10600k ve RTX 3000 serisi.

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İyi geceler arkadaşlar,

Bir süredir üniversite sebebi ile sistemlerden uzak kaldığım için size danışmak istiyorum, direk konuya geçeyim. Topladığım sistemin sonunda kuyruğuna kadar geldim. Sistem özelliklerimi yazayım ki daha rahat konuşalım: 10600k, Rog Strix Z490-H Gaming (4000mhz+), Vengance LPX 8x2 4000Mhz CL16, Corsair H150i Elite Capellix, Corsair ICUE 5000X RGB, Corsair 1000w 80+ Platinum PSU.

Evet sistem şuan bu şekilde tek eksik Gpu kaldı (3080e almaya kadar bütçem var fiyat çok önemli değil) şuan idareten Zotac Gtx 670 AMP kullanıyorum bu arada hala AC Odyssey gibi bir oyunu oynatabiliyor, şimdi sorum şu şekilde, benim amacım en kötü 4 ile 6 sene arası ekstrem durumlar yaşanmaz ise oyunlar bir anda uçuk kaçık olmaz ise alacağım kartı yüksek ayar oyun için kullanmak.

İlk fikrim 3080 almaktı fakat genellikle 4K için alın altı gereksiz para demişler, neyse bu işlemci ile 3080-3070ti-3070-3060ti olacak şekilde beni uzun yıllar 1080p ve ekranı bir ara 2k yapmayı düşündüğüm için 2K çözünürlüklerde götürecek ve darboğaz dedikleri durum sebebiyle FPS veya LAG sorunları yaşatmayacak, takıp keyfime bakabileceğim bir kart lazım.

Aldığım soğutma çok güçlü işlemcileri işkence testlerinde bile ideal sıcaklıkta tutabiliyor o sebepten en kötü durumda işlemciyi OC şekilde kullanabilirim, bazıları 3050 bile fazla diyor bazıları bütçen var ise 3080ti 3090ti bile alabilirsin en hızlı olanı al diyor, kimisi işlemcin çöp değiştir diyor ki kesinlikle katılmıyorum çünkü oyun testleri çok bariz ortada güçlü bir işlemci. Lütfen agresif yorumlar veya dalga geçer şekilde önerilerde bulunmayın, hele hele fanboyluk uğruna insanların aklına girmeyin.

Konulara hakim olan, tavsiyelerine güvenebileceğim arkadaşlar yardımcı olup fikir önerir ise memnun olurum teşekkür ediyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci çöp falan diyenlere hiç kulak asmayın. Ayrıca bir de öneri yapabilmek için bütçe belirtin lütfen.
Tamamdır teşekkür ediyorum düzelttim, kesin bir bütçe yok 3080 alacak kadar diyelim fakat hadi tahmini 18b, 20bTl bandı diyeyim.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam Merhaba Hayırlı geceler alttaki ekran kartını video sunu izledim 3080 den daha iyi gibi duruyor hem linki hem de videoyu atayım

Bu bütçede rx 6900xt de alınabilir aslında.
Güzel performanslı bir kart fakat RTX, Reflex ve DLSS gibi benim için fark hissetirecek eksiklikleri var hocam, fiyatı da nerdeyse aynı, işlemci olsa Ryzen düşünebilirim belki ama ekran kartında aşırı bir fiyat farkı yok ise çok uzağım maalesef.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,747
Güzel performanslı bir kart fakat RTX, Reflex ve DLSS gibi benim için fark hissetirecek eksiklikleri var hocam, fiyatı da nerdeyse aynı, işlemci olsa Ryzen düşünebilirim belki ama ekran kartında aşırı bir fiyat farkı yok ise çok uzağım maalesef.
O zaman bu ürünü önerebilirim.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şu videoyu gördüm bide gerçek bir benchmark mı bilmiyorum fakat gerçek ise 10600k 4kda bile 60altına hiç düşmemiş gibi.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam sadece RTX 3080 + i5 10600K kısmına baktım CyberP 2077 dışında 80 fps aşağısına düşmüyor
Evet umarım bu şekilde çalışır ahahah, fakat bazıları fake oluyormuş öyle duyumlar almıştım işte dandik bir youtube kanalı nerden buldu aldı çekti diye ama benzer videolar ile benzer rakamlar veriyor.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Gigbayte tarafına bakın derim kaliteli iş yapıyorlar
Evet Gigbayte da iyi markadır, Aorus Elite aklımda olan modellerden birisi fakat ROG Strix epey övülüyor sessiz ve soğuk olma açısından rakipsiz diyolar tabi ona göre de 1k 2k fazla paraya satılıyor genelde. MSI ve Evga da güzel görünüyor fakat performans ve soğutma açısından bilgim yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri