Windows 11 performance editions kurmak mantıklı mı ?

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yeni pc topladım win 11 kuracam arkadaş performance editions var onu kur daha etkili olur oyunlarda fps felan dedi
başkası ayarladığı için bilemedim kullanan var mı ?

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,153
Ben '' Windows 11 Home '' Kullanıyorum mesela kardeşim, Home olarak hem oyun performansı olsun veya web sitelerinde dolaşırken bile hızlı..

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ben '' Windows 11 Home '' Kullanıyorum mesela kardeşim, Home olarak hem oyun performansı olsun veya web sitelerinde dolaşırken bile hızlı..
her hangi bir sorun yaşadın mı ? performans editions da boş ne varsa silmişler öyle bir şey bilemedim

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,153
her hangi bir sorun yaşadın mı ? performans editions da boş ne varsa silmişler öyle bir şey bilemedim
Açık konuşayım kardeşim ilk günleri sorun çok yaşadım, '' Donmalar , Kasmalar '' çok oldu oyun performansı olsun gecikmeler olsun çok sorun yaşadım daha sonra'dan güncelleme geldikten sonra sorun sıkıntım kalmadı şimdi ise çok memnun ben.

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
performans editions diye bir şey var mış gereksiz dosyaları çart çurt silmiler full fps odaklı ama güvenemedim kullanan var mı ya ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
performans editions diye bir şey var mış gereksiz dosyaları çart çurt silmiler full fps odaklı ama güvenemedim kullanan var mı ya ?
Orjinal windows değil sisteminiz güçlü ise mod lu windows olduğu için kurmayın size sağlayacağı 5-10 fps olsa bile gereksiz ne kadar güvenilir orası aşına kimler alıp modlamış içine ne koymuş yerleştirmiş bilemezsiniz.

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Orjinal windows değil sisteminiz güçlü ise mod lu windows olduğu için kurmayın size sağlayacağı 5-10 fps olsa bile gereksiz ne kadar güvenilir orası aşına kimler alıp modlamış içine ne koymuş yerleştirmiş bilemezsiniz.
ben de dediğin gibi düşünüyorum ama 20 fps üstü felan fark varsa yapmayıda düşünmüyor değilim

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
ben de dediğin gibi düşünüyorum ama 20 fps üstü felan fark varsa yapmayıda düşünmüyor değilim
Sisteminiz 3060 ve üstü ise 5600 işlemci üstü ise 20 fps için kendimi riske atmazdım modlayan adam içine trojan , virüs , arka kapı gibi kullanacağı zararlı yazılımlar kursa size büyük zararı dokunsa 20 fps için değer mi?

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
b
Sisteminiz 3060 ve üstü ise 5600 işlemci üstü ise 20 fps için kendimi riske atmazdım modlayan adam içine trojan , virüs , arka kapı gibi kullanacağı zararlı yazılımlar kursa size büyük zararı dokunsa 20 fps için değer mi?
bende dediğin gibi düşünüyorum aslında da kulanan varsa sorunsuz felan kullanılada bilir

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
b

bende dediğin gibi düşünüyorum aslında da kulanan varsa sorunsuz felan kullanılada bilir
Sizin aklınızda kullanma var, şahsen imzamda bulunan sistemim ile hiç bir şekilde resmi olmayan bir windows kurmazdım 20 fps için büyük ihtimalle, anca bu sistemle 4 sene sonra illa çok oynamak istediğim yüksek triple A oyunda 20 fps fark yaratacaksa o zaman bakarım.

Benim şahsi görüşümdür önermiyorum, gerisi size kalmış sistem sizin ne yapacağınıza siz karar verirsiniz iyi geceler :)

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Anladığım kadarıyla modlu windows heves oluşturmuş sizin için baya lakin topladığınız sistem gayet performansı gücü yetiyorsa modlu windowslara pek yönelmenizi tavsiye etmem bunu modlu windows 10 kullanan birisi olarak diyorum. Modlu windows 11 kullanmadım lakin benim sistemim güçlü olsaydı asla kullanmam sistemin içine eklenen zararlı tehlikeli şeyleri olabiliyor evet akabinde sistemden sisteme uyumsuzluklar yaşanabiliyor veyahut driver sorunları yaşayabilirsiniz veya güncelleme yaparken aynı şekilde modlu olduğu için sorunlar çıkartabiliyor. Şahsen ghost spectre win10 kullanırken driver hataları aldım güncelleme hatası v.s almadım lakin bir süre sonra başlat menüsü arama yeri falan kendi kendine bozulmuştu. Burda korkutma amaçlı demiyorum isteyen istediğini kullanır ama dediğim gibi sistemden sisteme uyumluluk gösteriyor misal ben kullanayım dediğin modlu sistemi sorunlar çıkartır cihazım driver veya başka rahatsız edebilecek sorunlar v.s lakin siz kullanırsınız sisteminiz uyumludur zerre sorun dahi almazsınız. Son olarak eklemek istediğim temiz bir windows 11 home v.s kurup kendiniz gereksiz performans düşürecek hizmetler ıvır zıvır olsun kapatıp aldığınız sisteme göre daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Detaylı araştırma yaparsanız zaten anlarsınız sisteminizi ince ayrıntılarına kadar değiştirecek gereksiz uygulamaları hizmetleri kapatan programlar falan var onları kullanabilirsiniz detaylı şekilde kullanırsanız zaten baya şeyi kapatabiliyorsunuz akabinde programdan programa değiştiği için güvenli olmayabiliyor dikkat etmenizde fayda var. Size sadece ek bir seçenek olarak sadece bunları sunabilirim zaten bunlardan başka seçeneğinizde kalmıyor ya modlu sistem kullanacaksınız ya da kendiniz gereksiz performans kaybı yaşatan bütün gereksiz şeyleri kapatacaksınız veya program yardımıyla kendinize göre kaldırıp ayarlayacaksınız genelde bu tür durumlarda insanlar hazır sisteme kaçıyor uğraşmak istemiyor misal bundan önce test olarak indirip denediğim başka bir modlu windows 10 vardı cihaz 10 dakika olduğu an kendisini otomatik kapatıyordu isonun içine ne kattıkları belli değil daha öncesinden başka editli sistemlerde kullandım dediğim gibi önermek istemiyorum başıma gelen sorunları ve sizin modlu windows hevesinize yorum yapmak için yazdım bunları selametle.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Modlunun çok bir olayı yok. Bildiğim kadarıyla desteklenen bir sürüm de değil. Home edition üzerinden devam edebilirsiniz. Hiçbir işletim sistemi size +20fps katmaz. Modun içeriğinden dolayı işlemci ve gpu Max kullanimda seyrediyordu tek farkı o olur, veya ram kullanımının düşmesi o kadar. Orijinal sürümler varken kaliteli sistemlerde kullanılmasına gerek yok modlunun.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Bir başkasının yaptığı işletim sistemini kullanmak yerine kendi zevkinize göre tasarlayabildiğiniz işletim sistemini kullanmak daha iyi olacaktır. Bunun için temelde size bir kaç program bir adet de kullanmak istediğiniz .iso dosyası gerekiyor. Bunlar ;

1. Sistem ayarlamaları için;
A. nLite
B. Dism++

2. Sistemi test etmek için
A. VMware Workstation
B. VirtualBox

3. Kullanılacak işletim sistemi

1. seçenekte ki nLite ile 2. seçenekte ki vmware ile çok rahat bir şekilde çalışma hazırlayabilirsiniz. Microsoft üzerinden temiz bir .iso dosyası indirip nLite ile içeriğini değiştirebilir vmware ile sanal da test edersiniz.

Tüm bu süreç için detaylı anlatım ve içerik kılavuzları forumlarda ve youtube üzerinde mevcut. Aklınıza takılan bir durum olursa da benimle irtibata geçebilirsiniz.

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamlar,

Bir başkasının yaptığı işletim sistemini kullanmak yerine kendi zevkinize göre tasarlayabildiğiniz işletim sistemini kullanmak daha iyi olacaktır. Bunun için temelde size bir kaç program bir adet de kullanmak istediğiniz .iso dosyası gerekiyor. Bunlar ;

1. Sistem ayarlamaları için;
A. nLite
B. Dism++

2. Sistemi test etmek için
A. VMware Workstation
B. VirtualBox

3. Kullanılacak işletim sistemi

1. seçenekte ki nLite ile 2. seçenekte ki vmware ile çok rahat bir şekilde çalışma hazırlayabilirsiniz. Microsoft üzerinden temiz bir .iso dosyası indirip nLite ile içeriğini değiştirebilir vmware ile sanal da test edersiniz.

Tüm bu süreç için detaylı anlatım ve içerik kılavuzları forumlarda ve youtube üzerinde mevcut. Aklınıza takılan bir durum olursa da benimle irtibata geçebilirsiniz.
sağol reis nasıl yapayım link felan var mı daha yeni kuruyorum sistemi win11 yüklücem

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Hangisinin link'ini istediğini anlamadım.
İşletim sistemi için - Windows
Sistemi ayarlamak ve test için - Kendi web siteleri
Kaynaklar için youtube'a bakabilirsin.

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamlar,
Hangisinin link'ini istediğini anlamadım.
İşletim sistemi için - Windows
Sistemi ayarlamak ve test için - Kendi web siteleri
Kaynaklar için youtube'a bakabilirsin.
hocam söyledikleriniz olsun Nlite ve VMware olsun nasıl yapacam bilmiyorum .
yardımcı olur musunuz ?

KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Win 11 oyunlar için nasıl ayarlayabilirim veya ne yapmam gerekli en ufak lag fps düşmesi vs. olmaması için ?
yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar

????????

Son düzenleme:
KS

Jonkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yok mu yardım Eyyo forum ?_?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar