Çözüldü 40K Sistem Toplama Tavsiyesi (Render,Gaming)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar monitör dahil Maks 43k ya sistem toplamak istiyorum, lakin ne yapsam ne etsem işin içinden çıkamadım. çok anlamadığım için sizlere danışmak istedim.

Sistemi Render odaklı kullanacağım tabi bunun yanı sıra oyunları da oynayabilmek istiyorum. Kasada yapacağım şeyler ve kullanacağım uygulamar;

(Modelleme,Kurgu,unrealengine,maya,blender,after effects,premiere pro,photoshop)

Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

herkese iyi günler diliyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
CPU : - Sadece oyun için bence 5900X aşırı fazla. 5700X ile işte yapılır oyunda oynanır. GPU yükseltmek daha doğru olur.

GPU :
MB :
RAM : x2 kit

SSD :

KASA :
PSU :
SOĞUTUCU :

MONİTÖR :

Toplamda minimum 42.188 TL yapıyor burası.

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yanıtınız ve yardımınız için teşekkür ederim. Yazdığınız sistem parçalarına yaklaşık 1-2 saattir bakıyorum ve gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Bilginize sağlık. Ancak pc toplama, parça yerleştirme gibi bir bilgim olmadığı için tüm sistem parçalarını aynı siteden almayı mantıklı kıldım. elimde patlamasın :D

incehesap tan dediğiniz tüm ürünleri bulup ekleyemedim. Bende kafama göre neyin neye denk gelebileceğini düşünerek bir sistem eklemesi yaptım ancak fiyat 51k lara yükseldi sanırım bazı şeyleri abartılı takıyor olabilirim.

Ayrıca şunu da sormak istiyorum. İşletim sistemi çok pahalı geldi 3k verilir mi verilmez mi tartışma konusunu. Araştırdığım kadarıyla veren çok kişi yok ve intten key ile aktifleşme yapıyorlar bunun artısı zararı var mıdır ? yoksa işletim sistemini satın almak gerekli bir şey mi ?

not:

incehesaptan veya toplu satın alıp montaj hizmeti sunan x bir firmadan toplacak sistem için bütçemi 45k ya çıkartabilirim. En azından sistem takılı gelsin içim rahat olsun.

Tekrardan yardım için teşekkür ederim.
aaaaaaaa.png

CPU : - Sadece oyun için bence 5900X aşırı fazla. 5700X ile işte yapılır oyunda oynanır. GPU yükseltmek daha doğru olur.

GPU :
MB :
RAM : x2 kit

SSD :

KASA :
PSU :
SOĞUTUCU :

MONİTÖR :

Toplamda minimum 42.188 TL yapıyor burası.

bbbbbbbbb.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Monitörü ayı alın önerdiğim modeli. O ürün kesinlikle olmaz.

Windows 'a öyle bir para vermeyin tabi. Microsoft üzerinden indirip kurun daha sonra 50-100 TL fiyatlara OEM yada RETAIL lisans alır sistemi aktif edersiniz dert değil o.

Birde ben bir bakayım piyasaya hazır sistem var mı 35K bütçeye 3080 ekran kartlı ve iyi bileşenlerde oluşan.

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Monitörü ayı alın önerdiğim modeli. O ürün kesinlikle olmaz.

Windows 'a öyle bir para vermeyin tabi. Microsoft üzerinden indirip kurun daha sonra 50-100 TL fiyatlara OEM yada RETAIL lisans alır sistemi aktif edersiniz dert değil o.

Birde ben bir bakayım piyasaya hazır sistem var mı 35K bütçeye 3080 ekran kartlı ve iyi bileşenlerde oluşan.
Sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın. incehesapta bir tane buldum lakin PNY marka ekran kartlı vardı markayı çok bilmediğimden ve araştırma yaptığımda bu ekran kartı markası ile arafta kaldığım için çok ısınamadım.

sistem şuydu:

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Yanıtınız ve yardımınız için teşekkür ederim. Yazdığınız sistem parçalarına yaklaşık 1-2 saattir bakıyorum ve gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim. Bilginize sağlık. Ancak pc toplama, parça yerleştirme gibi bir bilgim olmadığı için tüm sistem parçalarını aynı siteden almayı mantıklı kıldım. elimde patlamasın :D

incehesap tan dediğiniz tüm ürünleri bulup ekleyemedim. Bende kafama göre neyin neye denk gelebileceğini düşünerek bir sistem eklemesi yaptım ancak fiyat 51k lara yükseldi sanırım bazı şeyleri abartılı takıyor olabilirim.

Ayrıca şunu da sormak istiyorum. İşletim sistemi çok pahalı geldi 3k verilir mi verilmez mi tartışma konusunu. Araştırdığım kadarıyla veren çok kişi yok ve intten key ile aktifleşme yapıyorlar bunun artısı zararı var mıdır ? yoksa işletim sistemini satın almak gerekli bir şey mi ?

not:

incehesaptan veya toplu satın alıp montaj hizmeti sunan x bir firmadan toplacak sistem için bütçemi 45k ya çıkartabilirim. En azından sistem takılı gelsin içim rahat olsun.

Tekrardan yardım için teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 4466

Ekli dosyayı görüntüle 4467
Hazır sistem istiyorsanız illaha bu ve bunun R5 5700x versiyonu mevcut fakat mantıklı bir seçim olur mu olmaz mı size kalmış.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın. incehesapta bir tane buldum lakin PNY marka ekran kartlı vardı markayı çok bilmediğimden ve araştırma yaptığımda bu ekran kartı markası ile arafta kaldığım için çok ısınamadım.

sistem şuydu:

Anakart iyi değil.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
AMD bakmadım ekran kartında ve bu bütçeye bence AMD alınmaz.
Evet forumda birkaç kişi daha böyle söylüyordu bende böyle düşünüyorum siz RX 6800 XT önerince bende benzer fiyatta RX 6900xt l sistem önereyim dedim haklısınız.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Evet forumda birkaç kişi daha böyle söylüyordu bende böyle düşünüyorum siz RX 6800 XT önerince bende benzer fiyatta RX 6900xt l sistem önereyim dedim haklısınız.
Ben onu fiyattan kırmak için önerdim 40K sınırını aşıyor diye sistem. Şuan 50K civarına dayandığımız için mantığı kalmadı.

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
- Bu sistemi alabilirsiniz.
Sistem tavsiyeniz ve bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

kusura bakmayın 1-2 soru daha sormak istiyorum.
takmış olduğunuz intel işlemci olarak işlerimi halledebilir miyim acaba ?
birde kasa soğutmasını böyle iyi bir şekilde sağlayabilir miyim ?

tekrardan elinize sağlık...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
5700X/5800X işlemcileriyle benzer iş yüklerini halledebilir. İşlemci 10/16 izlek bir işlemci. 5700X/5800X işlemcileri de 8/16 çekirdek.

Kasa gayet ideal sorun yok. Sıvı soğutma ön panele takılacak sadece orası size uymazsa üst panele takılan bir kasa önereyim.

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
5700X/5800X işlemcileriyle benzer iş yüklerini halledebilir. İşlemci 10/16 izlek bir işlemci. 5700X/5800X işlemcileri de 8/16 çekirdek.

Kasa gayet ideal sorun yok. Sıvı soğutma ön panele takılacak sadece orası size uymazsa üst panele takılan bir kasa önereyim.
Sıvı soğutma ön panele takılmasını mı iyidir yoksa üst panele takılmasını mı ? ön panel - üst panel çok fazla fark yaratıyor mu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Seçeneklerden Corsair 5000X , Cooler Master HAF 500 TG Mesh ARGB , MSI MPG VELOX 100P AIRFLOW kasalarını seçebilirsiniz.

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Seçeneklerden Corsair 5000X , Cooler Master HAF 500 TG Mesh ARGB , MSI MPG VELOX 100P AIRFLOW kasalarını seçebilirsiniz.
Sunmuş olduğunuz 3 kasadan; MSI MPG VELOX u seçtim. diğer hiç bir şeye ellemedim.

Bu fiyat bandında en iyi sistemlerden birini topladığımıza inanıyorum ( monitör dahil).

Ellerinize, emeğinize sağlık. benimle çok iyi ilgilendiniz. her şey için teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sunmuş olduğunuz 3 kasadan; MSI MPG VELOX u seçtim. diğer hiç bir şeye ellemedim.

Bu fiyat bandında en iyi sistemlerden birini topladığımıza inanıyorum ( monitör dahil).

Ellerinize, emeğinize sağlık. benimle çok iyi ilgilendiniz. her şey için teşekkür ederim.
Tek bir yerde öneri yapacak olduğum için en mantıklısı bileşenlerini kendinizin seçmesi bence. O yüzden böyle almak daha mantıklı evet.

Hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri