15.000TL Monitör Önerisi (Şubat 2022)

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Merhaba,

Linkteki ürün fiyatı bandında linkteki üründen daha iyi bir oyuncu monitörü mevcut mu mevcutsa nedir şimdiden teşekkür ederim. Bu fiyat bandında Asusun Rog Strix XG27AQM Modeli var ancak onda 270hz yenileme dışında çok büyük özellik göremedim.

Yani şöyle viewsonic de HDR600 bulunuyor buda renkleri daha canlı kılıyor onun dışında var mı bilmiyorum varsa ürün modellerini bekliyorum.

• ÜRÜN: https://www.itopya.com/viewsonic-32...b-32-hdr-ips-qhd-g-sync-gaming-monitor_u15181

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Linkteki monitörün fiyatı bandında daha iyi bir oyuncu monitörü var mı

IPS panel ve 165Hz + 0.5ms panel süresi QHD bir ürün ama fiyat 15K bence değmez.

Ekran kartınız nedir?

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
RE: Cvp: Linkteki monitörün fiyatı bandında daha iyi bir oyuncu monitörü var mı

ugur.gozaydin' Alıntı:
IPS panel ve 165Hz + 0.5ms panel süresi QHD bir ürün ama fiyat 15K bence değmez.

Ekran kartınız nedir?

3060Tİ OC 3 Fan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bu kart için bu kadar üst düzey bir monitöre bence gerek yok. 2K size renk ve performans deneyimi başka ürün önermemde sakınca yoksa önerisini yapacağım.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu kart için bu kadar üst düzey bir monitöre bence gerek yok. 2K size renk ve performans deneyimi başka ürün önermemde sakınca yoksa önerisini yapacağım.
Tabi ne sakıncası olucak bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bu arada ille para harcayacağım derseniz Gigabyte Aorus FI27Q-X önerebilirim size. 240Hz 0.3ms IPS panel bir üründür. 12-13K filan olması lazım fiyatı.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu arada ille para harcayacağım derseniz Gigabyte Aorus FI27Q-X önerebilirim size. 240Hz 0.3ms IPS panel bir üründür. 12-13K filan olması lazım fiyatı.
illa para neden harcıyim harciycak olsam viewsonici alır geçerim 13K vereceğime viewsonici alırım hem

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RE: Linkteki monitörün fiyatı bandında daha iyi bir oyuncu monitörü var mı

PcFurkan' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
illa para neden harcıyim harciycak olsam viewsonici alır geçerim 13K vereceğime viewsonici alırım hem

Yok yanlış anladınız şu açıdan dedim ille para harcayıp iyi hızlı bir ürün almak isterseniz Viewsonic üründen daha iyi FI27Q-X ürünü onu demek istedim. ViewSonic ürünü 8+2 Bit FRC ile 10 bit panele sahipken önerdiğim AORUS model gerçek 10 bit panele sahip ve 240Hz 0.3ms hızlarıyla bunu sunuyor. Ben 10K altına önerilerinizi yapacağım.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
RE: Linkteki monitörün fiyatı bandında daha iyi bir oyuncu monitörü var mı

ugur.gozaydin' Alıntı:
PcFurkan' Alıntı:

Yok yanlış anladınız şu açıdan dedim ille para harcayıp iyi hızlı bir ürün almak isterseniz Viewsonic üründen daha iyi FI27Q-X ürünü onu demek istedim. Ben 10K altına önerilerinizi yapacağım.
Bende kötü niyetle söylemedim zaten yanlış anlamayın, teşekkürler bekliyorum bu arada ölü piksel gibi dertlerden uzak olsun viewsonic bu konuda çok başarılı 1 ölü pikselde bile ürün değişimi yapıyor firma agonda yine aynı şekil olması lazım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Ölü piksel için gereksinimlerine bakmam gerek firmaların. ViewSonic firmasını bunu üst modellerde yapıyorsa diğer makarlarda benzer senaryoyu üst modellerde yapıyordur ama detaylıca bakarım.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Ölü piksel için gereksinimlerine bakmam gerek firmaların. ViewSonic firmasını bunu üst modellerde yapıyorsa diğer makarlarda benzer senaryoyu üst modellerde yapıyordur ama detaylıca bakarım.
Teşekkürler bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Gigabyte AORUS sınıfında ilk 12 ay boyunca parlak ölü pikselde 1 tane bile olsa bunu karşılıyormuş. 13-36 ay arasındaysa 4 ve üzerini karşılıyormuş. Siyah noktada ürünün garantisi boyunca 6 ve üzerini karşılıyorlarmış. Bu durumda sizin isteğinize göre Gigabyte markasından ürün önermeyeceğim.

LG markasınında ölü piksel politikası sizin isteklerinize aykırı. Hatta Gigabyte markasından daha beter bir politikaları var. Bu durumda LG üründe önermeyeceğim.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Gigabyte AORUS sınıfında ilk 12 ay boyunca parlak ölü pikselde 1 tane bile olsa bunu karşılıyormuş. 13-36 ay arasındaysa 4 ve üzerini karşılıyormuş. Siyah noktada ürünün garantisi boyunca 6 ve üzerini karşılıyorlarmış. Bu durumda sizin isteğinize göre Gigabyte markasından ürün önermeyeceğim.

LG markasınında ölü piksel politikası sizin isteklerinize aykırı. Hatta Gigabyte markasından daha beter bir politikaları var. Bu durumda LG üründe önermeyeceğim.

Daha önce Gigabyte ın AD27QD Oyuncu monitörünü kullanmıştım onda 1 tane bile ölü piksel yoktu ve de memnundum ama birazda şans işi bu ve işimi şansa bırakmak istemem 1 tane ölü piksel çıkar takarımda bunu o yüzden en iyisi hangisiyse gerek renk gerek oyun performansı gerek film izlemede onun olmasını isterim tabii kide ölü pikselin olmamasınıda isterim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

ASUS markasının da aşağıdaki gibi politikası var.
  • Minimum 4 parlak piksel ve 0 siyah piksel hatası RMA kapsamına giriyor
  • Minimum 2 parlak piksel ve 4 siyah piksel hatası RMA kapsamına giriyor
  • Minimum 0 parlak piksel ve 6 siyah piksel hatası RMA kapsamına giriyor
Bu durumda sanırım ASUS markasından üründe önermeme size.

Bu piksel sorununun RMA koşullarının iyi olmasını şart koştuğunuz için markaları eliyorum. Yoksa ölü piksel sorunu tabi ki şans işi ama başta böyle olsun dediniz. Eğer vaz geçtiyseniz buna bakmadan ürün önereyim. Yoksa ilk attığınız ViewSonic ürünü alın veya aynı markadan daha ucuz başka ürün önerisi yapayım size?

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Gerçek 8 bit veya üzeri 8+2 bit 10 bit veya direkt 10 bit Nano IPS bir ürün önerisi yapacağım doğrudur. Ürün bakmadan önce MSI ve AOC ölü piksel garanti şartlarına bakacaktım.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Gerçek 8 bit veya üzeri 8+2 bit 10 bit veya direkt 10 bit Nano IPS bir ürün önerisi yapacağım doğrudur. Ürün bakmadan önce MSI ve AOC ölü piksel garanti şartlarına bakacaktım.
Tabi ben bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

MSI markası minimum 3 beyaz piksel ve 5 siyah piksel ve sonrasını karşılıyormuş. Üstelik birde 15mm limit var yani 15mm aralıktan fazlaysa 2 pikselin birbirine uzaklığı buda RMA kapsamına girmiyor. :) MSI markasını da eledim. AOC , DELL/Alianware ve HP kaldı sadece sanırım.

AOC AGON serisinde 4 yıl sıfır ölü piksel garantisi varmış. G serisinde de 3 yıl. Aynı yıllar arasında da değişim garantisi varmış. Yani AOC size uygun.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
MSI markası minimum 3 beyaz piksel ve 5 siyah piksel ve sonrasını karşılıyormuş. Üstelik birde 15mm limit var yani 15mm aralıktan fazlaysa 2 pikselin birbirine uzaklığı buda RMA kapsamına girmiyor. :) MSI markasını da eledim. AOC , DELL/Alianware ve HP kaldı sadece sanırım.

AOC AGON serisinde 4 yıl sıfır ölü piksel garantisi varmış. G serisinde de 3 yıl. Aynı yıllar arasında da değişim garantisi varmış. Yani AOC size uygun.

Dell de durum nedir çünkü bir monitör var çok hoşuma gitti linki altta yer alıyor
https://www.vatanbilgisayar.com/del...m_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel#yorumlar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bu DELL Alienware ürün gamı ki bende bu seriye aşığım desem yeridir. :D Bakıyorum şimdi ona.

DELL Alieanware serisinde AW serisi ürünlerde minimum 1 parlak piksel veya minimum 6 siyah piksel varsa RMA kapsamına giriyormuş.

Alienware ürünlerde ölü piksel sorunu genelde çok çok azdır yani denk gelme olasılığınız az ama denk gelirseniz durum böyle.

ACER markasında QHD(2560x1440p) için 2 parlak piksel ve 5 siyah piksel ve toplamda karışık 5 ölü piksel sorununu RMA kapsamına sokabiliyorsunuz. Aynı durum HP içinde geçerli.

Özetle elimizde AOC harici sıfır piksel garantisi sunan marka yok. ViewSonic markasına baktım 2 parlak piksel ve 4 siyah piksel ve üzerini karşılıyormuş. Dell Alienware, ACER ve HP markalarıysa makul olanlar. Diğerleri çok acımasız davranıyor bu konuda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri