Yan ton açma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalar ben şuan g230 kulaklık kullanıyorum 1 hafta önce windows 8 kullanırken kulaklığa gelen seslerde kendi odamın ortam sesini alabiliyordum anlık olarak yani kendi konuştuğumu anlık duyabiliyordum ama windows 10 a geçtim şuan kulaklıkta ses alamıyorum ve ne kadar araştırsamda bunu yapabileceğim 3. parti bi yazılım veya ayarlarda bir şey bulamadım tek bulduğum şey logitech programında yan ton denen bir şey ve g230 da buna uyumlu değil equalizer ayarlanacak bir programda bu sesi açabilecek birşeyi bilen varsa yardımına muhtacım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Şimdi anladığım kadarı ile ses geliyor ama Windows 8 de geldiği kadar çok değil. Eğer böyle ise ses kartının driver sürümünü ve doğruluğunu kontrol et ve güncel sürücede kal. Eğer sürücüde sorun yok ise başlat çubuğunda ses simgesine sağ tıkla ve Kayıttan yürütme aygıtları ayarına tıkla ve açılan pencerede Hoperlör 'e çift tıkla ve Geliştirmeler bölümüne gir Anlık Mod ayarınındaki Tik işaretini kaldır aşağıdaki bölümden Ekolayzer ayarına tıkla ve alttan ayar bölümünü Güçlü ayarına çek ve üst sekmelerden Uzamsal ses sekmesine gir ve Uzamsal ses biçimi ayarını Kulaklıklar için Windows Sonic yap 7+1 Kulaklık kullanıyor isen alttaki 7+1 kutucuğunuda işaretleyebilrisin. Bütün ayarlara tamam de ve bir dene sorun çözülecektir.

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur Gözaydın' Alıntı:
Şimdi anladığım kadarı ile ses geliyor ama Windows 8 de geldiği kadar çok değil. Eğer böyle ise ses kartının driver sürümünü ve doğruluğunu kontrol et ve güncel sürücede kal. Eğer sürücüde sorun yok ise başlat çubuğunda ses simgesine sağ tıkla ve Kayıttan yürütme aygıtları ayarına tıkla ve açılan pencerede Hoperlör 'e çift tıkla ve Geliştirmeler bölümüne gir Anlık Mod ayarınındaki Tik işaretini kaldır aşağıdaki bölümden Ekolayzer ayarına tıkla ve alttan ayar bölümünü Güçlü ayarına çek ve üst sekmelerden Uzamsal ses sekmesine gir ve Uzamsal ses biçimi ayarını Kulaklıklar için Windows Sonic yap 7+1 Kulaklık kullanıyor isen alttaki 7+1 kutucuğunuda işaretleyebilrisin. Bütün ayarlara tamam de ve bir dene sorun çözülecektir.

Hocam çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim ama hoparlöre çift tıkladıktan sonra geliştirmeler diye bir bölüm yok. ilk yazdıgına gelicek olursam tüm sürücülerin driverları güncel sorun onla alakalı değil :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Berkay Kepenek' Alıntı:
Uğur Gözaydın' Alıntı:

Hocam çok güzel anlatmışsın teşekkür ederim ama hoparlöre çift tıkladıktan sonra geliştirmeler diye bir bölüm yok. ilk yazdıgına gelicek olursam tüm sürücülerin driverları güncel sorun onla alakalı değil :(

Geliştirmeler bölümü olması lazım eğer ses kartı driver 'ı kurulu ise değilse o ayar kısmı gelmez orası Ekolayzer ayarı yaptığın bölüm ve ses kartı uygulamasının ayarlarını yaptığın yer. Benim ses kartım Realtek ve driver kurulu bu ayarlar değiştirilebilir durumda yani. Bu resimde gösterdiğim gibi olması gerek. Eksik driver olabilir Bu programı kur ve bir bak sürücü güncellemen veya eksik olan varmı.

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur Gözaydın' Alıntı:
Berkay Kepenek' Alıntı:

Geliştirmeler bölümü olması lazım eğer ses kartı driver 'ı kurulu ise değilse o ayar kısmı gelmez orası Ekolayzer ayarı yaptığın bölüm ve ses kartı uygulamasının ayarlarını yaptığın yer. Benim ses kartım Realtek ve driver kurulu bu ayarlar değiştirilebilir durumda yani. Bu resimde gösterdiğim gibi olması gerek. Eksik driver olabilir Bu programı kur ve bir bak sürücü güncellemen veya eksik olan varmı.

Hocam tamamdır baya eski çoğu ben bunların hepsini bi güncelleyim sıkıntı olursa sana mesajdan yazarım çok teşekkür ediyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Berkay Kepenek' Alıntı:
Uğur Gözaydın' Alıntı:

Hocam tamamdır baya eski çoğu ben bunların hepsini bi güncelleyim sıkıntı olursa sana mesajdan yazarım çok teşekkür ediyorum

Ö.Değil sorun çözülürse bildir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Berkay Kepenek' Alıntı:
Uğur Gözaydın' Alıntı:
Ö.Değil sorun çözülürse bildir.

Maalesef sorun çözülmedi :(

Valla benim bildiklerim bu kadar bizzat orda olsam çözerim mutlaka ama uzaktan bu kadar yardımcı olabildim. Sana söylediklerim genel çözümler hatta Youtube 'ta bir sürü videosu bile var mesala Bunun gibi. Başka kulaklık ile test et belki kulaklığa özel bir durum olabilir.

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur Gözaydın' Alıntı:
Berkay Kepenek' Alıntı:
Maalesef sorun çözülmedi :(

Valla benim bildiklerim bu kadar bizzat orda olsam çözerim mutlaka ama uzaktan bu kadar yardımcı olabildim. Sana söylediklerim genel çözümler hatta Youtube 'ta bir sürü videosu bile var mesala Bunun gibi. Başka kulaklık ile test et belki kulaklığa özel bir durum olabilir.

Ya bilmiyorum anlatmak istedigimi anlatamamista olabilirim olay equalizer değil ya sidetone denen olay şöylede bi hata alıyorum her kayıttan yürütme aygıtını açmaya çalıştığımda böyle bişeyler diyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Attığın resimde söylediği hata Bu ayarlara girip "Tüm ses efektlerini engelle" kutusunu işararetlemeni istiyor. Hem Hoperlör için hemde mikrofon için efekt kullanma diyor.

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Driverların hepsi güncel hocam onla alakali değil ya

ugur.gozaydin' Alıntı:
Attığın resimde söylediği hata Bu ayarlara girip "Tüm ses efektlerini engelle" kutusunu işararetlemeni istiyor. Hem Hoperlör için hemde mikrofon için efekt kullanma diyor.

bunların hepsi engelli zaten hocam

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu arkadaşımızın dediğini denedinmi ?

Engelli şuan tümü zaten

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata ses aygıtlarını yönet yaz ve Mikrofona çift tıkla Bu resimdeki gibi Mikrofon özellikleri ayarları açılacak bu aygıtı dinle kutusunu işaretle. Hepsi bu kadar.

KS

Berkay Kepenek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Başlata ses aygıtlarını yönet yaz ve Mikrofona çift tıkla Bu resimdeki gibi Mikrofon özellikleri ayarları açılacak bu aygıtı dinle kutusunu işaretle. Hepsi bu kadar.

Bu oluyor ama bunda delaylı geliyo ses istedigim bu değil maalesef :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri