mertyegin57 kullanıcısının son içeriği

1. mertyegin57

Fotoğraftaki Usb Girişlerinin Farkı Nedir?

Çok işime yaradı hocam. Teşekkür ederim.
  2. mertyegin57

Asus B550M-K Modeli hocam. Siyah usb girişi yok zaten. 1675316996 Arka USB Yuvaları ( Toplam 6 ) 2 x USB 3.2 Gen 2 port(s)(2 x Tip A) 4 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(4 x Tip A) Ön USB Yuvaları ( Toplam 6 ) 2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A) 4 x USB 2.0 port(s)(4 x Tip A) Bu şekilde bilgi...
  3. mertyegin57

Koyu mavi 3.0, açık mavi 3.1 şeklinde mi diyorsunuz?
  4. mertyegin57

Önemli Hangi İnterneti Kullanıyorsunuz? (Şubat 2023 Güncel)

Türknet kullanıyoruz. Paketimiz 100mbps ve 250 lira ödüyoruz. VDSL üzerinden bağlantı sağlanıyor. Son zamdan sonra başka iss'ye geçmeyi düşünsek de babam ikna olmadı. Türk Telekom'dan ayrılırken bile çok uğraşmıştık. O zamanlar 80mbps değil 13mbps veriyordu speedtest .d
  5. mertyegin57

Kasamın arkasında fotoğraftaki gibi açık mavi ve koyu mavi olmak üzere farklı usb girişleri var. Anakartın kılavuzuna baksam da pek anlamadım. Birileri farkını açıklayabilir mi?
  6. mertyegin57

Ücretsiz Ve Gerçek Koruma Sağlayan Virüs Programı Var Mı?

Eski bilgisayarlarda birçok program maalesef bellek düşmanı oluyor genelde. Bence defender kullanmak en iyisi, hatta çok eski cihazlarda onu bile devredışı bırakıyordum şahsen.
  7. mertyegin57

Soru İlk Masaüstü Bilgisayarınız Neydi?

Hayatımda 2 gün önce ilk defa masaüstü bilgisayarım oldu. :) Benim için gerçekten özel ve kıymetli bir deneyim oldu. Çocukluğum boyunca ailemi laptop ve masaüstü arasındaki farkı anlatarak geçirmeme rağmen asla ikisinin farklı özellikleri olduklarını kabul etmemekte diretmişlerdi. Masaüstü her...
  8. mertyegin57

Kafama Takılan Ufak Bur Soru

Hocam ben apu işlemci sandım, ekran kartını görmedim, yorumu dikkate almayın .d
  9. mertyegin57

Bu Sistemden Beklenilen Performans Alınabilir mi?

Şu şekilde iki adet sistem buldum. Bu ikisinden birini alırken Ekran kartı olarak 12gb versiyonunu tercih edip, SSD'yi de 1tb yaparak satın almayı planlıyorum. Kullanım açısından nasıl olur? Oyunları yüksek ve orta ayarlarda açsa kâfi. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim; LoL, Minecraft, GTA...
  10. mertyegin57

2K yada 4K F/P monitör önerisi

Arkadaşımda da olan hoşuma giden bir monitör: https://www.n11.com/urun/acer-ed270u-umhe0eep10-27-1-ms-165-hz-qhd-curved-va-led-monitor-1704799?magaza=bozdanteknoloji&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel
  11. mertyegin57

LoL FPS Sorunu

Elimde İntel Core i5 8250U işlemcili, Nvidia MX110 GDDR5 2GB Ekran kartlı, 12gb ramli ve 512 gb m2 ssd'li bir laptop var. Özellikleri fena olmamasına karşın lol gibi bir oyunda en düşük ayarlarda 120fps sabit oynuyorum fakat bu oyun içinde git gide 100 80 70 60 diye düşüyor. Termal macun...
  12. mertyegin57

Notebook RAM Yükseltme Hakkında

Konuya bir güncelleme yapayım. Bahsi geçen Kingston ram sorunsuzca çalıştı.
  13. mertyegin57

Hocam şimdi Amazon'a baktım da 30 gün içinde cayma hakkı etkilenmeksizin iade garantisi diyor. Onun dışında modelin birkaç videosuna baktım, 3 4 farklı marka ram takılmasına rağmen hepsi çalışıyormuş gibi görünüyor. Sizin dediğiniz gibi 2666Mhz olandan sipariş vereceğim. Teşekkür ederim.
  14. mertyegin57

Cl değerini ram üzerinde bulamadım. Peki mesela ram uyumlu olmazsa firmalar genelde iade alırlar mı hocam?
  15. mertyegin57

Merhaba, elimde Lenovo IdeaPad S145-15IKB Laptop var. Bu laptopta 4GB dahili ve 4GB harici olmak üzere 8GB ram var. Oyunlarda ramin fazlasıyla dolması sebebiyle aşırı fps kaybı yaşadığımı fark ettim. Özellikle Discord arka planda açıkken oyun oynayamıyorum. İçini açıp baktığımda harici ram...
Geri