Windows 10 mavi ekran sonrası başlat menüsü çalışmıyor

THE_PSM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Forza Horizon 4 oynarken KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR kodlu mavi ekran hatasını aldım. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda ise "Başlat menünüz henüz çalışmıyor. Bir daha oturum açtığınızda bunu düzeltmeyi deneyeceğiz" mesajı ile karşılaştım. Oturumu kapatıp açtım fakat işe yaramadı, görev yöneticisinden CMD'yi açıp sfc/scannow ve restorehealth komutlarını yazdım, ikisi de bitince yeniden başlattım fakat hala sorun çözülmedi.

KS

THE_PSM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
C > Windows > minidump klasöründeki dosyları arşivleyip bir yere upload edin ve link paylaşın.

(Önceki gün de aynı anda birçok şey yapınca birkaç kere memory management hata koduyla mavi ekran hatası almıştım sonra düzeldi )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Dosyaları inceleyip cevap yazacağım.

Hataların hepsi bellek hatası. Size ilk tavsiyem bu yazılım   ile RAM testi yapın. Sonucu paylaşırsınız.

KS

THE_PSM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dosyaları inceleyip cevap yazacağım.

Hataların hepsi bellek hatası. Size ilk tavsiyem bu yazılım   ile RAM testi yapın. Sonucu paylaşırsınız.

Tamamdır yapacağım.

Sanırım bugün ki mavi ekranın dump ı yok tarihlere bakarsak  :huh:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Eğer sistemi siz yeniden başlattıysanız beklemediyseniz dosyayı oluşturmasını dosya eklenememiştir. Siz dokunmadıysanız dosyayı oluşturamadan kapandıysa yine ciddi bir sorun var demektir ama 4 tane mavi ekran dosyası var ki hepsi bellek hatasını gösteriyor bunlar bize bellekleri test etmemiz için yeterli bilgiyi sağlıyor zaten. Siz testinizi yapın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri