Yazılım atamiyorum (Pc)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Missing Operatimg System yazısı diskte sistem yok demek BIOS 'a gir Boot menüsünden 1. sıraya HDD koy ve o diske format at bu hata böyle çözülür. 2. soruna gelirsek kablo veya diskte fiziksel bir sorun yoksa başka çalışan bir sistemde harici olarak tanıtıp tek bir bütün hale çekip biçimlendirmen gerek ki başka PC 'lerde çalışsın. Resimdeki Parametre hatasının çözümü ise   linkteki resimdeki numaralanmış kodlar sırası ile " list disk " komutunu girince işlem yapılacak diskin numarasını " select disk karşısına yazıyorsun " sonra " assign letter=Z " kısımı diske verdiğin harf istediğin harfi yaz büyük harf olarak ama tükçe karakter olmasın.

KS

Musdi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekkür ederim ,bios da birinci sıraya hdd koyunca bu yazi çıkıyor, yoksa geçemiyordum, şuan birinci sıraya flash diski gösterdim öyle geçebildim , şimdi diske ben isim veremedim örnegin yeni oluşturdugum alana 120000 yaziyorum otomatik bana iki disk oluşturdu , format atamıyorum diski seçince ileri deyince hata veriyordu ,
ikinci bir bilgisayarım var ama o da hardiski görmüyor baya bir eski sistem parçaları yani ide (Hdd cable ) ile baglanti kuruyordum herşey düzgün fakat görmüyor galiba bozuk

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Yani anlamadım şimdi dediklerimi düzgün bir şekilde yaptın mı, sorun devam mı ediyor? Disk bölümlerini oluşturunca Birincil yazan bölüm seçili iken ileri dediğinde ne hata veriyor?

KS

Musdi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk dediklerini yaptım. En son dedigin parametre hatasi çözümü için ben diske isim veremedim benim sorunum windows kurarken 
W7RNA4.jpg

Resimdeki hata veriyor idi. İlk dediklerini uygulamak istediğim zaman 1 saattir %10 tamamlandı yazısında  bekliyordum. Dün kapattım bilgisayari yeniden açtigim da işletim sistem bulunamadı hatasından çıkamıyordum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Bu hata diskte BAD Sectör var demek o yüzden diskin bir bölümüne erişim engeli var sana veridiğim kodlar %50 yani yarı yarıya şansla diski bu hatayı görmeden kurulum yapmak içindi senin diskinde işe yaramadı o zaman disk bu durumda kullanılmaz. Harici olarak kullanılabilir ama sistem kurulmaz bu şekilde yapılacak bir şey kalmadı. Başka bir disk kullanmalısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri