Evilpluto kullanıcısının son içeriği

1. Evilpluto

Msi Vga Debug Led Ve Chipset Arızası

Hocam 4 sene çalıştı diye bozulması mı lazım :) Msi B450 TOMAHAWK orta seviye bir anakarttı zamanın iyi kartıydı Gigabayte anakartım vardı bundan önce 10 sene kullandım tık demedi.
  2. Evilpluto

Garantisi bitti, biteli 1 yıl oldu
  3. Evilpluto

Servis bu arıza için 1700 TL fiyat çıkardı. Anakart çöp yani yeni anakart alacağım ve bu Msi olmayacak. Sizede tavsiyem bulaşmayın Msi ürünlerine
  4. Evilpluto

Msi Anakartlarda Vga Debug led hatasının chipset arızasından kaynaklandığını öğrendim bugün. Msi anakartlarında bu kronik mi yabancı forumlarda da buna benzer şeyler okudum.
  5. Evilpluto

Yardım Gigabyte B550 Aorus Master M2 Özellikleri

Peki Am5 çıkmışken Am4 anakart almak kısa vadede pişmanlığa sebebiyet verir mi?
  6. Evilpluto

3 adet girişi var hocam da merak ettiğim herhangi bir kısıtlama oluyor mu sata girişleri kullanması gibi?
  7. Evilpluto

Merhaba, başlıkta belirtiğim anakartı almayı düşünüyorum alma sebebim elimde bulunan anakart bozulunca ve ekstra 2 adet M.2 SSD olunca bunları satmak yerine değerlendirmek. Kullanım kılavuzunu biraz baktım PCI-e 3.0 x4/x2 olan SSD'leri destekler filan diyor tam anlamadım M.2 SSD mi seçiyor...
  8. Evilpluto

Yardım Msi B450 Anakart Vga Debug Led Yanıyor Görüntü Yok

Konu hakkında fikri olan yok mu?
  9. Evilpluto

Yardım Msi B450 Anakart Vga Debug Led Yanıyor Görüntü Yok

MSI B450 Tomahawk anakart üzerindeki VGA ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor. Birdenbire oldu akşamdan sabaha açtım bununla karşılaştım. Ekran kartı arızalandı diye farklı ekran kartı denedin yine aynı. Açılışta ekran kartı fanları dönüyor onda sıkıntı yok. BIOS güncelledim yine aynı. Sorun nedir?
  10. Evilpluto

Öneri AMD Hariç NVIDIA Ekran Kartı Önerisi?

Önerilen PSU hesaplamalarına baktığımda almak isteğim ekran kartını karşılıyor wat değeri olarak 370w çıkıyor. Kalitesine gelince zamanında buna verdiğim para ile 1000w PSU alıyordum şuan markalı olanlardan o konuda şüphem yok yani YouTube de Mendebur lemur kanalını bu PSU ile ilgili inceleme...
  11. Evilpluto

Güç kaynağı gayet kaliteli onda sorun yok. İşlemcinin darboğaz olacağını biliyorum ilerde onuda değişeceğim. İleriye yönelik bir kart almak istiyorum. 1080p çözünürlük kullanıyorum
  12. Evilpluto

Merhaba, Öncesinde kullandığım Gigabyte RX570 8 GB ekran kartım bozuldu. Yeni ekran kartı alacağım benim düşündüğüm RTX4070 ayarı bir kart marka model olarak öneride bulunacak olan var mı? Yoksa PNY RTX 4070 alıp geçeceğim. Sistem: MSI B450 Tomahawk 16+16 32 GB Kingston RAM R5 2600 işlemci 600W...
  13. Evilpluto

Yardım Msi̇ B450 Tomahawk Için M2 SSD Eklemesi Yapmak Istiyorum

Sağol dostum Amazon üzerinden Wd Sn570 2Tb aldım direk bağlayacağım ek yuva filan uğraşmayacağım
  14. Evilpluto

Benim anakartım veri yolu PCI 3x4 standartında buna göre alacağım hız maximum 3900mb/s bunu en iyi şekilde son limitine kadar kullanmak için hangisini almalıyım? PCI 4x4 olur mu...
  15. Evilpluto

Videoyu izledim teşekkürler yardımcı oldu ama hala teknik olarak bazı sorularım var onların cevabını arıyorum, videoda PCI yuvasının nereye bağlı olduğunu bulmanız lazım diyor benim ki nereye bağlı işlemciye SATA yoluna mı onu bilmiyorum.
Geri