Çözüldü Yeni ram

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

günshe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar 8 gb lik ram var anakartta şuan takılı 8 daha aldım takicam fakat sistemin bidaha açılmaması gibi bir sorun oluyormuş bunu nasıl önleyebiliriz yazdım fakat cevap verilmedi acil cevap bekliyorum

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Arkadaşlar 8 gb lik ram var anakartta şuan takılı 8 daha aldım takicam fakat sistemin bidaha açılmaması gibi bir sorun oluyormuş bunu nasıl önleyebiliriz yazdım fakat cevap verilmedi acil cevap bekliyorum
Merhaba, aynı rami alırsanız sorun olmaz hocam.

Öyle bir sorun yaşarsanız da bios sıfırlarsınız (bios sıfırlama tuşu varsa onunla yoksa bios pili çıkar bekle tak)

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
En fazla mavi ekran verir yada açılmaz. Sürekli bir durum değil , çıkarıp kullanılabilir. Denildiği gibi aynı Ram yada tüm özellikleri aynı olan bir Ram alın.

KS

günshe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
En fazla mavi ekran verir yada açılmaz. Sürekli bir durum değil , çıkarıp kullanılabilir. Denildiği gibi aynı Ram yada tüm özellikleri aynı olan bir Ram alın.
Hocam aynı ztn Kingston fury beast 8 gb 3200mhz ikiside aynı ozmn şöyle yapıyorum takıyorum sistemi baslatıyorum baslamazsa bios pilini çıkarıyorum

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Hocam aynı ztn Kingston fury beast 8 gb 3200mhz ikiside aynı ozmn şöyle yapıyorum takıyorum sistemi baslatıyorum baslamazsa bios pilini çıkarıyorum
Evet ama sorunsuz şekilde başlayacaktır. Taktıktan sonra eğer açılmazsa, biosa girip oradan kontrol edin ram çalışıyor mu diye. Eğer orada görüyorsanız ve açılmıyorsa sistem bios pili çıkar bekle tak yapabilirsiniz :)

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Başlamazsa Ram i çıkarmak da yeter diye düşünüyorum. Bios sıfırlamak ne yönde işe yarar bilemiyorum.

KS

günshe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Başlamazsa Ram i çıkarmak da yeter diye düşünüyorum. Bios sıfırlamak ne yönde işe yarar bilemiyorum

Evet ama sorunsuz şekilde başlayacaktır. Taktıktan sonra eğer açılmazsa, biosa girip oradan kontrol edin ram çalışıyor mu diye. Eğer orada görüyorsanız ve açılmıyorsa sistem bios pili çıkar bekle tak yapabilirsiniz :)
Eyw hocam hallettim bi sıkıntı çıkmadı iyi geceler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri