Win 8.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha öncelerde RAM sorunumu sormuştum işletim sistemimden dolayı dediler. Tekrar dile getiriyim. Benim RAM 4 GB ama sistem sadece 3GB kullanıyor. Arkadaşlardan birisi sistemi yükseltmen lazım dediydi. Bende Win 8.1 64 bit yapmak istiyom. 
öncelikle format atmayı bilmiyom ve videolarla filan öğrenirim. Format atarken nelere ihtiyacım var hangi dosyaları yüklemem lazım cd yada usb ye .64 bit yaparsam sıkıntı çıkar mı 32 yapıncada bazı programlar 64 istiyor sorun oluyor bana.

işletim sistemi: win7 ultimate 32 bit
anakart:p5s mx se asus
işlemci: 2 duo e6600 intel
ram: 4gb 667mhz ddr2 kingston
ekran kartı: nvıdia geforce gt 630 asus
C:50 gb
D:185 gb

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
64 bit yapınca hiç bi sorun olmaz. Makinan da 4 GB ramin tamamını kullanır. İlerde 2.el bi 4 gb veya 2 GB ,Ram takviyesi de yaparsan daha da iyi olur.
 Elektr. müh. okuyormuşsun. Burada uzun uzun anlatmaya da gerek yok zaten. Google de,rufus ile win  8 yükleme yazdınmı bi tomar video çıkıyor.
Rufus, Kullanacağın programın adı.
https://rufus.ie/tr_TR.html
 DVD ile uğraşma. Flash bellekle atacaksın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İhtiyacın olan şeyler, minimum 8 GB USB / Windows ISO dosyası Windows 8.1 'i bu linkten Windows 10 'u bu linkten indirebilirsin. Yazdırma işlemi için RUFUS yazılımı gerekli ama Rufus olmadan da hazırlayabilirsin. Bu video sana yardımcı olacak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Videoda yükseltme işlemi yapılıyor format değil. Format atmanız gerek 32 Bit sistemden 64 Bit sisteme geçmek için ve evet C diskindeki her şey silinecek.

Bu videodan nasıl format atacağına bakabilirsin. Ayrıca videodaki arkadaş 7 Video çekmiş format işleminin tüm aşamaları için oynatma listesine bakabilirsin.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
https://www.youtube.com/watch?v=r7XvSYAgnbM
en iyi bu videoyu buldum anlama açısından. Bu tür şeylere uzağım bazı şeyler yabancı geliyor. Buy videodaki gibi yapabilirmiyim. Özel kurulum yapsam zaten hepsini siliyormuş ordan devam etsem olur mu ?
ayrıca lisans anahtarı istiyor ve üye olmak gerekiyormuş. o kısımları nasıl halledecem.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sana attığım anlatımlara dikkatli bak en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor. Lisans anahatarını sonradan Windows açıldıktan sonrada girebilirsin. Zaten 50-100 TL bir ücreti var hepsiburada.com / gittigidiyor ve n11 .com 'da satılıyor bakabilirsin en çok güvenilir olan satıcıdan alabilirsin lisans anahtarın mail yolu ile geliyor bu şekilde aktif edebilirsin. Tabi hali hazırda elinde lisans anahtarın varsa onu girersin. Üye filan olman gerekmiyor bir yere ve çok zor bir iş değil format işlemi attığım videolardan bak ilk seferde öğrenirsin zaten.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ha ben attıgın linki görmedimki 'Bu' kısmına etiketlemişin. bende heralde linki atmayı unuttun sandım. Bakıyorum şimdi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Genelde öyle paylaşırım mavi renkte çıkar ama fark etmemen normal. Gerisi kolay indir hazırla diskleri format işlemi sırasında disk bölüm düzeni kısmında temizle ve ilerle. Sonrası key zaten.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aslın basit şeyler ama genelde kuzenım hallediyordu bunları. şimdi dedim ben yapam haftada kaç saat başındayım daha onları bilmiyom :) bi şekilde öğrenmek lazım. sağolasın tekrardan

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
C yi silmeden ilerle butonuna, yani devam gibi bi şeydi sanırım,basarsan format anında,eski dosyaların windows.old diye bi dosya içinde saklanır,durur ,silinmez yani.
 Format çok kolay, videodan bak. Zaten, o seni yönlendiriyor bile. :)

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim C 50GB. bunu artırabiliyommu. D 180GB ama çogu boş kalıyor ben mecbur herşeyi D yüklüyom. C yi arttırabilirsem iyi olur.

( net yavaş daha kurulum dosyalarını indiremedimki az kaldı ama )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Disk bölme ekranında format işleminde tüm disk bölümlerini seçip sil dersen twk bir bölüm kalır ve sonra o bölümü seçip yeni dersen istediğin miktarı yazma imkanın olur ve be ce diskin küçük galiba sadece C diski yap yanino yeni dediğinde çıkan rakama elleme ve o haline ile tamam de sadece tek bir büyük alan C diskin olmuş olur.

Not: Disk bölümlerinşn içindeki herşey silinir bu işlemde.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Kurarken key istedi bende netten deneme keyi buldum ve kurdum. Tekrar başlıyor gene kurulum. Bende keyden dolayı sandım ama sonradan aklıma geldi boottan USB yi çekmek. Boşa 2 3 kez format atmış oldum nerdeyse :)

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
TURK_58_Yasin' Alıntı:
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Kurarken key istedi bende netten deneme keyi buldum ve kurdum. Tekrar başlıyor gene kurulum. Bende keyden dolayı sandım ama sonradan aklıma geldi boottan USB yi çekmek. Boşa 2 3 kez format atmış oldum nerdeyse :)
 Yapa yapa,yapa boza, öğreneceksin. :)

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
valla öyle oldu. Şimdi de ralink wireless lan'a uğraşıyom satın aldıgımda CD verdilerdi CD win7 den sonrasını desteklemiyor. Driver arıyom.
Format tamamdır. çok sağolun konuyu kapatabilirsiniz teşekkürler.

RAM'ı da tam kullanıyor yeni dikkatimi çekti :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri