Öneri 40K Güncel Sistem Önerisi

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Herkese merhaba arkadaşlar 30k ya kadar bütçem var. monitör ve klavye mouse vs dahil güncel ve geleceğe yönelik sadece oyun ve gündelik işler odaklı düşünerek tercih konusunda Intel ve AMD olarak işlemci ve ekran kartı farklarını (yazılım desteği,oyun performansı, enerji tüketimi vs) belirterek yardımcı olursanız memnun olurum teşekkür ederim iyi forumlar saygılar

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Herkese merhaba arkadaşlar 30k ya kadar bütçem var. monitör ve klavye mouse vs dahil güncel ve geleceğe yönelik sadece oyun ve gündelik işler odaklı düşünerek tercih konusunda Intel ve AMD olarak işlemci ve ekran kartı farklarını (yazılım desteği,oyun performansı, enerji tüketimi vs) belirterek yardımcı olursanız memnun olurum teşekkür ederim iyi forumlar saygılar
Arkadaşlar rica ediyorum bayram tatili bitmeden malum kur artışı vs sebepler olmadan siparişimi vermek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum saygılar

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Arkadaşlar rica ediyorum bayram tatili bitmeden malum kur artışı vs sebepler olmadan siparişimi vermek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum saygılar
Konuyu okuyan üstadlardan yardım bekliyorum teşekkürler saygılar

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Hocam monitör 5k desek ekipmanlara da ortalama 5k ayırsan max 20k kalıyor pc için bütçe. Ondan ötürü
bu sistem alınabilir. Anakartta B550 M seçersen daha iyi olur. Kasa ve PSU gayet iyi. İstersen 1 TB SSD'ye de yükseltebilirsin yer açısından. Gayet işini görecektir. Yalnız 5600 stok fanla çok fazla ısınan bir işlemci. Kule tipi soğutucu almanı öneririm. Ben de bu işlemciyi kullanıyorum şu an kule tipi soğutucu alamadığım için undervolt yaptım işlemci ısısı 10 dereceye kadar azaldı.
Monitör olarak (Marka biraz kötü gelebilir ama monitör cidden oldukça iyi incelemelere de bakabilirsin.)
Yok illa bu marka almam diyorsan tavsiye ederim yine.

Kulaklık ve klavye konusunda çok bilgim yok. Arkadaşlar sana o konuda yardımcı olacaktır.

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Hocam monitör 5k desek ekipmanlara da ortalama 5k ayırsan max 20k kalıyor pc için bütçe. Ondan ötürü
bu sistem alınabilir. Anakartta B550 M seçersen daha iyi olur. Kasa ve PSU gayet iyi. İstersen 1 TB SSD'ye de yükseltebilirsin yer açısından. Gayet işini görecektir. Yalnız 5600 stok fanla çok fazla ısınan bir işlemci. Kule tipi soğutucu almanı öneririm. Ben de bu işlemciyi kullanıyorum şu an kule tipi soğutucu alamadığım için undervolt yaptım işlemci ısısı 10 dereceye kadar azaldı.
Monitör olarak (Marka biraz kötü gelebilir ama monitör cidden oldukça iyi incelemelere de bakabilirsin.)
Yok illa bu marka almam diyorsan tavsiye ederim yine.

Kulaklık ve klavye konusunda çok bilgim yok. Arkadaşlar sana o konuda yardımcı olacaktır.
Öneriler için teşekkür ederim ekipman hariç kasa olarak 25-30k düşünebiliriz hocam benim takıldığım konu sistem işlemci ve ekran kartı olarak Intel mi yoksa AMD mi olmalı tekrar teşekkürler

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Teşekkürler yorumunuz için hocam bütçeyi güncelledim her şey dahil 40k ya kadar çıkabilirim ve 6-7 yıl rahat edeceğim sistem istiyorum güncelleme yaparsanız memnun olurum

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,314
6 7 yıl rahat rahat kullanılır monitör 1080p veya 2k ne oynayacağına bağlı alınabilir ekipman için @Greewe

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Kaç kalıyor ve ne alınıcak
Kasayı 30k bandında toplarsam geriye monitör klavye mouse ped vs kalıyor hocam pro oyuncu değilim zaten 2+1 microlab ses sistemim var zaten kasa konusunda fikirleriniz nedir? Teşekkürler

6 7 yıl rahat rahat kullanılır monitör 1080p veya 2k ne oynayacağına bağlı alınabilir ekipman için @Greewe
1080p FPS ve hikâyeli oyunlar olur rdp valhalla gow Spiderman vs vs gibi bunun dışında nereden almamı önerirsin? Seçenek olarak başka siteler var mı? Teşekkürler

El ölçüsü nasıl alabilirim? Standart uzun süre götürecek klavye mouse yeterli hocam ben gösterişten çok sağlamlığa ve kullanılabilirliği önem veriyorum kasa hakkında fikriniz nedir? Teşekkürler

Kulaklık- Blackshark v2
Mouse- el ölçülerini yazmalı
Klavye- huntsman analog mini
Yukarıda yazdıklarım ölçüsünde güncel öneri alabilirim hocam kasa ve monitör daha önemli benim için ekipmanlar ayrıca yazılır teşekkürler

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Kasayı 30k bandında toplarsam geriye monitör klavye mouse ped vs kalıyor hocam pro oyuncu değilim zaten 2+1 microlab ses sistemim var zaten kasa konusunda fikirleriniz nedir? Teşekkürler

1080p FPS ve hikâyeli oyunlar olur rdp valhalla gow Spiderman vs vs gibi bunun dışında nereden almamı önerirsin? Seçenek olarak başka siteler var mı? Teşekkürler

El ölçüsü nasıl alabilirim? Standart uzun süre götürecek klavye mouse yeterli hocam ben gösterişten çok sağlamlığa ve kullanılabilirliği önem veriyorum kasa hakkında fikriniz nedir? Teşekkürler

Yukarıda yazdıklarım ölçüsünde güncel öneri alabilirim hocam kasa ve monitör daha önemli benim için ekipmanlar ayrıca yazılır teşekkürler
Zowie ec2cw

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Mouse ve klavye önerisi değil mi hocam bu ?

Kasa hakkında fikriniz var mı hocam @Greewe teşekkürler saygılar

@Kürşat Kütükçü hocam siz ne düşünüyorsunuz? Kasa hakkında AMD+ATI sistem mi Intel+Nvidia sistem mi? Teşekkürler saygılar
Kürşat hocam daha iyi bilir, direk mouse zowie ec2 cw. Klavye olarak razer huntsman mini analog

Sa Ben Pc manyaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
bu sistem güzel lakin 4070 gibi bir ekran kartını beslemek için ben ekipmanlardan kısıp işlemciyi i 7 yapmanızı öneririm böylece ekipmanlarada 3500 tl bir bütçe kalıyor çok kaliteli olmasada klavye mause ve kulaklık toplayabileceğinizi düşünüyorum hatta birazdan birkaç ekipman göndereceğim

bu sistem güzel lakin 4070 gibi bir ekran kartını beslemek için ben ekipmanlardan kısıp işlemciyi i 7 yapmanızı öneririm böylece ekipmanlarada 3500 tl bir bütçe kalıyor çok kaliteli olmasada klavye mause ve kulaklık toplayabileceğinizi düşünüyorum hatta birazdan birkaç ekipman göndereceğim
özür dilerim monitörü hesaba katmamışım :(

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
1- 13400f Gayet rahat besler bu kasayı
2- Sistem güzel diyorsunda rampage psu kullanıyor farkındasındır umarım.

Ekipmandan kısması aşırı mantıksız.

KS

murattt06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Kürşat hocam daha iyi bilir, direk mouse zowie ec2 cw. Klavye olarak razer huntsman mini analog
Teşekkürler hocam önerilerinizi dikkate alacağım saygılar

özür dilerim monitörü hesaba katmamışım :(
Yine de teşekkürler parça parça bakarım sisteme

1- 13400f Gayet rahat besler bu kasayı
2- Sistem güzel diyorsunda rampage psu kullanıyor farkındasındır umarım.

Ekipmandan kısması aşırı mantıksız.
PSU konusunda hassasım evet kaliteli bir PSU olması şart hazır sistemlerde en büyük sıkıntı zaten PSU ve anakart bunlarda kısılıyor zaten @Kürşat Kütükçü hocamı bekleyeceğim sistem için teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri