Windows Yükleyici Tanımıyor Linux

Emircan Eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalarım Laptopumda Kali linux yüklü Windows10 yüklemek istiyorum USB yi taktım BİOS'tan en üste aldım USB yi ancak Windows yükleme ekranı yerine Kali linux'a geçiyor ne yapmam gerek?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Format atmaya çalıştığınız disk ile alakalı bir durum UEFI atmaya çalışıyorsunuzdur sistem UEFI değildir veya tam tersi. Bunu kontrol edin ve tekrar USB 'nizi harılamayı deneyin.

KS

Emircan Eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Format atmaya çalıştığınız disk ile alakalı bir durum UEFI atmaya çalışıyorsunuzdur sistem UEFI değildir veya tam tersi. Bunu kontrol edin ve tekrar USB 'nizi harılamayı deneyin.

Hocam Bios Ayarları Aşağıdaki Gibi 
USB UEFI Windows 10 Kurucu Yüklü

Resim
Resim2
Resim3
Resim4

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
UEFI veya Legacy için;
Bu https://rufus.akeo.ie linkten Rufus yazılımını indir ve çalıştır.
Komutlar " " tırnak işaretleri arasında işaretler olmadan komutları girin.
1. " diskpart "
2. " list disk "
3. Programı aç;
4. Aygıt bölümünden USB diskini seç
4. Disk Bölüm Düzeni başlığı altına gel ve CMD 'ye geri dön (Burada disklerin karşısından USB hariç tüm disklerin karşısında Dyn (MBR) ve Gpt başlıklarının hangisi altında * yıldız işareti varsa bu seçeceksin Dyn (MBR) 'mi yoksa Gpt 'mi.) UEFİ için MBR veya GPT olanı seçeceksin hangisi çıktı ise sende. UEFI değilse Legacy format ise sistem MBR Bölüm düzeni: BIOS ya da UEFI için seçeneğini seçeceksin.
5. Dosya Sistemi FAT32
6. Ayırma Birimi Boyutuna dokunma
7. ISO Yansıması yanında ki İkona bas ve Windows ISO dosyanı seç ve Başlat butonuna bas hepsi bu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri