xmp 1 açınca aşırı şekilde drop yiyorum.

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Anakart b550 gaming edge wifi ramlerim corsair vengeance rgb pro 3200mhz 2.8 xmp 1 açınca aşırı şekilde drop oluyor 250 fps fifa 22 onlinede kırmızı işaret çıkıyor.Xmp kapayıncada 2133 mhz çalışıyor ne yapıcam?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Anakart b550 gaming edge wifi ramlerim corsair vengeance rgb pro 3200mhz 2.8 xmp 1 açınca aşırı şekilde drop oluyor 250 fps fifa 22 onlinede kırmızı işaret çıkıyor.Xmp kapayıncada 2133 mhz çalışıyor ne yapıcam?
Ramleri a1 ve b1 şeklinde mi takılı. Güncelleme varsa kontrol edin. Tek tek deneyin ve yer değiştirerek bakın.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Evet a1 b1 seklinde takilo
Bu ram serisinde sorunlu bir kısım vardı diye aklımda kalmış yanlış olabilir. Tek tek yer değiştirip deneyin. Ramde sorun olması muhtemel ama emin olun boşa beklemeyin. Bios güncellemesi varsa mutlaka yapın.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bu ram serisinde sorunlu bir kısım vardı diye aklımda kalmış yanlış olabilir. Tek tek yer değiştirip deneyin. Ramde sorun olması muhtemel ama emin olun boşa beklemeyin. Bios güncellemesi varsa mutlaka yapın.
ramlerin yerini değiştirdim hala aynı son biosu yüklemek istemiyorum çünkü anakart yeni servisten geldi son biosu yükleyince cpu led yanıyor pc açılmıyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
ramlerin yerini değiştirdim hala aynı son biosu yüklemek istemiyorum çünkü anakart yeni servisten geldi son biosu yükleyince cpu led yanıyor pc açılmıyor.
Xmp çalıştırmaması için servis bir şey dedi mi?Tek ram yaptığınızda da mı aynı oluyor. Son sürüm betaysa yapar ama normal sürümde yapmaması lazım.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Xmp çalıştırmaması için servis bir şey dedi mi?Tek ram yaptığınızda da mı aynı oluyor. Son sürüm betaysa yapar ama normal sürümde yapmaması lazım.
Tek ram yaptigimda ztn 3 fps oluyor 8gb ran yetmiyor ki

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Tek ram yaptigimda ztn 3 fps oluyor 8gb ran yetmiyor ki
Xmp açılacak mı hata olacak mı kontrol etmek için. Ramden kaynaklıysa sorun daha kolay ve ücret gerekirse daha ucuza çözülür. Anakartta sorun varsa servise gitmesi lazım bu seferde bilgisayarı kullanamazsınız.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
H
Xmp açılacak mı hata olacak mı kontrol etmek için. Ramden kaynaklıysa sorun daha kolay ve ücret gerekirse daha ucuza çözülür. Anakartta sorun varsa servise gitmesi lazım bu seferde bilgisayarı kullanamazsınız.
Hocam eskidende xmp 1 acikti o zaman hic drop olmuyordu.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
H

Hocam eskidende xmp 1 acikti o zaman hic drop olmuyordu.
Xmp olması gerek bir özellik. Bunu engelleyen bios mu, ram mi ya da başka bir şey mi emin olmak lazım. Anlattığınız kadarıyla anakart gibi ama tek tek ram denemek ihtimal ortadan kaldırır.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Xmp olması gerek bir özellik. Bunu engelleyen bios mu, ram mi ya da başka bir şey mi emin olmak lazım. Anlattığınız kadarıyla anakart gibi ama tek tek ram denemek ihtimal ortadan kaldırır.
bios zaten son sürümmüş baktımda.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
bios zaten son sürümmüş baktımda.
Hocam tek ramlerle deneyin xmp açarak. Mümkünse başka oyunlarda da deneyin. Sorun oyundaysa ona göre başka öneriler bakalım. Belki ramdir tekini değiştirerek çözebilirsiniz.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Hocam tek ramlerle deneyin xmp açarak. Mümkünse başka oyunlarda da deneyin. Sorun oyundaysa ona göre başka öneriler bakalım. Belki ramdir tekini değiştirerek çözebilirsiniz.
ramlerin yerini değiştim çözülmedi şimdi tek tek mi deneyeyim?

tek denedim aynı yine akıcı değil yani ara ara droplar oluyor.

Son düzenleme:

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
ramlerin yerini değiştim çözülmedi şimdi tek tek mi deneyeyim?

tek denedim aynı yine akıcı değil yani ara ara droplar oluyor.
Başka oyunda denediniz mi? Sorun belki oyunla ilgili başka sorun vardır. Msi Afterburner ile denerseniz, oyunda drop olunca kullanım oranları ya da sıcaklık birden yükseliyor mu belli olur.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
m
Başka oyunda denediniz mi? Sorun belki oyunla ilgili başka sorun vardır. Msi Afterburner ile denerseniz, oyunda drop olunca kullanım oranları ya da sıcaklık birden yükseliyor mu belli olur.
msi afterburner kullanıyorum sıcaklıklar normal drop olduğunda değişmiyor.Valorant ve fifada denedim ikisinde de drop oldu.DDU ile driver silip kurucam bakalım.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bir şey değişmedi.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Xmp kapatıp elle değer vermeyi dener misiniz. 2900 civarında olanı deneyin. Sorun olmazsa yavaş yavaş yükseltirsiniz. Otomatik işlemde sorun olabilir.
3133 denemistim xmpden daha kotu sekilde oyun oynanmaz hale gelmisti fps yuksek ama 1 hz gibi olmuştu.Denerim 2900de ama ben eskiden 3200de oynuyordum hic sıkınti olmuyordu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
3133 denemistim xmpden daha kotu sekilde oyun oynanmaz hale gelmisti fps yuksek ama 1 hz gibi olmuştu.Denerim 2900de ama ben eskiden 3200de oynuyordum hic sıkınti olmuyordu
Toplama aldıysanız servise, parça parça aldıysanız ram ve anakartı teknik servislerine gönderin. Bios güncelleme hata veriyor diyorsunuz. Daha eski bios denenebilir. Geriye benim bildiğim servis kalıyor. Diğer arkadaşlar belki farklı çözüm sunabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri