Wifiye Bağlananları Nasıl Engellerim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalarım acil yardımınıza ihtiyacım var. Her şifreyi değiştirdiğimde bağlanıyorlar. Alt kat 3 telefondan bağlanmış. İnternet aşırı yavaş şifreyi değiştirdim hala bağlanıyorlar ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modem arayüzünden bağlı cihazları kontrol et ve IP 'lerini kendi kullandığın cihazlardan hariç olanları ayır telefon, tablet vs. gibi cihazların IP 'lerini her cihazda ki bağlı Wifi özelliklerini açıp kontrol edebilirsin. IP 'leri tespit ettikten sonra MAC adreslerini Modem arayüzünden IP karşısında bulabilirsin 12 haneli 00-00-00-00-00-00 bu tarz bir yapı. Telefonlarda MAC adresini direkt öğrenmek için ANDROID Telefonlarda AYARLAR kısmına gelin (bazı telefonlarda Ayarlar kısmında Genel sekmesinin içinde olabilir) ve Telefon Hakkında yazan sekmeyi seçin. Buradan Donanım Bilgisini seçtiğinizde karşınıza Telefonun MAC Adresi çıkacaktır. Sonra bu MAC adresini her modemde farklı olur yeri engelleme listesine ekleyeceksin bazı modemlerde dışlananlar diyede adlandırılabiliyor. Modem ismini yazıp MAC adresi engelleme yazarsan İnternet 'de sonuç bulursun. Ayrıca tamamen kurtulmak istersen bu işten, yine modem arayüzünde DHCP Sunucusu kısmında Başlangıç IP Adresi ve Bitiş IP Adresi kısmına gelip Bitiş IP 'sinin sonunda ki 255 yazan haneyi Başlangıç IP 'sinde ki rakamdan sonra kaç cihaz bağlanmasını istiyorsan bu sayı yap. Örneğin: Başlangıç IP 'si 192.168.1.1 sen Bitiş IP 'sini 192.168.1.5 yaparsan 4 cihaz bağlanabilir maksimum ama bu sayıyı kesin sürekli bağlı cihaz sayısı olarak yaz ve kaydet. Sonrasında tüm bağlanmak isteyen diğer tüm cihazlar cihazları modem IP vermeyeceği için liste dışında kalacak ve bağlanamayacak. Ancak bu sayıdan fazla bir cihaz bağlamak istersen sayıyı arttırmayı unutma. Ben böyle kurtuldum bende de bir kaçak vardı uzun zamandır yok. Biraz uzun oldu ama detaylı çözümdür.

KS

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekkürler deneyeceğim

Zyxel kullanıyorum bende mac filtre kısmı yok ne yapacağım

KS

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
forumları gezdim hep yerel alan ağına tıklayın. daha sonra mac filtere tıklayın diyorlar ama bende mac filter yok

Hun-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Modemin güvenlik duvarı var ise,  lan ve wan sunucusu kısmına ekle deyip ip adres kısmını mac seçeneği olarak değiştir. Cihazların mac adreslerini yazıp ekleyeceksin.

Güvenlik duvarını etkinleştirip; 'Yasakla' Herhangi bir filtre kuralına eşleşmeyen paketlerin cihazdan geçişi için.

Diyeceksin.

Bu anlattığım senin modeminde Ağ>Kablosuz Yerel Alan Ağı>Mac Filtre bölümünde de olabilir.
[Normal modem için anlatılmıştır. TPLINK - TPLINK için bir yöntem daha var onu da belirtmişler gerçi.]

KS

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modemin tam model adını verir misiniz?

Zyxel [font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]P-660W-T1 v3_IPv6[/font]

Hun-' Alıntı:
Modemin güvenlik duvarı var ise,  lan ve wan sunucusu kısmına ekle deyip ip adres kısmını mac seçeneği olarak değiştir. Cihazların mac adreslerini yazıp ekleyeceksin.

Güvenlik duvarını etkinleştirip; 'Yasakla' Herhangi bir filtre kuralına eşleşmeyen paketlerin cihazdan geçişi için.

Diyeceksin.

Bu anlattığım senin modeminde Ağ>Kablosuz Yerel Alan Ağı>Mac Filtre bölümünde de olabilir.
[Normal modem için anlatılmıştır. TPLINK - TPLINK için bir yöntem daha var onu da belirtmişler gerçi.]

Hocam mac filtre bölümü hiç yok. ilk anlattığınız kısmıda pek anlayamadım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modemine gir ve Network başlığı altında Wireless LAN kısmına tıkla ve Common Setup kısmında Allow Association kısmında ki Edit 'e tıkla ve Active MAC Filter 'e tıkla ve Filter Action kısmında Allow / Deny kısmı var yani İzin ver / Reddet sonra Reddet kısmına gel ve aşağıya MAC adresini gir ve aşağıdan Apply butonuna tıkla. Türkçeleri birebir çeviridir muhtemelen.

KS

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modemine gir ve Network başlığı altında Wireless LAN kısmına tıkla ve Common Setup kısmında Allow Association kısmında ki Edit 'e tıkla ve Active MAC Filter 'e tıkla ve Filter Action kısmında Allow / Deny kısmı var yani İzin ver / Reddet sonra Reddet kısmına gel ve aşağıya MAC adresini gir ve aşağıdan Apply butonuna tıkla. Türkçeleri birebir çeviridir muhtemelen.

hocam sizide uğraştırıyorum ama network kısmı gözükmüyor benim arayüzümde mi sorun var?
yq6dJM

https://hizliresim.com/yq6dJM

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
iFiddle' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

hocam sizide uğraştırıyorum ama network kısmı gözükmüyor benim arayüzümde mi sorun var?
yq6dJM

https://hizliresim.com/yq6dJM

Tamam ama yanlış yerdesin Kablosuz ağ bölümünde benim dediğim ayar bulamazsan ayrıca Güvenlik duvarı bölümüne de bakabilirsin.

KS

iFiddle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hah gördüm. mac filtre kısmı çıkıyormuş. oh be :D teşekkürler gözümden kaçmış.

hocam birde aktif mac filtresi kısmına tik koyayım mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Orası izin verdiklerinin listesi onu işaretlersen senin kullandığın cihazların MAC adreslerini girmelisin. Sadece Dışlananları gir yeterli olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri