Windows 11 Güncelleştirme Sorunu

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar merhaba 4 aydır Windows 11 i sorunsuz kullanıyordum son güncelleme yi yapmıyor yüzde 7 de takılıyordu bende internetten araştırma yaptım şu yazıyı gördüm;

Windows tuşu + S tuşlarına basın, CMD yazın Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' . Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
ENTER TUŞUNA BASIN İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEYİN

Dism /online /cleanup-image /restorehealth ENTER tuşuna basın işlemin bitmesini bekleyin
Bunu yaptım sonra 65 de takılı kaldı bir süre dedim bu olmayacak reset atayım dedim şuan bu ekranla karşılaştım 1 saattir böyle sizce kapatayım mı sinir bozucu olmaya başladı artık

Ekli dosyalar

• 16813362246514089827361372562500.jpg
    16813362246514089827361372562500.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 41

xlordhen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
En son gelen güncellemeyi yapmıştım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bilgisayarı kapat dediğimde kapanmıyordu güç ayarlarından güç düğmelerinin yapacaklarını seç sekmesinden 'Kapat' olarak işaretledim ve kapandı daha sonra. Bu da zaten güncellemeden alakasız ve kendi yaptığım ayardan kaynaklı bir sorundu.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Arkadaşlar merhaba 4 aydır Windows 11 i sorunsuz kullanıyordum son güncelleme yi yapmıyor yüzde 7 de takılıyordu bende internetten araştırma yaptım şu yazıyı gördüm;

Windows tuşu + S tuşlarına basın, CMD yazın Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' . Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
ENTER TUŞUNA BASIN İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEYİN

Dism /online /cleanup-image /restorehealth ENTER tuşuna basın işlemin bitmesini bekleyin
Bunu yaptım sonra 65 de takılı kaldı bir süre dedim bu olmayacak reset atayım dedim şuan bu ekranla karşılaştım 1 saattir böyle sizce kapatayım mı sinir bozucu olmaya başladı artık
Merhaba,

Windows 11 SSD'ye mi? Kurulu yoksa HDD'ye mi?

KS

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
En son gelen güncellemeyi yapmıştım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bilgisayarı kapat dediğimde kapanmıyordu güç ayarlarından güç düğmelerinin yapacaklarını seç sekmesinden 'Kapat' olarak işaretledim ve kapandı daha sonra. Bu da zaten güncellemeden alakasız ve kendi yaptığım ayardan kaynaklı bir sorundu.
Hocam benim son paylaştıgım gönderiyede bakar mısınız internette ki her şeyi yaptım gene güncellemeyemedim bu gidişle w10 a dönebilirim bunu güncelleyemezsem

Merhaba,

Windows 11 SSD'ye mi? Kurulu yoksa HDD'ye mi?
SSD kurulu hocam Samsung pro 980 7.500 5000

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Hocam benim son paylaştıgım gönderiyede bakar mısınız internette ki her şeyi yaptım gene güncellemeyemedim bu gidişle w10 a dönebilirim bunu güncelleyemezsem

SSD kurulu hocam Samsung pro 980 7.500 5000
1 saat beklemesi normal değil, Hocam başınıza ilk defa geliyor bu olay galiba.

Ama bazı güncellemeler 1 saat veya daha fazla sürme ihtimali oluyor. Eğer baktınız daha fazla sürüyor güncelleme '' Güvenlik Moda Çalıştırıp '' Kurtarma seçeneğini seçebilirsiniz.

Reven314

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
KB5025239 güncellemesi sorunlu. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Tüm yeniden başlatmalarda böyle takılıyor. Ama restart yapıyorum, beklemiyorum. Çözümü bulsam size de söylerim.

KS

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Sorun tüm kullanıcılara hitap etmedi efendim.Bir grup kullanıcı etkilenmiş.Ben de Windows 11 çıktığından kullanıyorum.Hep güncel tuttum.İlk kez sorunla karşılaşıyorum.
hocam güncellediniz mi çözdünüz mü sorunu acaba ?

Reven314

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam güncellediniz mi çözdünüz mü sorunu acaba ?
Eset İnternet Security'i kaldırdım. Ardından Microsoft'un sitesinden Windows 11 iso yükledim ve iso dosyasını açıp kurdum.Tüm medya ve uygulamaları saklayarak.Herhangi veri kaybı olmadan windowsu onarmış oldum.Sonrasında KB5025239 güncellemesi nihayet başarılı bir şekilde kuruldu.Ve sorunlar çözülmüş oldu.

KS

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Eset İnternet Security'i kaldırdım. Ardından Microsoft'un sitesinden Windows 11 iso yükledim ve iso dosyasını açıp kurdum.Tüm medya ve uygulamaları saklayarak.Herhangi veri kaybı olmadan windowsu onarmış oldum.Sonrasında KB5025239 güncellemesi nihayet başarılı bir şekilde kuruldu.Ve sorunlar çözülmüş oldu.
hangisini indiricegim efendim ?

Ekli dosyalar

• 1681533349255.png
    1681533349255.png
    277 KB · Görüntüleme: 13
KS

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

hocam şaka gibi an yaşıyorum şuan :D :D
1681536575778.png

format şart oldu sanırım :D windows 10 a geçme zamanı

KS

trambo423

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
ulan bilgisayarı bile sıfırlamama izin vermiyor anlamadım ki :D
1681544196020.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar