Windows yüklenmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler. Dün masaüstü pc ye format attım windows 7 yükledim sorunsuz çalışıyordu sonra steam kütüphanemi güncellemesi için gece yatarken açık bırakmıştım.sabah uyandığımda elektrikler kesilmişti. Elektrikler gelince pc yi açayım dedim fakat resimdeki gibi siyah ekran üstünde beyaz çizgi yanıp yanıp sönüyor.format cd siyle geri yükleme başlangıç onarma yaptım değişmedi biosu kurcaladım yine değişen bir şey yok sorun nedir acaba ne yapmalıyım format usb var format atmadan açma şansım var mı teşekkür edrim resim linki

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
BIOS 'a girip işletim sistemi yüklü olan diskin 1. sırada olduğunan emin olun. Windows okumada sorun yaşıyorsunuz gibi görünüyor. İşe yaramaz ise önce Windows kurulu diski PC 'den sökün ve Sistemi açın sistem Windows yok diyecek sonra BIOS 'a girin ve BIOS 'u Fabrika Ayarlarına döndür deyin Kaydet deyip kapatın tekrar açılacak sonra sistemi kapatın ve diskinizi geri takın ve yeniden aç deyin tekrar tanısın diski BIOS sonra açmayı deneyin ve yine açılmaz ise BIOS 'a girip 1. sırada diskin olduğundan emin olun değilse alın ve kaydet deyip çıkın açılması gerek bu işlemlerden sonra. Eğer tahmin ettiğim sorunsa tabi ki.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam dediklerinizi kolaya kaçmamak için yaptım ileride bu tarz sorunla karşılaşırsam yol olsum fiye fakat değişen bir şey olmadı mecbur yine format atacağım artık

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Muhtemelen Windows kaynaklı bir sorununuz oldu. Yazılım vs. gibi durumlarda özellikle kütüphane dil dosyalarında işlemlerin yarıda kalmaması gerekir. Bu aynı BIOS update işlemini yarıda bırakmak gibi sonuçlara sebep olur. Sonucu bildirirseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bilgi olur.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Format attım şuan düzgün bir şekilde çalışıyor

Muhtemelen elektrik kesintisine bağlı bir sıkıntı oluştu onarma sistem geri yükleme cmd den sfc scannow gibi ve sizin yönteminizi denesem de sorun çözülmedi format attım enson yardım için teşekkür ederim tekrar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri