Yazılım ve oyun geliştirme için sistem önerisi

Resul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
oncelikle selam arkadaslar bı oncekı sıstemım bıraz kotu oldu yazılımcı ıcın hangı bılgısayarı alcam karar veremedım cok yuksek almana gerek dıyorlar sızın bı fıkrınız varmı butce sıkıntı degıl

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sırf yazılım için yüksek bir sisteme ihtiyacınız yok. Bütçe sıkıntı değil demişsiniz ama bir ortalama rakam verirseniz daha net yardımcı olabilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
20K bile bu iş için fazla. Sistemde başka bir iş veya oyun oynanacak mı? Eğer sorunuzun cevabı hayırsa size minimum bir sistem önerisi yapayım monitör dahil. Veya ileriye yatırım olsun 20K yada 30K bütçeye her işi yapabilecek bir makine önereyim yine monitör dahil?

KS

Resul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
20K bile bu iş için fazla. Sistemde başka bir iş veya oyun oynanacak mı? Eğer sorunuzun cevabı hayırsa size minimum bir sistem önerisi yapayım monitör dahil. Veya ileriye yatırım olsun 20K yada 30K bütçeye her işi yapabilecek bir makine önereyim yine monitör dahil?
evet hem oyun hemde yazılım gelıstırme yapılcak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Monitör : - Oyun geliştirmede oldukça işinize yarar. QHD seçtim daha fazla alan işinize yarar piksel olarak.

CPU :

CPU NOT : Yazılım ve genel kod odaklı işlerde INTEL daha iyi bir işlemci. Bu yüzden AMD CPU önermedim.

GPU :
GPU NOT : Oyun geliştirmede RTX ailesi biraz daha başarılı. Birde NVIDIA yazılım odaklı pek çok avantaja sahip bu yüzden AMD kart önermedim.

MB : - Ortalama 1K daha ucuza ürünler var piyasada ama almışken iyi bir anakart olsun dedim bu indirimi görünce.

RAM :
  1. x2 adet 1.358 TL
  2. x2 adet 1.872 TL - Vatan Bilgisayar bu ürünlerde genelde 1 kişiye 1 adet satıyor. O yüzden 2 farklı hesaptan almanızı tavsiye ederim.
  3. - Polonyalı iyi bir firmadır.
SSD :
  1. - Almanya üzerinden geliyor.!!! TR üzerinden almak isterseniz :
KASA :
PSU :
Soğutucu :

Toplamda minimum burası 29.224 TL yapıyor.

Bu sistem ile her işinizi görürsünüz.

Son düzenleme:
KS

Resul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Monitör : - Oyun geliştirmede oldukça işinize yarar. QHD seçtim daha fazla alan işinize yarar piksel olarak.

CPU :

CPU NOT : Yazılım ve genel kod odaklı işlerde INTEL daha iyi bir işlemci. Bu yüzden AMD CPU önermedim.

GPU :
GPU NOT : Oyun geliştirmede RTX ailesi biraz daha başarılı. Birde NVIDIA yazılım odaklı pek çok avantaja sahip bu yüzden AMD kart önermedim.

MB : - Ortalama 1K daha ucuza ürünler var piyasada ama almışken iyi bir anakart olsun dedim bu indirimi görünce.

RAM :
  1. x2 adet 1.358 TL
  2. x2 adet 1.872 TL - Vatan Bilgisayar bu ürünlerde genelde 1 kişiye 1 adet satıyor. O yüzden 2 farklı hesaptan almanızı tavsiye ederim.
  3. - Polonyalı iyi bir firmadır.
SSD :
  1. - Almanya üzerinden geliyor.!!! TR üzerinden almak isterseniz :
KASA :
PSU :
Soğutucu :

Toplamda minimum burası 29.224 TL yapıyor.

Bu sistem ile her işinizi görürsünüz.
cok tesekkur ederım ben sectım bırazdanda sıparısı verıcem ılgılendıgınız ıcın sagolun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Önerdiğim anakartta DDR4 yazıyordu ama değiştirmişler ürün DDR5 modelmiş. Sanırım hata yapmışlar düzeltmişler. O anakartı almayın.!!! Aşağıdaki modellerde değiştirebilirsiniz anakartı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri