Yeni Aldığım Bilgisayarda Gözle Görülür Düşüşler Başladı

fettahoglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

3 ay önce yeni bir bilgisayar aldım, gayet güzel performans veriyordu. Son zamanlarda gözle görülür neredeyse %60 a kadar performans düşüşü yaşamaya başladım, 500 fps aldığım csgo da 200 fps alır oldum, format attım düzelmedi, güç kablosunu farklı prize taktım düzelmedi, bilgisayara neler oldugu hakkında en ufak fikrim yok, çözüm yolu bulamıyorum ve bilgisayarcıya götürmek istemiyorum, öğrenciyim. kendim halletmek istiyorum yada sorunu saptayıp bir uzmandan yapmasını rica edeceğim.

Bana yardımcı olmak istersen sana her türlü bilgiyi verebilirim, benchmark , gpu, stres testi... yeterki iste.

saygılarımla

PC:

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Performans belirlemek için pek faydalı olmasa da sistemdeki hangi donanımın olması gerekenden düşük performans verdiğini belirlemek için ben Userbenchmark öneririm.

Testi çalıştırıp sonuç sayfasının linkini paylaşabilirseniz diğer test yapan kullanıcılara göre hangi parçanız düşükte kalmış bir bakılır. Zaten diğer arkadaşlar da yorumlayacaklardır.

KS

fettahoglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

buyrun, teşekkürler.
Performans belirlemek için pek faydalı olmasa da sistemdeki hangi donanımın olması gerekenden düşük performans verdiğini belirlemek için ben Userbenchmark öneririm.

Testi çalıştırıp sonuç sayfasının linkini paylaşabilirseniz diğer test yapan kullanıcılara göre hangi parçanız düşükte kalmış bir bakılır. Zaten diğer arkadaşlar da yorumlayacaklardır.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395

buyrun, teşekkürler.
bir sıkıntı görünmüyor gibi hocam yine de diğer arkadaşlarda bi göz atsın

cs go konusunda 500 den 200e düşmek aşırı fazla bir değişim lütfen şunlara cevap verebilirmisiniz belki gözden kaçmıştır.

-amd nin experience gibi bir özelliği varsa ayarlarda değişiklik yapmış olabilir mi veya ilk aldıgınızdaki ayarlar ile şuan fark olabilir mi
-son yaptıgınız kart güncellemelerini vs.. inceleyebilir misiniz aynı sorunları yaşıyanlar varmı diye
-güç ayarlarınızı kontrol ediniz performanstayken dengeliye yada güc tasarrufuna geçmiş olabilir
-vsync dikey yatay sabitleme gibi ayarlara bi göz atınız

umarım bu saydıklarım gibi basit bir olaydır çözersiniz

KS

fettahoglu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bir sıkıntı görünmüyor gibi hocam yine de diğer arkadaşlarda bi göz atsın

cs go konusunda 500 den 200e düşmek aşırı fazla bir değişim lütfen şunlara cevap verebilirmisiniz belki gözden kaçmıştır.

-amd nin experience gibi bir özelliği varsa ayarlarda değişiklik yapmış olabilir mi veya ilk aldıgınızdaki ayarlar ile şuan fark olabilir mi
-son yaptıgınız kart güncellemelerini vs.. inceleyebilir misiniz aynı sorunları yaşıyanlar varmı diye
-güç ayarlarınızı kontrol ediniz performanstayken dengeliye yada güc tasarrufuna geçmiş olabilir
-vsync dikey yatay sabitleme gibi ayarlara bi göz atınız

umarım bu saydıklarım gibi basit bir olaydır çözersiniz
500den 200 e düşmesi örnekti, youtubede takılırken filan aşırı yavaşlıyor hissediyorum ve çok sinir bozucu aldığın sistemi tam performansta kullanamamak, ayarlarım yıllardır aynı amd ayarlarıyla ilgili oldugnu zannetmiyorum.

Pil modu ise nihai performansta, lolde 140 fps aldığını hayal etsene bu sistemle gıcığına gitmez mi ? :D

Teşekkürler booze.

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Donanımsal olarak bir problem görünmüyor. Ürünlerin performansları ortalama üzerinde çıkmış hep.

Eğer hangi drive sürümü kullanırken iyi performans aldığınızı hatırlıyorsanız AMD sitesinden eski versiyon driver indirip deneyin.

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Merhaba,

3 ay önce yeni bir bilgisayar aldım, gayet güzel performans veriyordu. Son zamanlarda gözle görülür neredeyse %60 a kadar performans düşüşü yaşamaya başladım, 500 fps aldığım csgo da 200 fps alır oldum, format attım düzelmedi, güç kablosunu farklı prize taktım düzelmedi, bilgisayara neler oldugu hakkında en ufak fikrim yok, çözüm yolu bulamıyorum ve bilgisayarcıya götürmek istemiyorum, öğrenciyim. kendim halletmek istiyorum yada sorunu saptayıp bir uzmandan yapmasını rica edeceğim.

Bana yardımcı olmak istersen sana her türlü bilgiyi verebilirim, benchmark , gpu, stres testi... yeterki iste.

saygılarımla

PC:
merhabalar, bende dün aynı konu hakkında konu açmıştım hocam rdr2 de 120-140fps lerde oynarken 35-65 fps lere kadar düştü sorunu çözdüğünüzde bilgilendirirseniz sevinirim (forumda bi arkadaş ram leri silgiyle nazikçe silin düzelir vb. demiş ama inanasım gelmedi çok)

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
Yeni gelen drıver güncellemesinden kaynaklı olabilir hocam

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Yeni gelen drıver güncellemesinden kaynaklı olabilir hocam
aynen dediğiniz en mantıklısı gibi çünkü birden fazla kişinin aynı sorunu yaşaması tuhaf lâkin hangi parçanın driver larından kaynaklı acaba? ekran kartımı dün güncelledim anakart son sürümde windows (11) dan mı kaynaklı acaba?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri