20.000TL Bütçe Laptop/Kasa Sistem (30 Temmuz 2022)

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Merhabalar,

Herşey dahil klavyesi mausu monitörü felan oyun için kasalı veya laptop sistem arıyorum laptop istememdeki araç üniversiteye geçeceğim zamanda kullanırım diye ama üniye kadar falan ve ünidede oyun oynarım varsa öneriniz bekliyorum intel olsun amd olsun nvidia olsun falan fark etmez hangisi daha iyiyse hangisi daha güzel performans sunarsa onu istiyorum.

@ugur.gozaydin @Arthur Morgan hocalarım özellikle öneride bulunursanız sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,797
şu ürün daha mı iyi hocam 1 k daha ucuz
Önerdiğim ürünün ekran kartı buna göre biraz daha iyidir ve eğer donanım güçlü olsun cihazın kalanı o kadar önemli sayılmaz derseniz şu ürünler de tercih edilebilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
hocam ben şimdi itopyaya girdim kasalara falan baktım 2060 lar falan var cidden oyun içinde laptop daha iyi gibi şuan

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
uğur hocam o ilk baştaki 2 önerdiğiniz varya ilkinin işlemcisi biraz daha kötü ekran kartı iyi fps hangisinde daha iyi olur işlemci iyi olandamı ekran kartı iyi olandamı

Önerilenler arasında aşağıdaki 2 ürünü bende öneririm.
Alternatif önerilerimse bütçenizi aşabilirseniz aşağıda.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,797
uğur hocam o ilk baştaki 2 önerdiğiniz varya ilkinin işlemcisi biraz daha kötü ekran kartı iyi fps hangisinde daha iyi olur işlemci iyi olandamı ekran kartı iyi olandamı
Oynadığınız oyuna göre değişir tabi. Ayrıca itopyada o fiyatlara 2060 lı kasalar gördüğünüzü belirtmişsiniz de normalde 20k bütçe ile çok daha iyi sistemler toplanabilir.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Oynadığınız oyuna göre değişir tabi. Ayrıca itopyada o fiyatlara 2060 lı kasalar gördüğünüzü belirtmişsiniz de normalde 20k bütçe ile çok daha iyi sistemler toplanabilir.
hocam sadece oyun odaklı istiyorum üniversiteye yakın laptop gerekirse alırım sadece oyun odaklı istiyorum kasalı mı daha iyi laptopmu

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Size önereceğim kasalı sistem
Sisteme eklenmesi gerekenler=AMD RYZEN 5 5600X + ASUS PRIME B550M-A + GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V + Thermaltake TH240 Eğer bunları alırsanız Fiyat 20.906,41 çıkıyor isterseniz sıvı soğutması biraz düşürüp 20.000 TL ye kadar düşürebiliriniz.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Size önereceğim kasalı sistem
Sisteme eklenmesi gerekenler=AMD RYZEN 5 5600X + ASUS PRIME B550M-A + GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V + Thermaltake TH240 Eğer bunları alırsanız Fiyat 20.906,41 çıkıyor isterseniz sıvı soğutması biraz düşürüp 20.000 TL ye kadar düşürebiliriniz.
Eğer düşürürseniz de Cooler Master MasterLiquid ML120L V2'ye düşürebilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
CPU ve GPU dengesi 2 modelde de farklı olduğundan ikisini de öneriyorum ancak 5600H işlemcisi kötü değil her işinizi ve oyun ihtiyaçlarınızı karşılar.
hocam sadece oyun odaklı istiyorum üniversiteye yakın laptop gerekirse alırım sadece oyun odaklı istiyorum kasalı mı daha iyi laptopmu
Laptop önerisi dediniz Laptop önerdim, masaüstü diye belirtseydiniz hiç uğraşmazdık onunla zaman kaybetmeye.

Yüksek seviye TDP değerine sahip 3050 Ti oyun ve iş odaklı sizi tatmin eder. 3050 Ti ilk önerilerden 2. model ve diğer önerilerimden 1. model ürün arasından tercih yapabilirsiniz. Güncel mimariye geçmiş olursunuz laptop cihazı için.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
CPU ve GPU dengesi 2 modelde de farklı olduğundan ikisini de öneriyorum ancak 5600H işlemcisi kötü değil her işinizi ve oyun ihtiyaçlarınızı karşılar.

Laptop önerisi dediniz Laptop önerdim, masaüstü diye belirtseydiniz hiç uğraşmazdık onunla zaman kaybetmeye.

Yüksek seviye TDP değerine sahip 3050 Ti oyun ve iş odaklı sizi tatmin eder. 3050 Ti ilk önerilerden 2. model ve diğer önerilerimden 1. model ürün arasından tercih yapabilirsiniz. Güncel mimariye geçmiş olursunuz laptop cihazı için.
hocam laptop veya masaüstü yazmıştım da neyse masaüstü önerirmisiniz hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
hocam laptop veya masaüstü yazmıştım da neyse masaüstü önerirmisiniz hocam
Laptop istediğinizi üni için belirtmişsiniz özellikle ama önerinizi yaparım masaüstü için. Ortalama 2500-3000 TL monitör ve ekipmanlarda ortalama 1500-2000 TL tutar ki maksimumda 5K monitör + ekipman için kesiyorum 15K bütçeye sistem önereceğim size.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Laptop istediğinizi üni için belirtmişsiniz özellikle ama önerinizi yaparım masaüstü için. Ortalama 2500-3000 TL monitör ve ekipmanlarda ortalama 1500-2000 TL tutar ki maksimumda 5K monitör + ekipman için kesiyorum 15K bütçeye sistem önereceğim size.
tamamdır bekliyorum hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Aslında hala stokta görünüyor. İşlemci seçimi yapın 5600X + RX 6650 XT sistemi 15.699 TL fiyata alın. Kalan bütçeye ekipman + monitör önerisi yaparız dert değil.

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Aslında hala stokta görünüyor. İşlemci seçimi yapın 5600X + RX 6650 XT sistemi 15.699 TL fiyata alın. Kalan bütçeye ekipman + monitör önerisi yaparız dert değil.
tamamdir hocam ekipman önerinilerinizde bekliyorum çok yordum özür dilerim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri