Windows 11 Pil simgesi kayboldu

rodinya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
merhaba pil simgesi tekrar kayboldu eskiden bir defa daha bunun için konu açmıştım ve düzelmişti ama tekrardan oldu msaüstümdeki pil simgesi ve pil ayarlarındeki ayarlarım giddi

normaldeolması gereken:
Ekran görüntüsü 2022-08-26 143807.png

benimki:
Ekran görüntüsü 2022-08-26 144010.png
laptopum olmasına rağmen pil yarlarını ve pil simgesini göremiyorum format atsam düzelirmi windows 11 home kulanıyorum

KS

rodinya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
valla abi hem prizde hemde pilde oluyor öyle 1 tane daha konu açmıştım düzelmişti şimdi gene oldu ve düzelmiyor internetteki tüm yöntemleri denedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sisteminiz Windows 11 olduğu için onunla alakalı olabilir. Sistem yani malum daha %100 sorunsuz hale gelmiş değil. Arada gidip gelmesi tuhafmış.

CMD yani Komut İstemi aracını çalıştırın. Açılan pencerede sfc /scannow yazıp ENTER 'a basın. Daha sonra aynı ekrana önce DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth yazıp ENTER 'a basın işlem bitince DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth yazıp ENTER 'a basın. En son işlem bitince DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazıp ENTER 'a basın. Tamamlanınca işlemler sistemi yeniden başlatın ve kontrol edin sorunu.

KS

rodinya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
abi bi sorun daha çıktı cmd ye bir şey yazamıyorum yönetiçi olarak açıyorum bir tuşa basıyorum cmd kapanıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

rodinya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
oradaki öneriler genelikle fiziksel anlamda

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Batarya sorunu yaşayan lenovo marka bilgisayarlarda piyasadan muadilini bulup taktığımızda %50 ihtimalle ya pil orjinal değil uyarısı verip çalışmaya devam ediyor yada geri kalan %50'lik durumda da batarya hiç takılı değilmiş gibi durup yine çalışmaya devam ediyordu.

KS

rodinya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Batarya sorunu yaşayan lenovo marka bilgisayarlarda piyasadan muadilini bulup taktığımızda %50 ihtimalle ya pil orjinal değil uyarısı verip çalışmaya devam ediyor yada geri kalan %50'lik durumda da batarya hiç takılı değilmiş gibi durup yine çalışmaya devam ediyordu.
PowerShell ile halletti sanırım o durumu. Yoksa yine olmadı demezdi diye düşünüyorum. Ancak pil simgesi konusu Windows 11 'e özel bir hata mı bilemedim.
abi bazı batarya uygulamalarını indiriyorum pil yok batarya yok hatası alıyorum bazenleri prizden çekince laptop kapanıyor bataryada hasar olabilirmi

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
abi bazı batarya uygulamalarını indiriyorum pil yok batarya yok hatası alıyorum bazenleri prizden çekince laptop kapanıyor bataryada hasar olabilirmi
Muhtemelen bataryanızın ömrü bitmiş. Hemen kapanıyorsa batarya görevini hiç yapmıyor, 5-10dk kadar açık kalıp kapanıyorsa son günlerini yaşıyordur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Emin değilim ama batarya sorunu yada güç yönetim bileşenlerinizde sıkıntı olabilir.

CMD yada PowerShell aracına powercfg /batteryreport /output "C:\battery_report.html" yazıp ENTER 'a basın ve C diskinde oluşan batarya raporunu paylaşın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri