Windows 11 E Geçmek Mantıklımı?

ben bora

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Windows 11e geçmek mantıklımı acil

Sinann20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Ben kullanıyorum Yaklaşık 3 aydır herhangi bir sıkıntı yaşamadım hem oyun tarafında hem program tarafında.

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Aralık ayında aldığım sıfır sisteme W11 pro kurdum. O günden beri hiç sorun yaşamadım.

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Geç gitsin. Artık oturmuş bir sistem diyebiliriz

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
win 10 kullanıyorum eğer win 11 e geçersem benden kod ister mi
win10da kodum var çünkü

easutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Ben geçtim.Çokta pişman oldum. Windows 8-10 kullanıcıları zorlanır 11de

SuçaSürüklenenKatip

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
İlginç bir şekilde win11i kurup yaklaşık 2 ay kullandım sonrasında mavi ekran hatası vermeye başlayınca win10 a geçiş yaptım, şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Driverleri win11 e uygun şekilde indirip kurmama rağmen mavi ekran alıyordum.

YameSanN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Yani masaüstü biraz daha havalı gözükmesi dışında çok bir faydası yok bizler icin. Oyunlarda daha düşük fps alırsın ayrıca üzerine mavi ekran hatası ve bazı programlarda sorun yaşama da mevcut.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
TEŞEKKÜR EDERİM yükseltmek için windowsun sitesine mi gitmem gerekiyor
evet oradan da yapabilirsiniz ama en güzeli win11 usb ile sıfırdan temiz format atmak. yükseltince bazı hatalar alabilirsiniz. ben yaşadım cünkü temiz format attım sonra

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
evet oradan da yapabilirsiniz ama en güzeli win11 usb ile sıfırdan temiz format atmak. yükseltince bazı hatalar alabilirsiniz. ben yaşadım cünkü temiz format attım sonra
format atarsam eksttra kod almış ollacağım galiba o yüzden kalsın şimdilik win10 da

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
Win 10 Pro kullanıyordum. Yükseltme yolu ile geçiş yaptım. Bir çok program yüklüydü ve Win 10'a göre kurulu olduğu için Win 11'e geçinde bazı programlar sıkıntı yarattı. Çözüm olarak programlara güncelleme veya programları kaldırıp tekrardan kurmak gerekti. Bazı oyunlarda ise oyundan atma şeklinde bir problemle karşılaştım. Yüklendiği platformdan doğrulama yapınca bu sorun da çözüldü.
Win 11 sıfırdan kuruyorsanız bu gibi sorunla karşılaşmazsınız.

Ayrıca yeni sağ tık menüsünü beğenmedim ve Win 10'daki gibi ayarladım. Çünkü doğrudan erişebildiğim bazı şeyleri küçültmüş ve her seferinde sağ tıklayınca ulaşmak için fazladan 1 tık yapmak gerekiyordu. Sağ tık menüsünü eski haline getirince şahsen Win 11'den yana bir şikayetim kalmadı.

format atarsam eksttra kod almış ollacağım galiba o yüzden kalsın şimdilik win10 da
Daha önce kod almışsanız format atsanız dahi anakarta yerleşen kod geçerli olur. Yükseltme ile geçmek istemiyorsanız bile format atıp sonra yükseltme yine yapabilirsiniz. Böylece her kurduğunuz program Win11'e uyumlu yüklenmiş olur. Benim gibi uğraşmak istemiyorsanız bu şekilde tavsiye edebilirim. Lakin tekrardan her programı kurmakla uğraşacaksınız.

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Win 10 Pro kullanıyordum. Yükseltme yolu ile geçiş yaptım. Bir çok program yüklüydü ve Win 10'a göre kurulu olduğu için Win 11'e geçinde bazı programlar sıkıntı yarattı. Çözüm olarak programlara güncelleme veya programları kaldırıp tekrardan kurmak gerekti. Bazı oyunlarda ise oyundan atma şeklinde bir problemle karşılaştım. Yüklendiği platformdan doğrulama yapınca bu sorun da çözüldü.
Win 11 sıfırdan kuruyorsanız bu gibi sorunla karşılaşmazsınız.

Ayrıca yeni sağ tık menüsünü beğenmedim ve Win 10'daki gibi ayarladım. Çünkü doğrudan erişebildiğim bazı şeyleri küçültmüş ve her seferinde sağ tıklayınca ulaşmak için fazladan 1 tık yapmak gerekiyordu. Sağ tık menüsünü eski haline getirince şahsen Win 11'den yana bir şikayetim kalmadı.

Daha önce kod almışsanız format atsanız dahi anakarta yerleşen kod geçerli olur. Yükseltme ile geçmek istemiyorsanız bile format atıp sonra yükseltme yine yapabilirsiniz. Böylece her kurduğunuz program Win11'e uyumlu yüklenmiş olur. Benim gibi uğraşmak istemiyorsanız bu şekilde tavsiye edebilirim. Lakin tekrardan her programı kurmakla uğraşacaksınız.
hocam oem key almadım dijital key almıştım

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Geçeceksiniz temiz format ile geçin. Öteki türlü sistemsel sorunlar yaşamanız olası. Ben 1-2 aylık Windows 11 macerama dün son verip Windows 10'a döndüm. Uygulamaya sağ tıklayınca neyin ne olduğu belli değil. Göz yoruyor orada işlem yapmak. Görev yöneticisi çok kötü. Tasarımı yumuşatmışlar ama kolaylık düşmüş. 10'dan devam edeceğim şahsen.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri