Yurtdışında Çalışmak Ve Yaşamak

thebigbadboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirim, İnternet derya deniz olduğu için şu konuda yardımınızı rica ederim arkadaşlar,
C1 seviyesinde ingilizcem ve mesleki dilim var, Bilgi İşlem Müdürüyüm, 7 Yıllık kariyerim var, Özetle aşağıdaki gibi yetkinliklerim ve her bir konu için sertifikam var, şu dönemde yurtdışına en kolay yada hangi vizeyle Lise mezunu olarak çıkabilir ve çalışabilirim, Kariyer.net yada Linkedin üzerinden araşıtırıyorum fakat daha iyi bilgisi ve tecrübesi olan varsa lütfen bilgilendirsin, tecrübelerinize açığım.

TR'de şuan 25 Bin TL ve üzeri kazanıyorum, yeni iş ilanlarına bakınca ayda 30 bin teklif edip haftasonu tatil veren de var fakat geleceğim için yurtdışı tecrübesi düşünüyorum.

Özgeçmişim : Bilgisayar Bölümü Sunucu, Ağ ve Network Uzmanlığı bölümü mezunuyum. Kariyer hayatım boyunca kendimi sürekli geliştirmeye adapte ettim. Bilgi İşlem ve Sistem yöneticisi olarak Windows, Linux, Kali, Pardus,İos,Mac,Android işletim sistemlerinde bilgiliyimç Teknik döküman okuyarak, pratik yaparak, kurslara katılarak her geçen gün kendimi daha iyi eğitmeye çalışıyorum. KVKK Uluslararası Danışmanlık, Adli Bilişim Uzmanlığı, Siber Güvenlik Uzmanlığı, Akıcı Konuşma ve Hitabet eğitimlerini bitirerek Sertifikalarımı aldım.

Active Directory, DHCP, DNS, TCP IP, LAN, WAN, VLAN Hyper V,ESXI VMware Sanallaştırma Hizmetleri Yönetimi konusunda bilgiliyim. Windows, Ubuntu, MacOs işletim sistemlerinin kurulumunu yapabilirim, Windows, Linux, Mac, Kali İşletim sistemlerinde bulunan son kullanıcı sorunlarına rahatlıkla çözüm üretebilirim. HP, Dell, Lenovo Sunucuları Sanal ve Fiziken Hem işletim sistemlerinde, hemde Rack Kabinete uyumlu olarak montajını yapabilirim. PfSense, Fortigate, Sophos Güvenlik duvarları Kurulumu ve yönetimini yapabiliyorum. Windows Server 2008, 2012, 2016, 2018, 2019 kullandım, arayüzlerine hakimim, çalışma mantıklarını biliyorum ve yönetimini rahatlıkla bilmediğim bir konu bile olsa forumlarda araştırma yaparak çözüm üretebilriim. Online 365 Exchange Server ve Yandex Mail Sunucu Yönetimi yapabilirim, Alan adları kaydı, taşıma sürecinde bir çok rol aldım, bir siteyi taşıma yapıp kurabilirim. QNAP - NAS Yedekleme Çözümlerine hakimim, Dijital ve Analog IP Kameraları kurup yönetebilirim, Modem, Repeater, Access Point, Network, Azure Amazon,Vmware Cloud Backup, Slack, Android, İos, Yazıcılar ve Kurulumları,Pdks cihazlarının kurulumu, Sistem backup'larının düzenli kurgulanması. Bulut Santral Telefon kurulumu yapabilirim ve kurgulayabilirim. Son kullanıcı desteklerinde birçok soruna hakimim, hızlıca her sorunu çözebilirim, Sunucu Domain altyapısı, Windows Server Domain Kurulumu, Exchange yönetim hakkında bilgiliyim. İngilizce diline orta seviyede hakim biriyim, her türlü teknik dökümanı okuyarak, teknik forumlarda gezerek, karşıma çıkacak birçok sorunu araştırarak ve analitik düşünerek çözüme kavuşturabilirim.

Şuana dek Verimor Firması ile Sanal Santral kurulumu yaptım, Hikvision - Dahua cihazlarında Alarm ve Kamera yönetimi yaptım, İsimtescil, Natro, Turhost hosting firmalarında ilgili site yönetimi yaptım, Microsoft 365 Exchange Online yönetimlerinde rol aldım ve kurulumları gerçekleştirdim, Çalıştığım firmalarda ücretli ve kendi özellerinde kurguladıkları Ticket sistemi yönetimlerini kurguladım, CRM programlarının çalışma mantığını biliyorum, KVKK süreçlerini bilgi işlem ve Firma geneli olarak düzenledim, HMS Otel otomasyon sistemlerini kurguladım ve yönettim, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi eğitimi aldım 2017:2013 Uygulamasına hakimim, Active Directory, DLP yönetimleri ve kurgulaması yapabiliyorum, Sunucularda Dell, HP, Lenovo sunucularının kurulumlarında, montajlarında, kurgulanmasında rol aldım, yönetimine destek oldum, EsXi yönetimi yaptım ve düzenli olarak çalışmasını sağladım, UPS mantıklarını biliyorum.

Yukarıda anlattığım üzere birçok konuda rol aldım ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum, çok yönlü olarak bir çok konuda kendimi sürekli geliştirdiğim için herşeyden bilgi topladım ve derinlenmesine öğrenmeye, anlık çıkan sorunlara müdahale ediyor, çözüm üretiyor ve Network, Sistem uzmanı olarak kariyerime devam ediyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri