XMP Profili Açınca Sistem Reset Atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusuf000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba normalde anakartım OC olmadan 3200 MHz destekliyor. Ramlerim 3600 Mhz ancak sanırım ryzen optimize modeli de varmış. Bu ramlerin onları alırken karıştırmışım ve bu yüzden xmp kullanamıyorum bende OC olmadan 3200 mhz yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Mnuel olarak xmp disable olacak şekilde sistemi 3200 yapabiliyorum ama bu sefer diğer ayarlar auto da kalıyor ve CL değeri 22 oluyor.

• Anakart: PRIME B550-PLUS
• İşlemci: Ryzen 7 3800 xt
• RAM : GSKILL 32GB (2X16GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL18 1.35V

Ekli dosyalar

• test.PNG
    test.PNG
    34.8 KB · Görüntüleme: 21
Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
TRIDENT Z NEO serisi Ryzen için optimize olan belleklerin adı. 5000 serisinde uyumsuz bellek bulmanız zorda 3000 serisi işlemcilerde denk gelebiliyor sizdeki gibi bir sorun. İşlemciyi kendi CL değerinde manuel OC yapılabilir. OC yapmayı biliyor musunuz belleğe?

KS

yusuf000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
TRIDENT Z NEO serisi Ryzen için optimize olan belleklerin adı. 5000 serisinde uyumsuz bellek bulmanız zorda 3000 serisi işlemcilerde denk gelebiliyor sizdeki gibi bir sorun. İşlemciyi kendi CL değerinde manuel OC yapılabilir. OC yapmayı biliyor musunuz belleğe?
Hayır hocam OC yapmayı bilmiyorum manuel olarak CL değerlerini ram de ki değerler ile aynı yapmayı denedim bilgisayarı yeniden başlatınca asus ekranında kalıyor 3200 OC olmadan kullanılabilir diyor anakart da nasıl yapabilirim hocam @ugur.gozaydin

KS

yusuf000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
30dk. içinde Discorda 'a geçeceğim birkaç kişiye daha söz verdim yarım için oradan hallederiz.
Hocam discord sunucunuzda yokum katılayım mı sunucu adresiniz nedir? discord hesabınıza arkadaslık isteği yolladım hocam kullanıcı adım Yusuf00x0

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri