Çözüldü 30K bütçeye Monitör dahil sistem önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitör dahil 30 bin bütçe ile toplanabilen en iyi bilgisayar nedir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bu bütçeye monitör için QHD panel alınması gerekir oda 4000-5000 TL arası fiyatlara bulunuyor. 5K diyeceğim ben 25K için sistem önerisi yapacağım size.

Sistemin kullanım amacı nedir?
GPU için AMD yada NVIDIA fark eder mi?
CPU için AMD yada INTEL fark eder mi?
Hazır sistem mi olacak yoksa tek tek en uygun yerlerden karma yani toplama sistem size uyar mı?

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemcinin markası fark etmez ama ekran kartının nvidia olması tarafındayım ama bütçede sıkıntı olursa amd ekran kartıda olabilir . Hazır sistem olması veya tek tek toplamak benim için fark etmez ama ben tek tek farklı yerlerden alırsak kendim toplayamam diye korkuyorum

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu bütçeye monitör için QHD panel alınması gerekir oda 4000-5000 TL arası fiyatlara bulunuyor. 5K diyeceğim ben 25K için sistem önerisi yapacağım size.

Hazır sistem mi olacak yoksa tek tek en uygun yerlerden karma yani toplama sistem size uyar mı?

İşlemcinin markası fark etmez ama ekran kartının nvidia olması tarafındayım ama bütçede sıkıntı olursa amd ekran kartıda olabilir . Hazır sistem olması veya tek tek toplamak benim için fark etmez ama ben tek tek farklı yerlerden alırsak kendim toplayamam diye korkuyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Toplam işi dert değil. Gözünüzde büyütmeyin yardımcı oluruz.

O halde ekran kartında da serbestim gibi algılıyorum? Çünkü AMD kartta olabilir dediniz.

Önerinizi yapacağım.

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Kullanım amacı oyun ve belki yayıncılık için veya youtube videoları içinde olabilir rahatça montajda yapabilsem iyi olur ama öncelik oyun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
CPU AMD :
  1. / - Arada dağlar yok çok aynı sayılırlar. Ortalama %5 daha iyi 5800X modeli.
MB AMD :
CPU INTEL :
MB INTEL :
  1. - Sadece 12400F ile seçin.!!!
  2. - Sadece 12400F ile seçin.!!!
GPU :
  1. - RTX 3080 dengidir.
RAM :
  1. (Yada 32GB için x4 adet 2.316 TL)
  2. (Yada 32GB için x2 adet 2.500 TL)
SSD :
  1. + = 3.449 TL
  2. + = 3.679
KASA :
PSU :
SOĞUTUCU :
  1. /
MONİTÖR :

Minimum INTEL seçeneğiyle 29.973 TL yapıyor.

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi ilgin ve zamanın için teşekkür ederim . 1-2 ay içinde pc almak istiyorum şimdiden araştırmaya başladım en iyi pc almak için alacağım zamandan 1 hafta önce ben gene konuyu açarım seçtiğim parçalarda çünkü bütçemizde değişebilir ama yüksek ihtimal 30k ama abi bide senden birşey daha isteyebilir miyim?

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi sen seçecek olsan hangi parçaları seçerdin. Bide abi herhalde bu sistemde sıvı soğutmaya gerek yok. Bide bu sistem için 144 hz biraz az değil mi piyasayı tam bilmiyorumda

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,790
Abi sen seçecek olsan hangi parçaları seçerdin. Bide abi herhalde bu sistemde sıvı soğutmaya gerek yok. Bide bu sistem için 144 hz biraz az değil mi piyasayı tam bilmiyorumda
Eğer e-sporcu falan olmayı düşünmüyorsan sistemden kısıp daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almanın bi mantığı yok. Hem zaten monitör 2k çözünürlüklü.144 hz yeterli olacaktır.

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer e-sporcu falan olmayı düşünmüyorsan sistemden kısıp daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almanın bi mantığı yok. Hem zaten monitör 2k çözünürlüklü.144 hz yeterli olacaktır.
Tm teşekkür ederim ama oyunları 2k çözünürlükte oynarsam rahat bir şekilde oyun oynayabilir miyim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
O kalitede o ayarda piyasada QHD monitör yok. 144Hz olayına takılmayın F/P ve kalitesi oldukça iyi sistemin. QHD olarak bu sistemde oyun oynarsınız tabi ki zaten bu sistemin amacı QHD odaklı oyun oynamak.

Ben olsam ne yapardım onu sormuşsunuz cevaplayayım. Eğer bütçeyi aşabilirsem kesinlikle 3080 seçmeye çalışırdım INTEL yada AMD fark etmez minimumda 2 platform için önerdiğim işlemcilerde 3080 kartını QHD çözünürlükte sorunsuz besler. Güç kaynağı olarak 850W seçerdim. Soğutucu olarak 2 numarayı alırdım. Gerisi çok mühim değil sizin keyfinize kalmış ürünler. Bütçe aşılmazsa 3070 Ti ile devam edin aynı şeyler geçerli.

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O kalitede o ayarda piyasada QHD monitör yok. 144Hz olayına takılmayın F/P ve kalitesi oldukça iyi sistemin. QHD olarak bu sistemde oyun oynarsınız tabi ki zaten bu sistemin amacı QHD odaklı oyun oynamak.

Ben olsam ne yapardım onu sormuşsunuz cevaplayayım. Eğer bütçeyi aşabilirsem kesinlikle 3080 seçmeye çalışırdım INTEL yada AMD fark etmez minimumda 2 platform için önerdiğim işlemcilerde 3080 kartını QHD çözünürlükte sorunsuz besler. Güç kaynağı olarak 850W seçerdim. Soğutucu olarak 2 numarayı alırdım. Gerisi çok mühim değil sizin keyfinize kalmış ürünler. Bütçe aşılmazsa 3070 Ti ile devam edin aynı şeyler geçerli.
Abi sabrın , ilgin ve zamanın için çok teşekkür ederim biraz fazla kurcaladım ama alabileceğim en iyi pc yi almaya çalıştığım için öyle yaptım yeniden teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Önemli değil. Bu arada önerdiğim ekran kartlarının ikisi de indirimde. Yani birkaç gün sonra o fiyata 3070 Ti veya 3080 bulamazsanız şaşırmayın. Şimdiden söyleyeyim.

KS

HarunErdem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önemli değil. Bu arada önerdiğim ekran kartlarının ikisi de indirimde. Yani birkaç gün sonra o fiyata 3070 Ti veya 3080 bulamazsanız şaşırmayın. Şimdiden söyleyeyim.
Tamam abi bulamazsam ona göre 3070 veya 3060 ti gibi bir ekran kartı alırım tabi sende onaylarsan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri