Anakart + KASA + Sıvı Soğutucu ve PSU daha iyi ürünlerden seçilebilir. Ayrıca bu bütçeye FHD yani 1080p ekran hiç olmamış.

Toplam monitör dahil bir bütçe verirseniz önerinizi yaparım.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Hocam o kasa o sisteme hiç gitmemiş. Ben 3060'lı bir sistem kullanıyorum ve sizin seçtiğiniz psuyla eşdeğer 700Watt'lık bir psu kullanıyorum.Evet benim sistemime hayli hayli yetecek bir psu. Hatta fazla bile. Ama bence böyle bir sistemde en az 800Watt kullanmak gerekir diye düşünüyorum. 1.5Tb yeter mi orası tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Uğur Hocam da belirttiklerinin dışında birkaç tane video izledim 12900'la alakalı. Kesinlikle soğutması çok zor bir kart. Şahsi fikrim 360mm altında hiçbir sıvı soğutma kullanılmamalı. Hatta 360mm'nin de gerçekten kaliteli olanlarından kullanılmalı. Testlerde 90 dereceleri görüyor kart.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Bro üzülerek söylüyorum sistem direk çok kötü , daha uygun fiyata her parça daha iyi toplanır.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Ayrıca zaten fiyat olarak da başarısız. Mesela Nvidia kartlarda üst segmentlerde çok fiyat farkı oluyor Amd'lere oranla. Ben olsam bu bütçede 6900Xt tercih ederdim. Güzel bir fiyattan Vatan 6900xt satışa sunmuş bunu tercih edebilirsiniz mesela

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
bakın o fiyata bir sürü seçenek doğuyor ve benimde kafam karıştı bütçem 48k gibi 3080 olusa çok sevinirim ama 3080 olacak diye başka parçalardan kısmakta istemiyorum.
Bunu bakmıştım ama ekran kartı değişmiyor. Kullanıcının bütçesine en az 3080 yakışır. Sıvı soğutucu hariç güzel sistem ama ona lafım yok.

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ayrıca zaten fiyat olarak da başarısız. Mesela Nvidia kartlarda üst segmentlerde çok fiyat farkı oluyor Amd'lere oranla. Ben olsam bu bütçede 6900Xt tercih ederdim. Güzel bir fiyattan Vatan 6900xt satışa sunmuş bunu tercih edebilirsiniz mesela

amd bana niyeyse itici geliyo nvidia varken. ama olabilir

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kendim bir sistem yaptım ama fiyatı biraz fazla geldi linki ekran kartı, monitör ve RAM den vaz geçemem anakart ve işlemciden düşebiliriz ama i912900k çok istiyorum biri bu sistemi düzenleyebilir mi.

Fiyatı düşsün yeter belirli bir sınırım yok.

Destek olanlar için çok teşekkür ederim. :)
burda oluşturduğumu öylesine toplamıştım

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
48K monitör dahil mi? Ayrıca hazır sistem mi olacak yoksa farklı sitelerden parça önerisi yapacağım?
farklı sitelerden olur monitör dahil deyil olursa benim için daha iyi olurdu ama parça seçimini etkiliyeceği için deyil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
CPU :

GPU :
  1. - Üzerinde çok bir RGB yok bu yüzden RGB uyumu için ASUS marka anakart almak şart değil.!!!
  2. + 2GB fark 4K oyunculuk için mantıklı QHD için 10GB yeterli!!!
MB :
  1. - 75 Amper güç yapısında dolu bir anakart.
  2. - 90 Amper güç yapısına dolu bir anakarttır.
  3. - 90 Amper güç yapısına sahip bol M.2 disk desteği vs. olan dolu bir anakarttır.
  4. - 70 Amper güç yapısında dolu bir anakart.
RAM :
  1. x2 adet 2.820 TL
  2. x2 adet 2.886 TL
  3. x2 adet 2.998 TL
  4. - Normalde Corsair ilk önerim olmazdı ama fiyatı fena değil.
  5. - AMD optimize sürümü değil, bu yüzden frekans konusunda XMP olarak azda olsa ufak bir sorun çıkma potansiyeli var.
SSD : - Micron markasının bir ürünüdür ki bu marka dünyadaki en iyi yarı iletken firmalarından birisidir.!!!

SSD NOT : Ekstra HDD önerisi yapmadım ama alacaksanız WD Blue 7200rpm öneririm. Ancak bence bu tarz bir sistemde HDD yavaşlığı ve sesi çekilmez. SATA yada M.2 disk alınabilir +1TB daha.

EKSTRA SSD :
KASA :

1. - Farkı ses yalıtımlı olmasıdır.!!!
PSU :
  1. - Alman markasıdır F/P ve kalite oranı iyidir.
  2. - F/P oranı iyidir.
  3. - Oldukça başarılı bir Tayvan markadır.
  4. - Şart değil sadece seçenek.!!! - Dünyadaki en iyi PSU üreticilerinin başlarında yer alan bir firmadır.
SOĞUTUCU :
  1. - 1/2/5/6/7/8 numaralı kasalarla uyumsuzdur!!!
SOĞUTUCU NOT : Piyasadaki neredeyse her markadan daha iyi veya denk performans sunan F/P oranı en iyi soğutucuların başlarında gelir bu sınıf için. Yıllardır öneririm daha pişman olan görmedim. 6 yıl pompa ve radyatör garantisi ve 3 yıl fan garantisi vardır. İsveç markasıdır ama daha çok Almanya ülkesinde popülerdir.

Toplamda minimum 45.789 TL yapıyor. Seçenekleri uyarılara göre düzenleyebilirsiniz.

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
CPU :

GPU :
  1. - Üzerinde çok bir RGB yok bu yüzden RGB uyumu için ASUS marka anakart almak şart değil.!!!
  2. + 2GB fark 4K oyunculuk için mantıklı QHD için 10GB yeterli!!!
MB :
  1. - 75 Amper güç yapısında dolu bir anakart.
  2. - 90 Amper güç yapısına dolu bir anakarttır.
  3. - 90 Amper güç yapısına sahip bol M.2 disk desteği vs. olan dolu bir anakarttır.
  4. - 70 Amper güç yapısında dolu bir anakart.
RAM :
  1. x2 adet 2.820 TL
  2. x2 adet 2.886 TL
  3. x2 adet 2.998 TL
  4. - Normalde Corsair ilk önerim olmazdı ama fiyatı fena değil.
  5. - AMD optimize sürümü değil, bu yüzden frekans konusunda XMP olarak azda olsa ufak bir sorun çıkma potansiyeli var.
SSD : - Micron markasının bir ürünüdür ki bu marka dünyadaki en iyi yarı iletken firmalarından birisidir.!!!

SSD NOT : Ekstra HDD önerisi yapmadım ama alacaksanız WD Blue 7200rpm öneririm. Ancak bence bu tarz bir sistemde HDD yavaşlığı ve sesi çekilmez. SATA yada M.2 disk alınabilir +1TB daha.

EKSTRA SSD :
KASA :
  1. - Farkı ses yalıtımlı olmasıdır.!!!
PSU :
  1. - Alman markasıdır F/P ve kalite oranı iyidir.
  2. - F/P oranı iyidir.
  3. - Oldukça başarılı bir Tayvan markadır.
  4. - Şart değil sadece seçenek.!!! - Dünyadaki en iyi PSU üreticilerinin başlarında yer alan bir firmadır.
SOĞUTUCU :
  1. - 1/2/5/6/7/8 numaralı kasalarla uyumsuzdur!!!
SOĞUTUCU NOT : Piyasadaki neredeyse her markadan daha iyi veya denk performans sunan F/P oranı en iyi soğutucuların başlarında gelir bu sınıf için. Yıllardır öneririm daha pişman olan görmedim. 6 yıl pompa ve radyatör garantisi ve 3 yıl fan garantisi vardır. İsveç markasıdır ama daha çok Almanya ülkesinde popülerdir.

Toplamda minimum 45.789 TL yapıyor. Seçenekleri uyarılara göre düzenleyebilirsiniz.
yardımın için teşekkür ederim bu gün biraaz işimvardı şimdi bakma fırsatım oldu. Biraz araştırıp geri döneceyim

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
yardımın için teşekkür ederim yorumun matıklı geldi ve bunun üzerine alışveriş yapıcağım bir sıkıntım olursa yazarım ve siteden,senden çok memnun kaldım adminler bile yardım ediyor ben birkaç foruma yazdım kimse cevap vermedi ve çok toxic vardı yardımın için teşekkürler tekrar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri