4650G APU sistem hakkında...

fame

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 3.7GHz 11MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
1
ASUS PRIME A320M-K 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA mATX Anakart
1
PNY 8GB XLR8 Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1
POWER BOOST VK-P3305B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
1
PNY 480GB CS900 SATA 3.0 2.5" SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma) bu sistemin ederi nedir tahmini ve 1050 ti takıldığı zaman fps durumu ne olur bilgi verir misiniz

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
APU olarak ne kadar kullanacaksınız bilmiyorum ama bence 1050 Ti takmak yerine Ram den 2 adet alın ileride daha yüksek ekran kartı takarsınız işlemciyi de satıp düz bir işlemciye geçiş yaparsınız. Ram yükseltmesi yapınca 5500tl oluyor böyle daha performanslı olur ( oyun için ).

KS

fame

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
APU olarak ne kadar kullanacaksınız bilmiyorum ama bence 1050 Ti takmak yerine Ram den 2 adet alın ileride daha yüksek ekran kartı takarsınız işlemciyi de satıp düz bir işlemciye geçiş yaparsınız. Ram yükseltmesi yapınca 5500tl oluyor böyle daha performanslı olur ( oyun için ).
teşekkürler apu sistem uzun ömürlü olmuyormuş sanırım o yüzden vazgeçtim biraz

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Uzun ömürlü olmuyormuş diye bir şey yoktur. Hangi parçayı alırsan al her şey senin kullanımına bağlı oluyor. Sen sürekli OC yaparsan işlemci 90 derecelerde gezerse bir zaman sonra bozulabilir bu normal bir olay. Aldığınızda hemen bozulsa bile garantisi var ve dediğim gibi kullanıma bağlı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
teşekkürler apu sistem uzun ömürlü olmuyormuş sanırım o yüzden vazgeçtim biraz
Elektronik tamamen şans işidir bunu baştan söyleyeyim. İkinci olarak burada APU veya başka bir şey için uzun ömürlü olmuyor diyemeyiz. Örnek verecek olursam, PSU iyi değil dedim size ama yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz yada ilk hafta sıkıntıya girebilir. Genel olarak tamamen şans meselesi durum. İkinci olarak ürünü kullanma biçiminiz buda sisteme genel bir ömür biçer ama zaman anlamında bir değer veremez kimse. Özetle APU sistem uzun ömürlü olmuyor konusu doğru değil.

bendeka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasayı kesinlikle önermiyorum hocam, odayı pavyona çeviriyor ledler kapanmıyor kesinlikle kablosuda kesilmiyor ve çok göz alıyor odada ışık yakmana gerek yok ayrıca yan kısmandaki kapak tamamen plastik ve çok ince, eski kasam ben hiç memnun değildim sırf mesh ve cam diye aldım plastik çıktı kendim kapağı götürüp cam kestirdim. Üst usb girişleri çok sık tutukluk yapıyor ve usb ucu sarmıyor oynuyor, arkasından kullanmak durumunda kalıyorsun. PSU ilk 2 ay mecburiyetten kullandım sonra değişime gittim.

KS

fame

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kasayı kesinlikle önermiyorum hocam, odayı pavyona çeviriyor ledler kapanmıyor kesinlikle kablosuda kesilmiyor ve çok göz alıyor odada ışık yakmana gerek yok ayrıca yan kısmandaki kapak tamamen plastik ve çok ince, eski kasam ben hiç memnun değildim sırf mesh ve cam diye aldım plastik çıktı kendim kapağı götürüp cam kestirdim. Üst usb girişleri çok sık tutukluk yapıyor ve usb ucu sarmıyor oynuyor, arkasından kullanmak durumunda kalıyorsun. PSU ilk 2 ay mecburiyetten kullandım sonra değişime gittim.
teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri