5000TL Bütçe Telefon Önerisi (5 Ağustos 2022)

fatihege612

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

5000 TL'yi 200 300 tl geçebilirim en fazla bu bütçede normal kullanımda kasmayacak çok canım sıkılırsa cod pugb apex gibi oyunlarda üzmeyecek bir şey istiyorum ama asıl amaç günlük kullanım ve video izleme bu bütçede ne önerirsiniz?

@ugur.gozaydin

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

fatihege612

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bence direk şu konuya bakabilirsiniz. Uğur hocamın ilk başta önerdikleri Poco hariç bütçenize göre.
Hocam yanlış bilmiyorsam realme 8 de toz ve suya dayanıklılık sertifikası yok ama var gözüküyor attığınız linkden baktığımda ve realme 8 de g95 var hocam g96 değil realme 8 mi note 10 s mi diye baktım realme 8 daha mantıklı note 11s fiyat olarak bütçemi aşıyor realme 8 düşünüyorum sizce nasıl?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Hocam yanlış bilmiyorsam realme 8 de toz ve suya dayanıklılık sertifikası yok ama var gözüküyor attığınız linkden baktığımda ve realme 8 de g95 var hocam g96 değil realme 8 mi note 10 s mi diye baktım realme 8 daha mantıklı note 11s fiyat olarak bütçemi aşıyor realme 8 düşünüyorum sizce nasıl?
Redmi Note 10S ile Realme 8 aynı zamanlarda çıkmış neredeyse aynı telefonlar. Aralarında ufak tefek farklar var. Örneğin Realme 8'de Bluetooth 5.1 ve UFS 2.1 depolama varken Redmi Note 10S'te ise Bluetooth 5.0 ve UFS 2.2 var. Kamera performansı olarak yakın sayılırlar. Hangisinin arayüzü daha hoşunuza giderse onu alın derim. Ya da hangisi daha ucuzsa ona yönelin.

Ayrıyeten bildiğim kadarıyla Realme 8'de sıçramaya karşı dayanıklılık sertifikası yok.

Eğer ileride Custom ROM atıp telefonu kurcalayacaksanız Xiaomi daha mantıklı olacaktır.

KS

fatihege612

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Custom ROM işleri ile uğraşmayı sevmiyorum telefonu çok fazla düşürmeyen biriyim note 10s realme 8 den hatrı sayılır derecede pahalı sırf bu kadar az fark için o fiyatı vermem hem de realme arayüzü daha stabil diyorlar galiba realme 8 alacağım sizin önerdiğiniz bir model var mı hocam?

KS

fatihege612

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Redmi Note 10S ile Realme 8 aynı zamanlarda çıkmış neredeyse aynı telefonlar. Aralarında ufak tefek farklar var. Örneğin Realme 8'de Bluetooth 5.1 ve UFS 2.1 depolama varken Redmi Note 10S'te ise Bluetooth 5.0 ve UFS 2.2 var. Kamera performansı olarak yakın sayılırlar. Hangisinin arayüzü daha hoşunuza giderse onu alın derim. Ya da hangisi daha ucuzsa ona yönelin.

Ayrıyeten bildiğim kadarıyla Realme 8'de sıçramaya karşı dayanıklılık sertifikası yok.

Eğer ileride Custom ROM atıp telefonu kurcalayacaksanız Xiaomi daha mantıklı olacaktır.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Custom ROM işleri ile uğraşmayı sevmiyorum telefonu çok fazla düşürmeyen biriyim note 10s realme 8 den hatrı sayılır derecede pahalı sırf bu kadar az fark için o fiyatı vermem hem de realme arayüzü daha stabil diyorlar galiba realme 8 alacağım sizin önerdiğiniz bir model var mı hocam?
Eğer işlemci gücü sizin için öncelikse Samsung Galaxy M33 5G bir alternatif olarak düşünülebilir. Yine de ben Samsung'un üst segment harici cihazlarından hoşlanmıyorum.

KS

fatihege612

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer işlemci gücü sizin için öncelikse Samsung Galaxy M33 5G bir alternatif olarak düşünülebilir. Yine de ben Samsung'un üst segment harici cihazlarından hoşlanmıyorum.
5500 tl ye satılıyor en ucuz ki ben eylül ayında telefon alıcam o zmn kim bilir fiyatı ne olur. İşlemci olarak g95 daha iyi şu an ki fiyatı sabit kalsa belki zorlayarak da olsa alabilirdim ama kalmaz ve şarj cihazı çıkmaması çok çok kötü bir de şarj cihazı almam gerekicek bütçe hiç yetmiyor ve ekranı iyi değil realme 8 en mantıklı tercih gibi şuan benim için @Androeat

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben o listeyi hazırlarken Redmi Note 11S ile realme 8 cihazının verilerinden bazılarını karıştırmışım. Birinde olanı diğerine diğerinde olanını ötekine yazmışım. Düzenledim şuan sorun yok listede.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri