Windows 10 yavaşlama sorunu

gnsyrk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba,

Bilgisayarımı kısa süre önce win8.1 den win10 a yükselttim fakat gerek açılışta gerek yok oyun içinde gerekse normal kullanımda çok fazla donuyor yavaşlıyor ve kitleniyor,  sebebini hiçbir şekilde anlamadım. ne yapmam gerekiyor?
özellik olarak i7 4.nesil 8ram ve gt740m 2 gb ekran kartı var. kötü bir pc değil fakat çok gereksiz kasıyor kendisini . yardımcı olursanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
HDD disk mi kullanıyorsunuz? Windows 10 HDD diskler ile pek barışık bir sistem değildir. HDD diskinizi çok kullanır ve yorar oda sistemi yavaşlatır haliyle. Eğer HDD disk kullanıyorsanız hizmetlerden Windows Search hizmetini önce durdurun ve sonra özelliklerinden başlangıç türünü devre dışı bırak deyip Uygula/Tamam deyin. Bu bir miktar sistemi rahatlatır.

KS

gnsyrk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
HDD disk mi kullanıyorsunuz? Windows 10 HDD diskler ile pek barışık bir sistem değildir. HDD diskinizi çok kullanır ve yorar oda sistemi yavaşlatır haliyle. Eğer HDD disk kullanıyorsanız hizmetlerden Windows Search hizmetini önce durdurun ve sonra özelliklerinden başlangıç türünü devre dışı bırak deyip Uygula/Tamam deyin. Bu bir miktar sistemi rahatlatır.

Hocam evet hds kullanıyorum ama açılışta vs beklemem de çok fazla. Misal sifre ekranina 5 dk suruyor sifreyi girdikten sonra hoşgeldiniz ekraninda donerken yaklasik 10 dk suruyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
HDD diskten olur bunlar. Birkaç ayar yapmak gerekiyor ama 100% çözülmez bu durumu. SSD almanız elzem gibi duruyor.

KS

gnsyrk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam 8deyken sorunum yoktu . şimdi herhangi bir  kapatma açma işlemlerinde çok fazla bekliyorum. oyunlarda da aşırı donuyo. win8 e dönsem sorn olur mu acaba fazla bir kaybım olur mu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
FPS vs. olarak bir kaybınız olmaz ama Windows 8 yerine bence Windows 7 64 Bit kurun. Windows 8 biraz sorunlu bir sistemdir ama sizin mankine sorunsuz çalışıyorsa şanslısınız Win 8 kurabilirsiniz tekrar.

KS

gnsyrk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
FPS vs. olarak bir kaybınız olmaz ama Windows 8 yerine bence Windows 7 64 Bit kurun. Windows 8 biraz sorunlu bir sistemdir ama sizin mankine sorunsuz çalışıyorsa şanslısınız Win 8 kurabilirsiniz tekrar.

Hocam pc 8.1 ile gelmişti bu zamana kadar sorunu olmadı hic. Bu arada laptop kullaniyorum. Fakat win10 ile birlikte bilgisayarı acmak kapatmak bile zulüm oldu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri