Yavaş Açılan Windows

Eshler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar yeni sistem topladım. Kurulum sorunsuz, Samsung 980 Pro marka SSD kullanıyorum fakat 35.9 saniyelik bir açılış süresi var. Samsung Magician, CrystalDiskMark ve Hard Disk Sentinel programları ile SSD testi uyguladım herhangi bir sorun da yok. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir? Başlangıç bölümündeki bütün uygulamaları devre dışı bırakmadan önce 41.9 saniye açılış zamanı vardı sadece 36 saniyeye düşürebildim. Birisi bios üzerinden Memory Context Restore ayarını aç dedikten sonra bilgisayar 2 kez mavi ekran verdi ayarı kapatmak zorunda kaldım. Görev yöneticisinde herhangi bir ekstra uygulama açık değil.

Sistemim:
Asus B650E-F Gaming
Ryzen 5 7600x

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Arkadaşlar yeni sistem topladım. Kurulum sorunsuz, Samsung 980 Pro marka SSD kullanıyorum fakat 35.9 saniyelik bir açılış süresi var. Samsung Magician, CrystalDiskMark ve Hard Disk Sentinel programları ile SSD testi uyguladım herhangi bir sorun da yok. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir? Başlangıç bölümündeki bütün uygulamaları devre dışı bırakmadan önce 41.9 saniye açılış zamanı vardı sadece 36 saniyeye düşürebildim. Birisi bios üzerinden Memory Context Restore ayarını aç dedikten sonra bilgisayar 2 kez mavi ekran verdi ayarı kapatmak zorunda kaldım. Görev yöneticisinde herhangi bir ekstra uygulama açık değil.

Sistemim:
Asus B650E-F Gaming
Ryzen 5 7600x
Varsa BIOS güncellemelerinizi yapın. Sorun Windows'la veya SSD'nizle alakalı değil diye düsünüyorum

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
351
O açılış süresi normal değil. Kioxia M2 SSD ile benim sistem 10 saniyenin altında açılıyor. Bir yerlerde bir sıkıntı var.

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
İnsanlarda şu algı oluştu iyice. Bir konuyu ya da çözümünü araştırmadan , bilmeden:
+Kartın ne ?
-Amd
+Tamam Amd tabanlı bir hata . Herkes yaşıyor aynı hatayı çözümü yok. Nvidia almalısın.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Sistemin geç açılma nedenlerin büyük kısmı disk sorunudur. Disk'in sağlığını kontrol edin. Arka planda windows güncellemelerini yapıyor olabilir. Manuel güncellemeleri gözden geçirin. Bahsetmiş olduğum tüm durumlar normal ise yeniden temiz bir kurulum yapın.

KS

Eshler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar verdiğiniz tavsiyelerin hepsini denedim bios'um güncel ssd sağlığım mükemmel donanımların hepsi yeni sıkıntısı yok. Açılış süresi harici her şey hızlı bir kaç kişinin sorununu da okudum am5 sistemin bios'u ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sanırım beklemekten başka çarem yok.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Arkadaşlar verdiğiniz tavsiyelerin hepsini denedim bios'um güncel ssd sağlığım mükemmel donanımların hepsi yeni sıkıntısı yok. Açılış süresi harici her şey hızlı bir kaç kişinin sorununu da okudum am5 sistemin bios'u ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sanırım beklemekten başka çarem yok.
Başka bir ssd ile denediniz mi ?

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Kasanız da bağlı, hdd, usb bellek vs var ise bios süresi normal, bende hdd çıkarınca 10 saniye olan bios süresi hdd takılı olduğunda 25 saniyelere çıkıyor.

KS

Eshler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasanız da bağlı, hdd, usb bellek vs var ise bios süresi normal, bende hdd çıkarınca 10 saniye olan bios süresi hdd takılı olduğunda 25 saniyelere çıkıyor.
Hayır yok sadece ssd kullanıyorum hızında sorun da yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri