Zaman Geçtikçe Ping Artma Problemi

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Valorant oynuyorum , son yaptığım her denemede 1-2dk normal geçerken sonradan ping artıyor ve bu çok rahatsız ediyor. İnternette sorun olsaydı hiç oynayamazdım diye düşünüyorum. Benim düşüncem modemden yana ama fikri olan varsa almak isterim.

ZXHN h108n v2.5

Akuaryuess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba, bağlantın kablolu ise kullandığın servis sağlayıcı ile iletişime geçmelisin. Kablosuz ise modem wifi ayarları üzerinden kanal değişikliğini deneyebilirsin.

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Valorant oynuyorum , son yaptığım her denemede 1-2dk normal geçerken sonradan ping artıyor ve bu çok rahatsız ediyor. İnternette sorun olsaydı hiç oynayamazdım diye düşünüyorum. Benim düşüncem modemden yana ama fikri olan varsa almak isterim.

ZXHN h108n v2.5
hocam her oyundamı oluyor yoksa sadece valorant mı çünkü aynı sorun bendede var ve birtek valorant ta ping çıkıyor büyük ihtimal ile sunucular ile kaynaklı

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Merhaba, bağlantın kablolu ise kullandığın servis sağlayıcı ile iletişime geçmelisin. Kablosuz ise modem wifi ayarları üzerinden kanal değişikliğini deneyebilirsin.
Kablolu. Hız şikayeti ile aradım 30dk beklettiler tamam dediler hızım hiç değişmedi bile. Tekrar aramayı deneyeceğim.
hocam her oyundamı oluyor yoksa sadece valorant mı çünkü aynı sorun bendede var ve birtek valorant ta ping çıkıyor büyük ihtimal ile sunucular ile kaynaklı
CS 1.6 , FH4 oynuyorum , bu oyunlarda da oluyor. Forza yine internetsiz de oynanır ama bu oyunlarda sıkıntı. İnternette TTnet modemleri sıkıntılı diye okumuştum. İçindeki işlemci kötü ve ısınıyor diye düşünüyorum.

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Kablolu. Hız şikayeti ile aradım 30dk beklettiler tamam dediler hızım hiç değişmedi bile. Tekrar aramayı deneyeceğim.

CS 1.6 , FH4 oynuyorum , bu oyunlarda da oluyor. Forza yine internetsiz de oynanır ama bu oyunlarda sıkıntı. İnternette TTnet modemleri sıkıntılı diye okumuştum. İçindeki işlemci kötü ve ısınıyor diye düşünüyorum.
modemden dolayı olabilir o zaman hocam bir tanıdığımdada ttnet modem var internetleri acayip yavaşlıyor

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsunuz

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
modemden dolayı olabilir o zaman hocam bir tanıdığımdada ttnet modem var internetleri acayip yavaşlıyor
Akrabamda da TTnet modemi var onların ki 24MBPS ama onlarda böyle sıkıntı olmuyor. Ping çıksa bile fazla cihazdan çıkıyor ve stabil kalıyor. Bende 300-750 arası sürekli değişiyor.

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Akrabamda da TTnet modemi var onların ki 24MBPS ama onlarda böyle sıkıntı olmuyor. Ping çıksa bile fazla cihazdan çıkıyor ve stabil kalıyor. Bende 300-750 arası sürekli değişiyor.
o zaman bilemiyorum hocam umarım kısa süre içerisinde çözülür

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Türk tekelom genelinde böyle bir sıkıntı var sanırım. online oyunlar oynayanlar için şu aralar ping ve packet loss şikayeti çok fazla. kendim de dahil bu duruma.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Türk tekelom genelinde böyle bir sıkıntı var sanırım. online oyunlar oynayanlar için şu aralar ping ve packet loss şikayeti çok fazla. kendim de dahil bu duruma.
Kullanıp memnun olanlar farklı bir Türk telekom mu kullanıyor ? Şu markada sorun yaşamadığımız bir zamanı hatırlayamıyorum. Yaşadığımız yere alt yapı gelemiyor olması da çok üzücü.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Çünkü kullanıp memnun olanların genel olarak altyapıları iyi.
ben 11 senedir aynı altyapı ile ilk takıldığı kablolarla türk tekekom kullanıyorum. aşırı şikayetçi değilim ama gene de başka imkan yok kullanıyorum

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Çünkü kullanıp memnun olanların genel olarak altyapıları iyi.
ben 11 senedir aynı altyapı ile ilk takıldığı kablolarla türk tekekom kullanıyorum. aşırı şikayetçi değilim ama gene de başka imkan yok kullanıyorum
Bizde altyapı yok. Karşı sokağa fiber geldi ama bizim bina o bölgeye ait olmadığından altyapıyı kullanamıyormuş. Bizim bağlı olduğumuz bölge de 3-5km kadar uzakta. Oradan da altyapı gelmez herhalde. Arada kaldık :D

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Keşke kısa zamanda gelse de bari siz kurtulsanız. işleyiş maalesef çok yavaş Türkiye geneline düzgün bir internet gelmesine daha çok uzun yıllar var.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Mesafe az ama bizim tarafa bakmıyorlar ki. İlgilenmiyorlar.
Ben de Eskişehir'deyim, aynı sıkıntıyı uzun süre çektim. Sonunda kablonet fiber altyapısı geldi ve huzura kavuştum. Ama sokağın tek tarafına hat çekme gibi bir saçmalıkları var. Bizim karşı apartmanda yok :D burası Türkiye hocam, her şey normal.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ben de Eskişehir'deyim, aynı sıkıntıyı uzun süre çektim. Sonunda kablonet fiber altyapısı geldi ve huzura kavuştum. Ama sokağın tek tarafına hat çekme gibi bir saçmalıkları var. Bizim karşı apartmanda yok :D burası Türkiye hocam, her şey normal.
Şehirde yaşıyoruz sonuçta, köyde olsa uzak derdim. Karşı sokakta fiber var. Kutusu da 200 metre kadar uzakta.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri