Yılbaşı Bilgisayarı

russ

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Merhaba sevgili arkadaşlar.Bu yılbaşında bilgisayar toplayacağım ve bütçem yaklaşık monitör dahil 5000 TL.Ben yılbaşında Black Friday gibi indirimler bekliyordum fakat o kadar olmuyormuş biraz daha düşük indirimler oluyormuş o yüzden aşağıda yazacağım sistem bütçemi aşıyor.Lütfen yılbaşı indirimlerini de varsayarak yardımcı olabilir misiniz?
Ryzen 5 2600x
Sapphire Pulse RX580 8GB
MSI B450-M Gaming Plus Anakart
Dark N10 kasa
Corsair 8Gb 3000 mhz ram
Silverstone 600w 80+
Seagate 1Tb Barracuda
Ağırlıklı olarak CSGO oyunu oynuyorum ve bu oyunla Twitchte yayın yapacağım bu yüzden işlemci benim için çok önemli.Nasıl bir tasarruf sağlarım ve bana fiyatı uygun olan yılbaşında güzel indrimleri olan güvenilir bir site veya hangi sitelerden toplayacağımı belirtirseniz sevinirim herkese iyi akşamlar.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
işlemciyi 2500X yapabiliriz.

E.kartını RX 570.

O Poweri de ,bi şekilde Değiştirmeye çalışın.

Kasa ucuz bi şey olabilir. Yeter ki kasa olsun,mantığıyla.

Anakartıda daha zayıf seçebiliriz.

bloodysawas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemci : 2600 yap. / Ryzenin x serilerinde stok fan yok. Eğer ryzenin x serilerinden almak istiyorsan işlemci fanı alman gerek ve belirtmemişim.
Ekran kartı: Rx570 yada rx580 4GB yeterli olacak. Anakart ve kasa zayıf seçebilirsin.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Ryzenin x serilerinde stok fan yok.

Değil,var. İntel, K serilerine soğutucu koymuyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Tüm Ryzen işlemcilerde Stok Fan var ve Cooler Master yapımı soğutucular O.C. uygulamadan gayet sesiz soğutma sağlayabiliyorlar. 250-300 TL civarındaki ayrı satılan soğutucular ile eş değer performanstalar. Sadece met 61 'in dediği gibi INTEL kanadında K serisinde çıkmıyor ayrıca K serisi olmayan işlemcilerde çıkanlarda olsun diye konulmuş soğutucular performansları vs. çok iyi değiller.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri