30k ile 40k arasında bir laptop arıyorum ?

fatihk25

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
30k ile 40k arasında bir laptop arıyorum. yaklaşık beni 5 sene mimari programlarda render alırken vs sorun yaşamak istemiyorum. Aktif şekilde oyun oynamıyorum nadiren cs go veya fifa oynuyorum . Laptop ve pc gereksinimleri hakkında çok bilgim yok. Bir türlü karar veremiyorum. Hangisi daha iyi olur fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
30k ile 40k arasında bir laptop arıyorum. yaklaşık beni 5 sene mimari programlarda render alırken vs sorun yaşamak istemiyorum. Aktif şekilde oyun oynamıyorum nadiren cs go veya fifa oynuyorum . Laptop ve pc gereksinimleri hakkında çok bilgim yok. Bir türlü karar veremiyorum. Hangisi daha iyi olur fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim
Bu bütçede laptop almanıza gerek yok. Ayrıca okul ile görüşmeniz daha uygun olur. Çünkü bazı okullarda bilgisayar dersleri, okulun kendi bilgisayar sınıflarında işlenebiliyor. Zaten ilk sene laptopa neredeyse hiç ihtiyacınız olmuyormuş. İkinci dönemde bilgisayar programlarına giriş yapılıyor onda da Photoshop, AutoCAD ve Sketchup'a giriş yapıyorsunuz.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
O bütçelerde öneri olarak paylaşacağımız laptoplar 5 sene değil 10 sene bile gidebilir. Daha düşük bir sistemle de büyük ihtimalle işleriniz hallolur. PC Hocası da videosunu çekmişti sadece işlemci tarafında İ7 1260P li bir cihaz da alınabilir yada bütçeyi kullanarak 5900HX ile 3070 li bir laptop da alınabilir.

KS

fatihk25

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu bütçede laptop almanıza gerek yok. Ayrıca okul ile görüşmeniz daha uygun olur. Çünkü bazı okullarda bilgisayar dersleri, okulun kendi bilgisayar sınıflarında işlenebiliyor. Zaten ilk sene laptopa neredeyse hiç ihtiyacınız olmuyormuş. İkinci dönemde bilgisayar programlarına giriş yapılıyor onda da Photoshop, AutoCAD ve Sketchup'a giriş yapıyorsunuz.
Hocam şöyle söyleyeyim bilgisayarlar bizden okulun böyle bir durumu yok. Şöyle söyleyeyim güçlü bilgisayar alıp sıkıntısız rahatça kullanabileceğim bir laptop istiyorum. Çünkü benzer durumu bir arkadaşım yaşadı ve mecburen 3.sınıfta yeniden laptop almak zorunda kaldı.

KS

fatihk25

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O bütçelerde öneri olarak paylaşacağımız laptoplar 5 sene değil 10 sene bile gidebilir. Daha düşük bir sistemle de büyük ihtimalle işleriniz hallolur. PC Hocası da videosunu çekmişti sadece işlemci tarafında İ7 1260P li bir cihaz da alınabilir yada bütçeyi kullanarak 5900HX ile 3070 li bir laptop da alınabilir.
Birsürü model laptop çıkıyor. Hangisi daha kullanışlı olur bilemiyorum anladığım işler olmadığından kararsız kalıyorum. Önerileriniz varsa bir kaç tane atabilirmisiniz ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Fazla yüksek olur mu bilmiyorum büyük ihtimalle 5 seneden fazla da gidebilir. 5900HX Hem güçlü bir işlemci hem de RTX 3070 ile render gibi grafik tarafında da bir sürü işlemi zorlanmadan yapar diye düşünüyorum. Daha düşük bütçede 3060 ile yine güçlü bir işlemcili cihaz da olabilir belki.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357

bunu alıyosun keyfine bakıyorsun en az 7 yıl gider şekli bonus zaten

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
hocam peki asusun genel olarak ekran arızası verdiği söyleniyor bu ne kadar doğrudur ? Sonradan sıkıntı yaşatırmı ?
Valla bende tuf serisi vardı bi problem yaşanmadı ama asusun teknik servisi ilgili öyle bi şey olsa bence yardim ederler gibi.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
hocam peki asusun genel olarak ekran arızası verdiği söyleniyor bu ne kadar doğrudur ? Sonradan sıkıntı yaşatırmı ?
Böyle bir şeyi daha önce ne bir forumda ne de bir arkadaşımdan pek duymadım. Ürünleri garantili alıyorsunuz zaten böyle bir ihtimalde destek olurlar. Ekrandaki ölü pikselden bahsediyor olabilirler. Ürün önerisini birazdan ekleyeceğim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri