45.000-60.000 TL 50K Bandında Toplama PC Önerisi Alabilrmiyim..?!

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
İşlemci
AMD
Ekran Kartı
Ncidia
Merhabalar-/-Selamlar Hocam(lar)..
Bilgisayar Konusunda (Kesince) Gram Fikri Olmayan Eski Bİr Arkadaşım PC Konusunda Bana Danıştı Lakin Zamanım Olmadığı İçin Bakamıyorum.. 50K Bütçeli Bir Kasa Toplayacakmış Kendisi.. Hazır Sistem Al Dedim Lakin O Sistemleri Pek Beğenmediğini Ve İstediği Gibi Olmadığını Söyledi..

Bütçe :=: 50K ₺
CPU :=: Amd..
CPU Soğutma :=: Sıvı Soğutma 360mm..
GPU :=: Nvidia 4060 Aİlesi Eğer Artı Para Kalırsa Yada Uygun Fiyatlı Olursa 4070 Olabilirmiş..
Depolama :=: M.2 1Tb..
PSU :=: 750W Full Modüler..
Ram :=: Minimum 16 Dedi Ama Artı Para Kalırsa Yada Uygun Fiyatlı Olursa 32 Olabilirmiş..
Kasa :=: Kendisinin Yaptığı Araştırmalara Göre Asus A21-/-Zalman Z10 Plus-/-Phanteks Eclipse G500(A)-/-NZXT H7 Flow-/-Corsair 5000D Ve Benzeri Kasaları Bana Söyledi Bunlar Gibi Üstte Ve Önde 360 Radyatör Rahat Takılabilecek Anakarttır, Ramdir Vsr Parçaları Darlamayacak Bir Genişlikte Ve Olabildiğince Mash Yapıda Ve Olabildiğince Fazla Fan Takılabilen Bir Kasa İstiyor Diyebiliriz..

Bunlara Bakacak Olursak Nasıl Bir Kasa Önerirsiniz Bu Dorum Linkini Arkadaşa Göndereceğim Okur Kendiside (Üyeliği Yokmuş Ve Kendisi Biraz Forum Karşıtı Biri Diyeibilirm)..

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Arkadaş Bana Böyle Bir Sistem Gönderdi "2Gündür Sistem Toplama Ve Öneri Videoları İzliyorum, Ordan Öğrendiğim Önemli Unsurlara Dikkat Ederek Seçtim Sence Nasıl.. Bi Atsana Ne Diyecekler" Diyor Bir Değerlendirelim Arkadaşı..

• 4060 Seçmiş Çünkü 2 Güne 5000 Serisi Çıkar Ona Yükseltirim Diyor..
  • 7600 Seçtim Keza Performans Bakımından Diğerlerinden Daha İyi Geldi Bana Ayrıca F'ini Bulamadım Diyor Vede Genel Olarak İzlediği İncelemelerde Dar Boğaz Falan Demişler Bu İyi Gider Diye Düşünmüş..
  • 16Gb Ram Seçmiş Çünkü 50K'yı Aşıyormuş Bütçe
  • Asus Depolama Seçmiş Çünkü 5 Yıl Garanti Varmış
Falan Diye Giden Bİr Açıklama Listesi İle Beraber Göndermiş..

NOT :=: Arkadaş Zaten 1080p 30FPS-/-60FPS Stabil Oynayan Biri Onu Belirtmeyi Unutmuşum Konuyu Açarken..

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Bütçenin tamamını illa ki kullanacaksa başka birine aynı bütçe için önerdiğim sistem var onu alabilir. O fiyata ti almak saçmalık. Soğutucu olarak da ya bütçeyi biraz esnetip 360 mm takacak ve ileride işlemci yükselttiğinde soğutucuyu yükseltmek zorunda kalmayacak, ya da kule tipi alıp geçecek. Eğer 1080p kafi ise bu bütçeye ve bu sisteme gerek yok bu sistem 2k ya yönelik. Ona daha düşük bütçe yeterli olur.
Bir iki hafta önce alttaki sistemi arkadaşıma 4070tis olarak aldık. Sen de 4070s olarak alabilirsin. Aynı fiyata daha iyi sistem. Soğutucuyu ister thermalright assassin seç, ister uyguna bulursan geleceğe yönelik olması adına bütçeni hafif esneterek 360mm sıvı soğutma al. Kasaya sığıyor. Arkadaşıma 360mm'li aldık. Bir sorunu yok.
Ekli dosyayı görüntüle 36608

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Alternatif Sistem Olarak Bunu Söyledi Ama 3D Olmasının Ne Farkı Var Bilmiyorum Açıklarmısınız..?!

Bütçenin tamamını illa ki kullanacaksa başka birine aynı bütçe için önerdiğim sistem var onu alabilir. O fiyata ti almak saçmalık. Soğutucu olarak da ya bütçeyi biraz esnetip 360 mm takacak ve ileride işlemci yükselttiğinde soğutucuyu yükseltmek zorunda kalmayacak, ya da kule tipi alıp geçecek. Eğer 1080p kafi ise bu bütçeye ve bu sisteme gerek yok bu sistem 2k ya yönelik. Ona daha düşük bütçe yeterli olur.
Hocam En Son Attığımız Sistemde De Bir Önceki Dizili Sistemde De 360mm Sıvı Soğutma Var İncelerseniz Göreceksinizdir Ve Arkadaş 4060 Olsun Ti'a Gerek Yok Zaten 2 Güne 5000 Serisi Çıkar Oradaki 60'ı Alırım Falan Diyor Onun Yerine 2. Attığımız Sistemde 4060'ı Dümdüz Koyup R5 7700x3D Koydu Kendisi Ama 3D Farkı Nedir Bilmiyoruz İkimizde Bilginiz Varsa Açıklarsanız Seviniriz..

Ve Evet Arkadaş 1080p Monitöre Sahip Biri 30-/-60 Araı FPS'lerde Oynuyor Ama Yıllarca Aşırı Kötü Bir Bilgisayar Kullandı 10-/-13 Yıllık Bir Bilgisayardan Geçecek Ve Bi 5 Yıl Götürsün Falan Diye Bakıyor Zaten Sonra Belli Başlı İşler İçin Birikimimi Yapmış Olurum Ondan Dolayı PC'ye Harcamayı Rahatlıkla Yapabilirim Diye Bakıyor..

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Boşuna fazla para harcamasına gerek yok o zaman .7800X3D denilen işlemci dünyanın en güçlü oyun işlemcisidir Hiç gerek yok. Ryzen 7600, şu an için arkadaşınız için biçilmiş kaftandır.RTX 4060 gibi,neredeyse 2 ekran kartını bile besler,çalıştırabilecek güçtedir.Alsın ,kullansın.

İnventus çok sağlam ve güvenilir bi firmadır Oradan topladım Fiatda çok daha düşük oldu.

SSD, PCI EX 4,0. Çok hızlı.çok kalite .

650 watt, FSP power ,bu sistemi ,uçurur.

Noctua ,dünyanın en iyi soğutucularındandır . Hortumla sıvı soğutma vs. ile uğraşmasın .Bu soğutucu Ryzen 7600 'ü ,buzdolabına çevirir.

Ramleri 32 GB yaptım 4-5 sene götürsün.6000 mhz.

Anakart ,A620M serileri içinde ,epeyce güçlüdür.

40978 TL.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    105 KB · Görüntüleme: 68

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Boşuna fazla para harcamasına gerek yok o zaman .7800X3D denilen işlemci dünyanın en güçlü oyun işlemcisidir Hiç gerek yok. Ryzen 7600, şu an için arkadaşınız için biçilmiş kaftandır.RTX 4060 gibi,neredeyse 2 ekran kartını bile besler,çalıştırabilecek güçtedir.Alsın ,kullansın.

İnventus çok sağlam ve güvenilir bi firmadır Oradan topladım Fiatda çok daha düşük oldu.

SSD, PCI EX 4,0. Çok hızlı.çok kalite .

650 watt, FSP power ,bu sistemi ,uçurur.

Noctua ,dünyanın en iyi soğutucularındandır . Hortumla sıvı soğutma vs. ile uğraşmasın .Bu soğutucu Ryzen 7600 'ü ,buzdolabına çevirir.

Ramleri 32 GB yaptım 4-5 sene götürsün.6000 mhz.

Anakart ,A620M serileri içinde ,epeyce güçlüdür.

40978 TL.
usta 4060 a takılı kalmak mantıksız bence 7800xt li bisistem daha iyi olmazmı 41k ya

1721889507546.png

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
usta 4060 a takılı kalmak mantıksız bence 7800xt li bisistem daha iyi olmazmı 41k ya
Elbette daha iyi olur .Ama arkadaş, anladığım kadarıyla, biraz hazır sistemlere takıntılı ve herşeyi kendi seçmek istiyor .Yoksa bu bütçede 7800XT uçar gider. Ama diğer bileşenlerden bazıları, biraz ,kalite olarak düşebilir.

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Elbette daha iyi olur .Ama arkadaş, anladığım kadarıyla, biraz hazır sistemlere takıntılı ve herşeyi kendi seçmek istiyor .Yoksa bu bütçede 7800XT uçar gider. Ama diğer bileşenlerden bazıları, biraz ,kalite olarak düşebilir.
hocam bu 5000li kartlar tanıtılırken ilk yıl başında 5090 5080 gibi kartlar tanıtılmıyormu sonra 5070 5060 gibi orta seviye kartlar tanıtılıyo 4-5 ay sonra

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
hocam bu 5000li kartlar tanıtılırken ilk yıl başında 5090 5080 gibi kartlar tanıtılmıyormu sonra 5070 5060 gibi orta seviye kartlar tanıtılıyo 4-5 ay sonra
Evet genelde, işlemcilerde de olduğu gibi,üst seviyelerden başlattırıyorlar.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Alternatif Sistem Olarak Bunu Söyledi Ama 3D Olmasının Ne Farkı Var Bilmiyorum Açıklarmısınız..?!

Hocam En Son Attığımız Sistemde De Bir Önceki Dizili Sistemde De 360mm Sıvı Soğutma Var İncelerseniz Göreceksinizdir Ve Arkadaş 4060 Olsun Ti'a Gerek Yok Zaten 2 Güne 5000 Serisi Çıkar Oradaki 60'ı Alırım Falan Diyor Onun Yerine 2. Attığımız Sistemde 4060'ı Dümdüz Koyup R5 7700x3D Koydu Kendisi Ama 3D Farkı Nedir Bilmiyoruz İkimizde Bilginiz Varsa Açıklarsanız Seviniriz..

Ve Evet Arkadaş 1080p Monitöre Sahip Biri 30-/-60 Araı FPS'lerde Oynuyor Ama Yıllarca Aşırı Kötü Bir Bilgisayar Kullandı 10-/-13 Yıllık Bir Bilgisayardan Geçecek Ve Bi 5 Yıl Götürsün Falan Diye Bakıyor Zaten Sonra Belli Başlı İşler İçin Birikimimi Yapmış Olurum Ondan Dolayı PC'ye Harcamayı Rahatlıkla Yapabilirim Diye Bakıyor..
İşlemciyi gereksiz yükseltmenin anlamı pek yok açıkcası. Kendim 4070ti- arkadaşım 4070tis kullanıyoruz. İşlemcimiz 7500f ve sorunu yok. Bu durumda da 360 mm soğutucuya gerek yok. Bir de 4060 alayım 5060 çıkınca ona yükseltirim mantığı benim kafama pek yatmadı. Zaten 1080p oyuncusu ise alacağı sistem rahat 4-5 yıl götürür. Benim önerim alttaki sistem.
4060ti.png

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Hocam(lar)..
İyi Demişsiniz Hoş Demişsiniz Güzel Demişsiniz Lakin Bu Arkadaş Bilgisayar Başındayken Sadece Oyun Oynayan Biri Değil Arada Yayın Açıyor Arada Oyun Videoları Atıyor Ve Genelde Sıksık Ai Generation İşler Yapıyor StableDifusion Gibi Ve Genel Olarak Elinde Hali Hazırda Bir Kart Bulunmakta Nvidiadan Ondan Öncesinde AMD Kartı Vardı Lakin İllallah Ettim Ondan Diyor Sürekli Bİr Problemler Çıkıyordu Yok Sürücüler Çöküyordu Daha Hİçbişey Açılmamış Halde Masa Üstündeyken Diyor.. Yok Bir GÜn Oyuna Giriyorum 30FPS 1080p Açaibiliyordu Diğer Gün Oyuna Giriyorum Hiçbir Ayar Vsr Değiştirmeden 480p De 15FPS Anca Görüyordu Diyor Ekran Kartını PC'yi Göstermediği PC'ci Kalmamıştı Kimsede Bir Sıkıntı Bulamadı Ondan Dolayı AMD Almak İstemiyorum Diyor.. Ayrıca Oyunlarda DLSS'dir Frame Generationdır Işın İzlemedir Vsr Ne Varsa Açıp Öyle Kullanırım Diyor 10-/-13 Yıllık PC'de Hep Potato Grafficlere Alıp Öyle Oynamak Zorunda Kalıyordum Biraz Gözüm Gönlüm Açılır Diyor..
Çocuk Şuan AMD'de Hangi İşlemciyi Şeçmeli Ve Nedenini Merak Ediyor, Yani Neden R5 7800X3D Değilde 7500F Gibi Mesela, O İşlemcide Daha İyi Performans Alamazmıyız Renderlarda Yayınlar-/-Videolar Esnasında..
Ve Açıkçası 2x16GM Ram Dedim Ama 2x8 Yada 1X16 Gb Ram Bana Şimdiik Yeteceğini Düşünüyorum Ondan Dolayı Onu Yükseltmek En Son Planım Dedi..

Sadece Tek Bir Fazladan Lüksüm Olsun İstiyorum Dedi O Da Eski NVidia Kartımı Takabileceğim Extradan 2. Bir GPU Slotu Olsun Bana Yeter Dedi..

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Hocam(lar)..
İyi Demişsiniz Hoş Demişsiniz Güzel Demişsiniz Lakin Bu Arkadaş Bilgisayar Başındayken Sadece Oyun Oynayan Biri Değil Arada Yayın Açıyor Arada Oyun Videoları Atıyor Ve Genelde Sıksık Ai Generation İşler Yapıyor StableDifusion Gibi Ve Genel Olarak Elinde Hali Hazırda Bir Kart Bulunmakta Nvidiadan Ondan Öncesinde AMD Kartı Vardı Lakin İllallah Ettim Ondan Diyor Sürekli Bİr Problemler Çıkıyordu Yok Sürücüler Çöküyordu Daha Hİçbişey Açılmamış Halde Masa Üstündeyken Diyor.. Yok Bir GÜn Oyuna Giriyorum 30FPS 1080p Açaibiliyordu Diğer Gün Oyuna Giriyorum Hiçbir Ayar Vsr Değiştirmeden 480p De 15FPS Anca Görüyordu Diyor Ekran Kartını PC'yi Göstermediği PC'ci Kalmamıştı Kimsede Bir Sıkıntı Bulamadı Ondan Dolayı AMD Almak İstemiyorum Diyor.. Ayrıca Oyunlarda DLSS'dir Frame Generationdır Işın İzlemedir Vsr Ne Varsa Açıp Öyle Kullanırım Diyor 10-/-13 Yıllık PC'de Hep Potato Grafficlere Alıp Öyle Oynamak Zorunda Kalıyordum Biraz Gözüm Gönlüm Açılır Diyor..
Çocuk Şuan AMD'de Hangi İşlemciyi Şeçmeli Ve Nedenini Merak Ediyor, Yani Neden R5 7800X3D Değilde 7500F Gibi Mesela, O İşlemcide Daha İyi Performans Alamazmıyız Renderlarda Yayınlar-/-Videolar Esnasında..
Ve Açıkçası 2x16GM Ram Dedim Ama 2x8 Yada 1X16 Gb Ram Bana Şimdiik Yeteceğini Düşünüyorum Ondan Dolayı Onu Yükseltmek En Son Planım Dedi..

Sadece Tek Bir Fazladan Lüksüm Olsun İstiyorum Dedi O Da Eski NVidia Kartımı Takabileceğim Extradan 2. Bir GPU Slotu Olsun Bana Yeter Dedi..
slı yapamaz eski kartıyla 2. ekran kartı hiçbirşeyi etkilemeycek performans olarak

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
slı yapamaz eski kartıyla 2. ekran kartı hiçbirşeyi etkilemeycek performans olarak
Hocam Sli Yapacakmı Yapmayacakmı Bilmiyorum Ama Bana Hatıradır Anıdır Dursun Vsr İle Beraber Bişeyler Geveledi İşle Uğraştığımdan Pek DinleyemedimO Kısmı..
Bide Çocuk Titiz Pinpirikli Biri Satmayacam Dursun Dedimi Kolay Kolay Satmaz..
Ne Yapacak Bende Bilmiyom Yani Sadece Bana Deneni İletiyom Size..

Bide Böyle Birşey Göndermiş Önerileri Dikkate ALarak Tekrar Yaptım Belirlediğim İstatistiklere Göre Diyerekten Göndermiş Bu Sistemi

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
hocam bence senin hesabından girip yazsın ya da burayı okusun bi şekilde giriş yapmadan.

tam anlatsın ne istediğini burda. genelde alınabilecek en mantıklı makul sistem öneriyoruz. diyorsa umurumda değil koy geç ilerde yükseltir eldekini satmayla uğraşır vs. ona göre ucuz 4060 koyar her şeyi fulleriz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
hocam bence senin hesabından girip yazsın ya da burayı okusun bi şekilde giriş yapmadan.

tam anlatsın ne istediğini burda. genelde alınabilecek en mantıklı makul sistem öneriyoruz. diyorsa umurumda değil koy geç ilerde yükseltir eldekini satmayla uğraşır vs. ona göre ucuz 4060 koyar her şeyi fulleriz.
Açıkçası Çocukta Diyor 50K Bütçe Var Şimdilik Malesef, E Ekonomide Belli, Buna Bakaraktan Zaten Adam Akıllı Bişey Alamam Ama En Azından İşlerimi Halledecek Kadar, Efendime Söyliyim Borçlarımı Bitirip Kendime Harcama Yapabilecek Konuma Gelene Kadar İdare Etsin Yeter Diyor.. 3.5M ₺ Borcu Var Çocuğun Bankalara Vsr.. Çocuk Sıfırdan Ev Aldı Etti İçini Düzdü Falan Öyle Düşünün Bu Arkadaşı..
Biliyoruz Evet 2K Sistem Dizilebiliyor Ama Çocuk Kendime Yeterlik Alayım Şimdilik İdare Etsin Diye Bakıyor Sonradan Zaten 90'lı Sistemlere Geçecem Büyük Olasılıklarla 5K Serisinde Geçerim Diyor Ryzen 9 Falan Koyarım 16'da Kalmaz 64Gb Ram'e Çıkarırım Ben Onu Diyor Ama İlkin Borçlarını Ödemesi Gerekiyor İşte..

Son düzenleme:

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
fsp cmt318 kasa tercih edin. İşlemci 7500f iyidir. 7600'le farkı yok desem yeridir. Bütçe varsa ve soğutucu 360 mm isteniyorsa thermalright aqua elite 360mm seçin.

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
az daha ekleyip şunu alırsa tadından yenmez.

1722372408245.png

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
abi ne alakası var :) boşa para vermesin yani. marka görüntü fanboyluğu gibi bir şey oluyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri