Yeni Ram aldım ama pc açılmıyor

EKSTO02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yeni bir ram aldım DDR3 pc ye takınca bip sesleri geliyor pc açılmıyor aynı zamanda açılıyor 5-6 sn durup kapanıyor tekrardan açılıyor sonra acaba ekran kartına mı zarar verdim dedim ama eskisini takınca tekrardan açıldı yardımcı olur musunuz?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Yeni bir ram aldım DDR3 pc ye takınca bip sesleri geliyor pc açılmıyor aynı zamanda açılıyor 5-6 sn durup kapanıyor tekrardan açılıyor sonra acaba ekran kartına mı zarar verdim dedim ama eskisini takınca tekrardan açıldı yardımcı olur musunuz?
Ekran kartına zarar vermemiştir muhtemelen. Ramde sorun olma ihtimali var ya da taktığınız slotta. Aynı anda yeni ve eskiyi mi takıyorsunuz sadece yeniyi mi? Anakartınız nedir belki ram uymuyordur.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
İşlemci, anakart, (aldığınız) RAM modeli nedir?
Desteklediği bir RAM değilse bu tarz sorunlar olabiliyor. Bazı RAM'ler BIOS ayar ile desteklenen listesinde olmasa bile çalışıyor ama nadiren oluyor bu da.

KS

EKSTO02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ekran kartına zarar vermemiştir muhtemelen. Ramde sorun olma ihtimali var ya da taktığınız slotta. Aynı anda yeni ve eskiyi mi takıyorsunuz sadece yeniyi mi? Anakartınız nedir belki ram uymuyordur.
Sadece birini takıyorum anakartım Gigabyte GA-G41MT-S2 v1

Anakartım: Gigabyte GA-G41MT-S2 v1
İşlemcim: DualCore Intel Pentium E6700, 3200 MHz (12 x 267)
Aldığım ram: Kingston 8gb 1600 MHZ DDR3

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

"Eşsiz sistem performansı için Çift Kanal DDR3 1066 bellek desteği" yazıyor desteklemediği için olabilir ihtimali geliyor aklıma. Diğer ram hızınız kaçtı acaba?

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496

Hocam kutusu duruyorsa anakartın REV yani revizyon versiyon numarasına bakabilir misiniz?
Ayrıca RAM'in bir de modeli olmalı. Tam model kodunu yazarsanız daha kesin konuşabiliriz.

KS

EKSTO02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam kutusu duruyorsa anakartın REV yani revizyon versiyon numarasına bakabilir misiniz?
Ayrıca RAM'in bir de modeli olmalı. Tam model kodunu yazarsanız daha kesin konuşabiliriz.
Anakart baya eski yani ben bu bilgisayarı internet cafeden almıştım neredeyse 10 yıllık bir bilgisayar o yüzden anakartın kutusu yok
ramin kutusu yanımda daha yeni ilk defa çalıştırdım çünkü ramin modeli derken yani üzerindeki etikette bir şeyler yazıyor onlar mı?

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Anakart baya eski yani ben bu bilgisayarı internet cafeden almıştım neredeyse 10 yıllık bir bilgisayar o yüzden anakartın kutusu yok
ramin kutusu yanımda daha yeni ilk defa çalıştırdım çünkü ramin modeli derken yani üzerindeki etikette bir şeyler yazıyor onlar mı?
O zaman anakart muhtemelen REV 1.3 ona göre bakabiliriz. Ki zaten sonraki revizyonlar da daha iyisi olur yani kesin destekler.

G41ram.jpg
Kingston yazan RAM model numaraları bu resimde mevcut. Benzeri bir kod görürseniz RAM model numarasına bakıyorsunuz demektir. RAM üzerinde de yazması lazım.
CPU-Z programı ile de öğrenebilirdiniz ancak PC açılmıyor dediğiniz için bunu eliyoruz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri