Windows 8.1 açılışta siyah ekran sadece mouse

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Arkadaşlar selam kısaca anlatmam gerekirse elimde yıllardır ekran kartından dolayı bozuk olan bir laptop vardı, ısı tabancası ile ısıttım ve 2 gündür çalışıyor. Önce Windows 7 kurdum, sonra 7 den 8.1 e yükselttim. Driverları kuruyordum, sorun yoktu performansı gayet iyiydi, en son ekran kartı sürücüsünü kurdum (Ati X770) microsoft update catalog'dan indirdim. Sorunsuz kuruldu. Birkaç kart okuyucu driverı kalmıştı, öteki bilgisayardan onları ararken boşa çalışmasın diye kapadım ve şuan başlıktaki gibi siyah ekranda kalıyor. Güvenli moda giremiyorum (shift -f8) ve ctrl alt del çalışmıyor. Ama bilgisayarı kapama tuşuna başınca saniyelik olarak kilit ekranı ve shutting down yazısını görüyorum. Çözüm için tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

KS

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Tekrardan sıfırlama şansınız var mı ?
Çok acayip olaylar oluyor, sıfırlamayı denedim ama pc açılırken sol altta çıkan bios f8 boot esc vs. yazıları çıkmıyordu, tuşlara basınca biosa giremedim haliyle. Bir kere 9 kere kısa bip sesi geldi, baktım bios hatası pili değiştireyim dedim, yenisi ile biosa girdiğimde işlemci pentium m olmuş, centrino idi, boot ekranında logosu çıkardı hatta artık pentium logosu çıkıyor. Onu geçtim şimdilik geçtim, pc açılırken tuşuna basılı tutarak kapadım ve tekrar açtığımda biraz uzun sürdü ama ekran geldi. chkdsk yazdım şuan onu yapıyor. Bios olayı canımı sıktı.

KS

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Sorunu çözemedim, Windows 7 kurdum geçtim direk. İşlemci hala Pentium en azından çalışıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri