Semihh35 kullanıcısının son içeriği

1. S

I5 4460 Nasıl Overclock Yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar, işlemcim i5-4460'ı ve 1333 MHz olan RAM'imi overlock etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
  2. S

Yardım RX 470 Psu Yetmeme Sorunu

bilen biri yardım ederse sevinirim.
  3. S

Yardım RX 470 Psu Yetmeme Sorunu

Merhaba arkadaşlar metro 2033 redux oynarken pc tak diye kapandı hiçbirşey anlayamadım sonra kendi kendine tekrar açıldı sonra tekrar oyuna girdim 15 dk oynadım ve tekrar kapandı kapandıktan sonra power supply surges detected during the previous power on hatası alıyorum biraz araştırdım PSU...
  4. S

I5 2400 Sistem Yükseltme

Merhaba arkadaşlar sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum şu anda açık bir şekilde birçok oyunda darboğaz yaşıyorum bunun için bu sistemde yükseltme önerilerilerinize açığım bütçem kısıtlı olduğu için tek başıma halletmek istemedim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. i5 2400 h61m-k ram: 6 gb...
  5. S

Yardım İ5 2400 Sistem Oyunlarda Donuyor

termal macun en son 4-5 ay önce yenilemiştim önümüzdeki hafta mx-4 macun alacağım tekrar değiştirmeyi düşünüyorum bakalım belkide soğutucuda sıkıntı vardır dediğiniz gibi.
  6. S

hocam metro exodus tamamda hatta o oyun için bile gpu yeterli diyebilirim ama black ops 2 denilen oyun 2012'de çıkmış bir oyun yani kasması donması biraz garip geldi. 1685293584 acaba işlemciden mi oluyor çünkü işlemci sıcaklığı sürekli fırlıyor 78 ila 86 derece arasında çalışıyor.
  7. S

Merhaba arkadaşlar ekran kartı kullanımım %99 bazen 80 85'lere düşüyor işlemci kullanımım ise %75 ila %90 arası değişiyor ufak bir darboğaz var fakat benim anlamadığım 5 belki 10 sn kadar oyun donuyor bunu 15-20 sn süre ile tekrarlıyor bunu nasıl çözebilirim ekran kartına biraz overlock yaptım...
  8. S

Ekran Kartı Kısa Devre Tamiri Ne Kadara Mal Olur?

Ensa bilgisayar ile iletişime geçtim 600 TL istiyorlar bu firma ile daha önce iş yaptıran oldu mu güvenilir midir hocam?
  9. S

Oyunlara girerken bazı hatalar alıyordum ya da siyah ekranda kalıyordı bende voltajı -6 verdim ve normale dönmüştü psu nun modeli dark power 450w olması lazım.
  10. S

kartı elime aldım kokladığımda herhangi bir yanık kokusu alamadım yüksek ihtimal kısa devre var iyi ama hocam niye durduk yere oldu ki msı afterburnerden voltajı -6 vermiştim acaba o yüzden mi oldu sizce?
  11. S

Merhaba arkadaşlar bugün oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı ve birdaha açamadım sırasıyla ram psu işlemci hepsini ayrı ayrı kontrol ettim fakat hiçbirinde sorun yok son olarak ekran kartının 8 pin kablosunu söktüm bi öyle çalıştırayim dedim ve bilgisayarım çalıştı tabiki çok sevinmedim...
  12. S

Soru Bu Sistem Nasıldır ?

4070 pek farketmez ama 3070'li sistem alınacaksa TDP değerlerine bakılmalı TPD değerleri biliyorsunuz ki kartın gerçek gücünü 2-3 kat etkileyen bir olay laptoplarda.
  13. S

Yardım Dyling Light Kasıyor

En son ne zaman termal macun değişimi yaptınız? 6 ayı geçtiyse tekrar değiştirebilirsiniz. ayrıca sıvı termal macun kullanmanızı öneririm fakat bu işten anlayanların yapması daha iyi olur aksi halde macun iletken olduğu için anakart ile temasta bozabilir.
  14. S

Soru Sadece Çarpan Kilidi Ile Overlock Mümkün Mü?

sadece çarpanla en azında 3.6-3.7'ye çıkartsam bile iyi zaten anakartta voltaj veremiyorum o yüzden bu değerler yeterli diye düşünüyorum. sonrasında zaten güzel bir z77 anakarta geçicem.
  15. S

Soru Sadece Çarpan Kilidi Ile Overlock Mümkün Mü?

Merhaba arkadaşlar. Şu soru aklıma takıldı: Mesela benim elimde i7 3770K var ve bu işlemcinin çarpan kilidi açık. Ama anakartım H61M-K, yani overlock yapılması müsait olmayan bir anakart. Ben sadece çarpan kilidini arttırıp overlock yapsam olur mu sizce? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden...
Geri