Valorant FPS DROP [ Ryzen 7 3700X -3060TI ]

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Valorant dışında bir oyunda sorun yoksa durum normal. Valorant için FPS konusunda çok şikayet eden var. Oyun sorunlu.
FIFA 22 yi '' Ultra '' ayarlarda denedim ve sorunsuz oyun hiç takılmadan gayet akıcı bir şekilde oynadım oyunu. Cpu kullanımı %50-55 arası derecesi ise 55, Gpu kullanımı %80 derecesi ise 60.. Sanırım bu değerler ideal normal diye düşünüyorum . Yani bu durumda sıkıntı valorantta. Oyundan kaynaklı bir sorun var. Darboğaz olayı olmadığına sevindim açıkcası :) Tüm ilgilenen yorum atan arkadaşlara teşekkür ederim. Konuyu kapatabiliriz dilerseniz artık :)

JackLABEL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Arkadaslar sıkıntı valorantta güncelleme sonrası fps drop yiyebiliyoruz dün bende de oldu bu arada dün yeni güncellem geldi o yüzden oluyor 1 2 güne düzeltirler

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Arkadaslar sıkıntı valorantta güncelleme sonrası fps drop yiyebiliyoruz dün bende de oldu bu arada dün yeni güncellem geldi o yüzden oluyor 1 2 güne düzeltirler
Bence Valorant bunu biraz zor düzeltir. Bayağı süredir iyi sistemi olanlar bile FPS konusunda şikayet ediyor ama hâlâ düzelmedi.

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
FIFA 22 yi '' Ultra '' ayarlarda denedim ve sorunsuz oyun hiç takılmadan gayet akıcı bir şekilde oynadım oyunu. Cpu kullanımı %50-55 arası derecesi ise 55, Gpu kullanımı %80 derecesi ise 60.. Sanırım bu değerler ideal normal diye düşünüyorum . Yani bu durumda sıkıntı valorantta. Oyundan kaynaklı bir sorun var. Darboğaz olayı olmadığına sevindim açıkcası :) Tüm ilgilenen yorum atan arkadaşlara teşekkür ederim. Konuyu kapatabiliriz dilerseniz artık :)
valorant şuan bendede drop yapıyor hocam. Sanırım genel bir sorun. Fifa 22 de oyun içinde olmuyor ancak menülerde takılmalar olabiliyor. Sizde de durum böylemi ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Anakart : Asus TUF B450M-Pro Gaming DDR4 4400 MHz
İşlemci : AMD Ryzen 7 3700X 3.60 GHz
Ekran Kartı : MSI GEFORCE RTX 3060 TI GAMING X 8G LHR 8GB GDDR6 256Bit NVIDIA
Ram : CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance PRO RGB Siyah 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit
SSD : Crucial 120GB BX500 - Samsung 970 Evo NVMe 500GB
Güç Kaynağı : Thermaltake Smart RGB 80 PLUS 700W

Sistem Özelliklerim bu şekilde ama valorant oynarken fps drop yiyorum anlık takılmalar oluyor bunun nedeni tam olarak nedir bir bilgisi olan var mı ? 1050 ti den 3060 ti ye yeni geçtim daha güzel bir performans beklerken böyle bir durumla karşılaştım. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Valorant Ekran kartı oyunu değil işlemci oyunudur.
Valorant'ta fps drop yememek için kullanılan ayarlar aşağıdaki gibidir;
WhatsApp Image 2022-09-10 at 00.18.06.jpeg

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
hocam intel i7 11800h işlemcim var yinede drop yiyorum.
Hocam Valorant'ta ki sorun bu Csgo,Valo tarzı oyunlar işlemci oyunları genelde drop yememek için en iyi ayarlar üstekiler çözünürlük de her zaman uygun olan kullanılsın.
arka planda fps kısıtlama 30 dan 15 çekilebilir.
Fps kısıtlamada Hz ne kadarsa ona çekilebilir.

+Önerdiğim şekilde yapanlarda droplar kesildi veya azaldı.

Conterct

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam Valorant'ta ki sorun bu Csgo,Valo tarzı oyunlar işlemci oyunları genelde drop yememek için en iyi ayarlar üstekiler çözünürlük de her zaman uygun olan kullanılsın.
arka planda fps kısıtlama 30 dan 15 çekilebilir.
Fps kısıtlamada Hz ne kadarsa ona çekilebilir.

+Önerdiğim şekilde yapanlarda droplar kesildi veya azaldı.
Ben çözümü mux switchi açarak buldum ancak yinede alttan alta insan şüphelenmiyor değil acaba bilgisayarda mı sorun var diye. Mux switch kapalıyken drop yiyorum ben.

JackLABEL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Bence Valorant bunu biraz zor düzeltir. Bayağı süredir iyi sistemi olanlar bile FPS konusunda şikayet ediyor ama hâlâ düzelmedi.
Hocam yeni bi oyun sayılir valorant daha stabil perfonmansa ulasması için 3 4 sene lazım şu anda harita bugları düzeltiyor karakter hitboxlari düzeliyo oyunun fizigi düzeliyo yani yavas yavas topluyo ama dahada zamana ihtiyaçi var özellikle önümuzdeki sene içinde gelecek özelliklerle bu işi 3 4 seneye rayına oturturlar

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
bende 3070ti var çok nadirde olsa drop giriyor ama bu sadece valorantta çünkü valorant problemli bi oyun.

Eğer gta 5te drop girseydi sistemi iade ederdim :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri