20.000 TL - 25.000 TL Sistem Önerisi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Son düzenleme:

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Forumda biraz gezinin sadece burada değil nette bir gezinin Corsair problem diye güncelde kaç tane sorun çıkacak görün. Bende Corsair 2400MHz CL16 Vengeance LPX kullanıyorum 10 seneyi geçti ama güncel seri sistemlerin çoğunda bellek sorunları hep Corsair marka. O yüzden genel olarak önermiyorum.
Doğrudur hocam, Ram diyine benim aklıma ilk bu marka geliyor. Belki bahsettiğiniz şekildeki sorunların çok olma sebebi de satış sayısından olabilir.

"X marka 100 ürün satıyor bu ürünlerin %1'i sıkıntı çıkarıyorsa, 1 kişi şikayetçi oluyor.
Y marka 1000 ürün satıyor bu ürünlerin %1'i sıkıntı çıkarıyorsa 10 kişi şikayetçi oluyor." şeklinde olabilir diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Doğrudur hocam, Ram diyine benim aklıma ilk bu marka geliyor. Belki bahsettiğiniz şekildeki sorunların çok olma sebebi de satış sayısından olabilir.

"X marka 100 ürün satıyor bu ürünlerin %1'i sıkıntı çıkarıyorsa, 1 kişi şikayetçi oluyor.
Y marka 1000 ürün satıyor bu ürünlerin %1'i sıkıntı çıkarıyorsa 10 kişi şikayetçi oluyor." şeklinde olabilir diye düşünüyorum.
Alakası yok, Corsair en çok satan bellek markası değil ki. Örnek olarak DDR5 belleklerde de G.skill başta olmak üzere Corsair vs. tüm bellekler Kingston HyperX ve XPG hariç sorunlu diyebilirim. Bu satış rakamıyla alakalı değil. Zaten son 1-2 senedir sorun çıkıyor Corsair belleklerde. Öncesinde bu tarz sorunlar yoktu. Ayrıca Corsair bellek alsa sorun çıkacak diye bir kaide yok zaten ama genelde önermiyorum. Ezbere konuşacak değilim.

Son düzenleme:

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Alakası yok, Corsair en çok satan bellek markası değil ki. Örnek olarak DDR5 belleklerde de G.skill başta olmak üzere Corsair vs. tüm bellekler Kingston HyperX ve XPG hariç sorunlu diyebilirim. Bu satış rakamıyla alakalı değil. Zaten son 1-2 senedir sorun çıkıyor Corsair belleklerde. Öncesinde bu tarz sorunlar yoktu. Ayrıca Corsair bellek alsa sorun çıkacak diye bir kaide yok zaten ama genelde önermiyorum. Ezbere konuşacak değilim.
En çok satan olduğunu iddia etmedim aslında hocam. Piyasada yeni yeni adı duyulan markalara göre kıyaslamıştım.
Gskill - Corsair gibi markalar varken tercihimi onlardan yana kullanırım ben. Belki biraz dinazorlaşmışta olabilirim.
(DDR5 bellekler hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
En çok satan olduğunu iddia etmedim aslında hocam. Piyasada yeni yeni adı duyulan markalara göre kıyaslamıştım.
Gskill - Corsair gibi markalar varken tercihimi onlardan yana kullanırım ben. Belki biraz dinazorlaşmışta olabilirim.
(DDR5 bellekler hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.)
Çoğu kişi hep aynı markaları biliyorlar ama dünyada o kadar çok fazla iyi ve köklü marka var ki hepsi bilinse aslında bu şekilde bir algı oluşmaz. Ancak ben zaten sizi anlıyorum ama işte neden önermediğimi de belirttim. Alınmaz demiyorum zaten ilk tercih olmamalı sadece.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri