Windows Güncellemesinde Sıkıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Merhabalar Hocalarım Ve Arkadaşlar Ben Yaklaşık 1 Aydan Fazla Bir Süredir PC De ekran kartı sürücülerini windowsu vsr guncellememistim yerim olmadığı için falan şimdi bugün güncellemek istedim fakat güncellemesi yeniden başlatmaya alma sırasında kapanıp açıldı normal bir şekilde fakat tekrardan açıldıktan sonra lütfen bekleyin ekranında kalıyor daha ilerisine hidebildigini göremedim daha ne yapmam gerekiyor

Hocalarım ve arkadaşlar masa üstü geldi PC açıldı fakat win update kısmında hicbisey görünmüyor bomboş bir sayfa var şuan önümde

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam Bu Üstteki Konuları Hallettim Fakat Wİndows 10 21H2 Güncellemesi Yüklenmiyor Güncellemeleri Denetle Diyom Ortaya Çıkıyor İndir Yükle Diyorum Gidiyor ? Komik Bir Durum Ama neden Olduğunu Anlamadım Açıkçası Yardım Ederseniz Sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Windows Güncellemesinde Sıkıntı

Konunuzu görmemişim. Hallettiğinize sevindim.

Şuan ki yaşadığınız sorun ile ilgili aşağıdakileri bir deneyin.
  • Hizmetler uygulamasını çalıştırın ve açılan pencerede önce Windows Update hizmetini bulun. Özelliklerine girip hizmet çalışmıyorsa önce çalıştırın sonra Başlangıç türü: ayarını (Otomatik) yapın ve Uygula/Tamam seçeneklerini kullanın.
  • Aynı şeyleri Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti içinde yapın.
  • Daha sonra sistemi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. 

İşe yaramazsa aşağıdakileri uygulayabilirsiniz ancak işlem öncesinde   şuradaki içeriği uygulayın ki bir sorun olursa sistemi geri eski haline döndürebilin.

CMD yani komut istemi aracını Yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra aşağıdaki kodları yazın. Her satırdan sonra ENTER tuşuna basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  • net stop wuauserv
  • net stop cryptSvc
  • net stop bits
  • net stop msiserver
  • ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  • ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  • net start wuauserv
  • net start cryptSvc
  • net start bits
  • net start msiserver
  • exit
Sorunu kodlardan sonra tekrar kontrol edin. Eğer sorun çıkarsa sitemi geri döndürmek için yukarıdaki aldığınız yedeği  bu linkteki gibi geri yükleyebilirsiniz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam hem sizi ugrastirdigim için hem de boş bir konu açtığım için kusura bakmayın ben güncellemenin açıklamasını okuduktan sonra fark ettim sanırım Windows 11 guncellemesiymis fakat benim PC 10 yıllık olduğundan indirmiyormus gibi bir durum olmuş sanırım ekran kartının sürücüsü indirip rest ayinca oda gittigini gördüm bir daha da gelmedi buraya yazmayı unutmuşum tekrar tekrat ve tekrardan özür dilerim kusura bakmayın ayrıca kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri