Windows update tamamen kapatma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jeepdry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar windows update sürekli durdurup devre dışı bırakıyorum ama 4-5 gün sonra yeniden açılıyor tamamen nasıl kapatabilirim yardımcı olur musunuz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Windows Hizmetler uygulamasını başlatın ve Windows Update servisini bulun. Çift tıklayın ve açılan pencerede önce Durdur seçeneğine tıklayın ve sonra Başlangıç türü ayarını Devre Dışı yapıp Uygula/Tamam seçenekleri ile pencereyi kapatın. Hepsi bu kadar.

KS

jeepdry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows Hizmetler uygulamasını başlatın ve Windows Update servisini bulun. Çift tıklayın ve açılan pencerede önce Durdur seçeneğine tıklayın ve sonra Başlangıç türü ayarını Devre Dışı yapıp Uygula/Tamam seçenekleri ile pencereyi kapatın. Hepsi bu kadar.

abi zaten dediğin gibi yapıyorum 4-5 gün sonra yeniden kendi kendine açılıyor ve güncelleme indiriyor ? başka yöntem var mı tamamen kapatma için

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Siz müdahale etmeden bu yöntem ile bir daha açılmaz. Ancak ille başka yöntem istiyorsanız aşağıya öneri bırakıyorum.

Yöntem 1 :

• Başlata gpedit.msc yazın ve çalıştırın. Açılan pencerede Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update konumunda Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır seçeneğine çift tıklayın ve sol üst köşedeki ayarı Devre dışı bırakıldı yapın. Uygula/Tamam seçeneklerine tıklayıp pencereyi onaylayın. Sonra diğer pencereleri kapatabilirsiniz. Sistemi yeniden başlatın hepsi bu kadar.
Yöntem 2 :
  • Başlata regedit.exe yazın ve çalıştırın. Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU konumuna gidin. AU seçiliyken orta kısımdaki boş alanda sağ tıklayın ve Yeni > DWORD (32 bit) Değeri seçeneğini seçin ve adını NoAutoUpdate yapın. Oluşan yeni girdiye çift tıklayın ve Değer verisi kısmına 1 yazıp Tamam seçeneğine tıklayın. Her şey tamam. Artık pencereyi kapatabilirsiniz ve işlemin gerçekleşmesi için sistemi yeniden başlatabilirsiniz. 

mermeris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynı sorunu vardı! Üzgünüm, ama başka birinin bu sorunla karşılaşmasına çok sevindim :)D)
Önerilerin için teşekkürler [font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]gur.gozaydin[/font]
yardımcı oldu!

koreyy85

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Cvp: Windows update tamamen kapatma

windows + R (çalıştır komutuna) Services.msc yazın
açılan hizmetler ekranında windows update sağ tuş tıklayın özellikler dedikten sonra
önce durdur butonuna basın sonra
başlangıç türünü devre dışı bırakın daha sonra
kurtarma sekmesine tıklayıp birinci hata eylem yürütme
ikinci hata ve üçüncü hata da eylem yürütme seçili olacak şekilde uygulayıp kapatın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri