45.000-60.000 TL 50K Bandında Toplama PC Önerisi Alabilrmiyim..?!

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Boşa para mı ? Marka fanboyluğu ne alaka? Ferrari motorunu şahine takar mısın?

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Boşa para mı ? Marka fanboyluğu ne alaka? Ferrari motorunu şahine takar mısın?
kral iyi güzelde 7500f öyle üst seviye bi işlemci değil eğer ilerde 7800x3d gibi bir şeye yükselticekse anakart yükseltme yapması daha mantıklı

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
benzetme yaptım hocam. anakart motor sayılmaz 7500 f var motor dersen, ekran kartı için de sorun olmaz. 3-5 ay idare etsin yükselticem anakartla uğraşmayayım derse apayrı yere döner iş. anakarta yüklenir ekran kartı rami vs. kısar. ssd yi ucuz 500 gb alır 2. ssd yi bütçe olunca.

bi tanede assassin soğutucu alır dışarıdan

1722373671608.png

en başta 5000 serisine geçicem filan demişti ama kasa vs. seçiminden dolayı sanırım iptal oldu. yoksa kasayı da ona göre seçip belki 850 watt lık bişi almalı. 5000 serisi ne kadar güç isteyecek belli değil. işlemci 7800 xd olacak vs. diye. şuanlık maksimuma yöneldik. 16 gb vramli kart alacak belki ihtiyacı olmayacak 5000 serisi kalsın memnunum diyecek onu da düşün

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
kral iyi güzelde 7500f öyle üst seviye bi işlemci değil eğer ilerde 7800x3d gibi bir şeye yükselticekse anakart yükseltme yapması daha mantıklı
Aynı şeyi düşünüyoruz ama aradaki fark şu. Eğer amd daha iyi bir işlemci çıkarmazsa 7500f den 7800x3d ye upgrade yapılır. Bunu yapmak için neden her şeyi taktığım anakartı da değiştireyim baştan halletmek varken?
benzetme yaptım hocam. anakart motor sayılmaz 7500 f var motor dersen, ekran kartı için de sorun olmaz. 3-5 ay idare etsin yükselticem anakartla uğraşmayayım derse apayrı yere döner iş. anakarta yüklenir ekran kartı rami vs. kısar. ssd yi ucuz 500 gb alır 2. ssd yi bütçe olunca.

Ekli dosyayı görüntüle 36874
Anakarta motor demedim zaten. Anakart aracın yükü üstüne alan kısmı. İlerde işlemciyle beraber anakartı da yükseltirim diye bir düşüncesi varsa alabilir.

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
intel istiyordu ekran kartı ama şunu değerlendirebilirsin bence . yeni düştü indirim - inceleme

1722375816627.png

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Hocam(lar)..
İyi Güzel Hoş Demişsiniz Ama Çocuk AMD GPU Almak İstemiyor Yapay Zeka İŞleri Vsr İle Uğraşıyor (Şuanlık Sunucu Kiralayarakdır Colab İle Bişeyler Yaparaktır Vsr Olarak Yapyor Ama) Bu Tarz Şeyleri Artık Kendi PC'sinde Yapmak İsteyen Bİri Çok Da Oyun Oynadığı Söylenemez Ve Nvidianın Yapay Zekada Ne Kadar İyi Olduğu Artık Bİlinit Halde Ondan Dolayı NVidia İstiyor Diyebiliriz..
Ayrıca Çocuk İleride Sistem Uplar Ama Bu Bayağı İlerisi Diyebilirim Çünkü Çocuğun Yüklü Miktarda Borcu Var Şuan Onu Ödemem Gerekiyor Diyor Zaten Sistem Uplarsam Komple Anakart GPU CPU Falan Herşey Uplanır Dİyor..

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
fsp cmt318 kasa tercih edin. İşlemci 7500f iyidir. 7600'le farkı yok desem yeridir. Bütçe varsa ve soğutucu 360 mm isteniyorsa thermalright aqua elite 360mm seçin.
FSP Yerine Bunu Yercih Etme Nedeni Kasanın Konumundan Dolayı
Kasanın Konumu Ayak Altında Ve Ön Tarafı Çekmece İle Kapanıyor 3Cm Aralık Var Yok Bişey..
Kasanın Arka Tarafındaki Kapak (Kablolama Kısmı Kapağı) Tamamıyla Havadar Ortama Bakıyor Ki Oradadan 3x120mm Fanla Hava Girişi Olması Gayet Rahat Hava Almasına Sebep Olacaktır Ki Keza Sizin Önerdiğiniz Kasada Üst Tarafa 360mm Radyatör Konulduğunda Ya Fanlar Dışarıda Olacak Yada Ön Tarafa 2x140mm Fan Takmak Zorunda Kalağız Gibi Görünüyor Keza Aradaki Mesafe Az..
Ayrıca Ek Bİr Fan Kiti Daha Alarak Alt Tarafa Da 2x140mm İle Desteklediğimizde Sistem Çok Güzel Hava Alıyor Gibi Geldi Alttaki Full Mesh Kısımdan Keza Sistemde Toplamda 6x120mm 3x140mm Fanla Desteklenmiş Olacak Diye Baktık Biz..

Lakin Biraz Daha Üstüne Koyarak Thermaltake Öneriniz Nedendir Motor Devir Daimi Daha Mı Uzun Ömürlüdür.. Sistem Uplandığında Kullanmaya Devam Edebilmek İçinmidir..?!

anakart x670 yada b650 s olmalı. Böyle güçlü sisteme bu anakartlar yakışır.
Zaten B650-S Seçmişiz Hocam Sistem Fotoğrafına Bakarsanız Standart Hazır Sistem ÜZerindeki Yaptığımız UFak Değişiklikleri Görebilirsiniz..

Ekli dosyayı görüntüle 36874

en başta 5000 serisine geçicem filan demişti ama kasa vs. seçiminden dolayı sanırım iptal oldu. yoksa kasayı da ona göre seçip belki 850 watt lık bişi almalı. 5000 serisi ne kadar güç isteyecek belli değil. işlemci 7800 xd olacak vs. diye. şuanlık maksimuma yöneldik. 16 gb vramli kart alacak belki ihtiyacı olmayacak 5000 serisi kalsın memnunum diyecek onu da düşün
Hocam Dediklerinizden Anladığım Kadarıyla Eğerki 5000 Serisine Geçmemiz Gerekirse Bizimde Düşündüğümüz Gibi (Göndermiş Olduğumuz Fotoğraftaki Sistemi) Güç Kaynağı Değişimi Ve İleride Yapılacak Bir 7800x3D Değişimi İle Full Performans Kullanıma Devam Edebileceğiz Ama Kasa Boyutu Uymaya Bilir Diyorsunuz Doğru Anladıysak..

Son düzenleme:

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
günaydın tekrar. başta yazmıştınız 3.5m borcu var diye. işi gücü nedir bilmiyorum. kendi düşüncesi bu borcu ne kadar sürede bitirip pc upgrade edebilir yanıtı lazım. 5000 serisimaks 1 sene sonra ( orta seviye olanlar ) düşünce hemen upgrade edemeyecekse belki 2026 ya kalacaksa boşa 1.5 -2 sene bazı parçaları kısmasın ona göre seçelim. o süre zarfında maksimum verimi alsın.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
günaydın tekrar. başta yazmıştınız 3.5m borcu var diye. işi gücü nedir bilmiyorum. kendi düşüncesi bu borcu ne kadar sürede bitirip pc upgrade edebilir yanıtı lazım. 5000 serisimaks 1 sene sonra ( orta seviye olanlar ) düşünce hemen upgrade edemeyecekse belki 2026 ya kalacaksa boşa 1.5 -2 sene bazı parçaları kısmasın ona göre seçelim. o süre zarfında maksimum verimi alsın.
Aylık 50K Ücret Alan Biri Ve Ortalama 2,5 3 Senede Biter Diyor O Zamanada Herhalde 5000 Serisinin Tamamı Duyurulur Testleri Yapılmış Olur 5000 Serisine Ait Tüm Olay Biter 6000 Serisi Duyurulur Artık Bende Öyle Alırım Diyerek Bakıyor Arkadaş..
Zaten Alırken Komple Sistemi Asıl İsteklerine Göre Bakacak Şuan Zaten Bütçe Olarak Kısılmış Hali İdare Etsin Diyerek..
Normalde Şuan 4090'lı Bir Sistem Dizmek İstiyordu Bütçe Çıkışmadı Falan Diyor..

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
FSP Yerine Bunu Yercih Etme Nedeni Kasanın Konumundan Dolayı
Kasanın Konumu Ayak Altında Ve Ön Tarafı Çekmece İle Kapanıyor 3Cm Aralık Var Yok Bişey..
Kasanın Arka Tarafındaki Kapak (Kablolama Kısmı Kapağı) Tamamıyla Havadar Ortama Bakıyor Ki Oradadan 3x120mm Fanla Hava Girişi Olması Gayet Rahat Hava Almasına Sebep Olacaktır Ki Keza Sizin Önerdiğiniz Kasada Üst Tarafa 360mm Radyatör Konulduğunda Ya Fanlar Dışarıda Olacak Yada Ön Tarafa 2x140mm Fan Takmak Zorunda Kalağız Gibi Görünüyor Keza Aradaki Mesafe Az..
Ayrıca Ek Bİr Fan Kiti Daha Alarak Alt Tarafa Da 2x140mm İle Desteklediğimizde Sistem Çok Güzel Hava Alıyor Gibi Geldi Alttaki Full Mesh Kısımdan Keza Sistemde Toplamda 6x120mm 3x140mm Fanla Desteklenmiş Olacak Diye Baktık Biz..

Lakin Biraz Daha Üstüne Koyarak Thermaltake Öneriniz Nedendir Motor Devir Daimi Daha Mı Uzun Ömürlüdür.. Sistem Uplandığında Kullanmaya Devam Edebilmek İçinmidir..?!

Zaten B650-S Seçmişiz Hocam Sistem Fotoğrafına Bakarsanız Standart Hazır Sistem ÜZerindeki Yaptığımız UFak Değişiklikleri Görebilirsiniz..

Hocam Dediklerinizden Anladığım Kadarıyla Eğerki 5000 Serisine Geçmemiz Gerekirse Bizimde Düşündüğümüz Gibi (Göndermiş Olduğumuz Fotoğraftaki Sistemi) Güç Kaynağı Değişimi Ve İleride Yapılacak Bir 7800x3D Değişimi İle Full Performans Kullanıma Devam Edebileceğiz Ama Kasa Boyutu Uymaya Bilir Diyorsunuz Doğru Anladıysak..
Anakart konusunu size yazmadım dikkat ederseniz başka bir kişiyle konuşmaya devam ettik. Ayrıca kasanın konulacağı yerin bir tarafının kapalı olması ısı değerinizi arttıracaktır. Fsp kasanın psu su sizin kasadan daha iyidir. Diğer yapmayı düşündüğünüz şeyi pek anlamadım. Karar sizin tabii.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Anakart konusunu size yazmadım dikkat ederseniz başka bir kişiyle konuşmaya devam ettik. Ayrıca kasanın konulacağı yerin bir tarafının kapalı olması ısı değerinizi arttıracaktır. Fsp kasanın psu su sizin kasadan daha iyidir. Diğer yapmayı düşündüğünüz şeyi pek anlamadım. Karar sizin tabii.
Efendim Anakart Konusunu Başkası İle Tartışmaya Devam Ettiğinizi Farkettik Yalnız Anlamadığımız Konu Anakart Da Değişen Ne Biz Sadece Wifi Olmasına Dikkat Ettik (Ram Mhz Değerleri Dahili Ses Sürücüleri Vsr Değişiyor Onları Biliyoruz) Lakin Sizin Daha İyiden Kastınız Neydi Onu Anlamadık Sadece..
Ayrıca Önerdiğiniz Kasa İle AIGO Kasanın PSU'ları Aynı 750W 80+Bronze İkiside..
Ayrıca Bizim Seçtiğimiz Kasanın Ön Tarafı Kapalı Lakin Ön Tarafta Olması Gereken Yeri Kablolamanın Olduğu Yan Kapak Tarafına Almışlar Ki Satın Alımdan SOnra Kasanın Konulacağı Yer İtibari İle O Taraf Kasanın En İyi Hava Alabileceği Taraf Keza Önünde Gram Engel Yok Ve Alt Tarafının Heryeri Neredeyse Mesh Izgara Olmasından Dolayıda PSU Üstündeki Izgaraya Koyulacak Olan 2x140mm Fanlarla Extradan Güzel Bir Hava Akışı Olur Dİye Düşündük..
Ayrıca Önceden De Bahsettiğimiz Gibi Üst Tarafa 360mm Radyatör Koyduğumuz Taktirde AIGO Kasada Yeterli Alan Olduğu İçin Ön Tarafa Gelecek Olan 3x120mm Fanları Engellemeyecek (AIGO Kasada Ön Taraftaki Kısım Yan Tarafa Alınmış Durumda)..
Ama Sizin Söylediğiniz Kasayı Aldığımızda Üst Tarafa 360mm Radyatör Koyduğumuzda Ön Tarafa Gelecek Olan 3x120mm Fanları Üst Taraftan Biraz Engelliyor Bundan Dolayı 2x140mm Fan Takmak Durumunda Kalacaz Gibi Görünüyor..
Ayrıca Sizin Önerdiğiniz Gibi Bir Kasa Aldığımızda Ön Tarafından Hava Alması Zorlaşacak Çünkü Önünde Koskoca Bir Çekmece Olacak Neredeyse Kasaya Dayanacak Derecede..
Bunlar Işığında Öneriniz Nedir.. Halen Daha Aynı Mı..?!

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
biostarın vrm sayısını göremedim ama yüksek ihtimal b650s den daha az vrm e sahip. B650s işlemciyi daha rahat, stabil, dengeli besler. Özellikle ilerideki işlemci yükseltmesi için gerekli. Yoksa iki anakartta 7500f i besler. b650s 2 m2 ssd yuvasına sahip. Genel kalite itibari ile de daha iyi bir seçim. Kasa konusunda ise içinize sineni yapın. Ancak psu 750w 80+ bronze sertifika olması psuların aynı olduğu anlamına gelmez. Fsp psu konusunda sağlam bir marka. Ancak diğeri hakkında bilgim yok.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
biostarın vrm sayısını göremedim ama yüksek ihtimal b650s den daha az vrm e sahip. B650s işlemciyi daha rahat, stabil, dengeli besler. Özellikle ilerideki işlemci yükseltmesi için gerekli. Yoksa iki anakartta 7500f i besler. b650s 2 m2 ssd yuvasına sahip. Genel kalite itibari ile de daha iyi bir seçim. Kasa konusunda ise içinize sineni yapın. Ancak psu 750w 80+ bronze sertifika olması psuların aynı olduğu anlamına gelmez. Fsp psu konusunda sağlam bir marka. Ancak diğeri hakkında bilgim yok.
Hocam Sanırım Yanlış Anladınız..
Yazısında Da Attığım Bir Fotoğraf Var Bizim Config'ler Onlar Yani MB Bıostar Değil MSI PRO B650-S WIFI

Hocam Haklısınız 750W 80+Bronze Olması Aynı Olduğu Anlamına Gelmez Lakin Bunu Kullanacak Arkadaş Kasayı Koyacağı Yer Ayak Altı En Başından Beri Bahsettiğimiz Gibi Ve Önü Kapalı Arada Bİr Üstüne Ayak Uzatıyor Sadece Kablolama Kısmından Aşırı Rahat Hava Alabilir Bir De Alttan Ve Bizde Havalandırmaya Özen Gösteriyoruz Çünkü Renderdır Edittir Ai Generate İşlerdir Vsr Onlarla Uğraşacak Bizim Bu Arkadaş Kasada (Hali Hazırda Uğraşıyor Ama Sunucuların İşlem Maliyetidir Onu Öyle Yap Bunu Böyle Yap Diye Ivır Zıvır İşleridir Kıredi Sistemidir Bıktığı İçin Kendi PC'sine Taşıyacak İşlerini) Bundan Dolayı Aşırı Isıyı Düşündüğümüzden Havalandırmaya Dikkat Ediyoruz Öncelik Olarak
Keza Dediğiniz Gibi İnternette Bakındığımızda Çok Kaliteli Bişey Değil Dendiğini Gördük Ondan Dolayı Hali Hazırda Eliinde Extradan 750W 80+Gold Sertifikalı Bİr PSU Bulundurucağını Vsr Dile Getirdi Kendisi..

BU Bİlgiler Işığında Önerileriniz Nedir Sistemde Neleri Değiştirmemizi İstersiniz Ne Nasıl Olmalı Daha Doğrusu..

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Hocam Sanırım Yanlış Anladınız..
Yazısında Da Attığım Bir Fotoğraf Var Bizim Config'ler Onlar Yani MB Bıostar Değil MSI PRO B650-S WIFI

Hocam Haklısınız 750W 80+Bronze Olması Aynı Olduğu Anlamına Gelmez Lakin Bunu Kullanacak Arkadaş Kasayı Koyacağı Yer Ayak Altı En Başından Beri Bahsettiğimiz Gibi Ve Önü Kapalı Arada Bİr Üstüne Ayak Uzatıyor Sadece Kablolama Kısmından Aşırı Rahat Hava Alabilir Bir De Alttan Ve Bizde Havalandırmaya Özen Gösteriyoruz Çünkü Renderdır Edittir Ai Generate İşlerdir Vsr Onlarla Uğraşacak Bizim Bu Arkadaş Kasada (Hali Hazırda Uğraşıyor Ama Sunucuların İşlem Maliyetidir Onu Öyle Yap Bunu Böyle Yap Diye Ivır Zıvır İşleridir Kıredi Sistemidir Bıktığı İçin Kendi PC'sine Taşıyacak İşlerini) Bundan Dolayı Aşırı Isıyı Düşündüğümüzden Havalandırmaya Dikkat Ediyoruz Öncelik Olarak
Keza Dediğiniz Gibi İnternette Bakındığımızda Çok Kaliteli Bişey Değil Dendiğini Gördük Ondan Dolayı Hali Hazırda Eliinde Extradan 750W 80+Gold Sertifikalı Bİr PSU Bulundurucağını Vsr Dile Getirdi Kendisi..

BU Bİlgiler Işığında Önerileriniz Nedir Sistemde Neleri Değiştirmemizi İstersiniz Ne Nasıl Olmalı Daha Doğrusu..
Arkadaşım anakart konusunda değişen ne dediniz ben de değişen şeyleri sistemdeki standart anakartla sizin seçtiğiniz anakartı baz alarak açıkladım. Siz yanlış anlamışsınız.
Ekstra psu alacaksa sorun yok.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219
Amd 7500F İşlemci :
Asus B650 M-K Anakart :
Gainward 4070 Super Ekran Kartı :
Manta 2x16gb 6000Mhz Ram :
Corsair Gen5 1tb SSD :
Dark Kasa :
High Power 750w Atx3 Pcl5 Gold PSU :

Toplamda 49.640 TL yapıyor. Soğutucu alırsın bir de mis.

Son düzenleme:
KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29

ssd ve soğutucu değiştirilirse iyi olur(anakartada bir bakılabilir )
İyi Güzel Ama Arkadaş 360mm Sıvı Soğutma İstiyor Defalarca Kere Bahsettiğimiz Sebeplerce Lakin Burada 240mm Var Maximum

Arkadaşım anakart konusunda değişen ne dediniz ben de değişen şeyleri sistemdeki standart anakartla sizin seçtiğiniz anakartı baz alarak açıkladım. Siz yanlış anlamışsınız.
Ekstra psu alacaksa sorun yok.
Siz Biostar B650 Yi Mi Alın Dediniz De Ben Mi Yanlış Anladım..?!

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Amd 7500F İşlemci :
Asus B650 M-K Anakart :
Gainward 4070 Super Ekran Kartı :
Manta 2x16gb 6000Mhz Ram :
Corsair Gen5 1tb SSD :
Dark Kasa :
High Power 750w Atx3 Pcl5 Gold PSU :

Toplamda 49.640 TL yapıyor. Soğutucu alırsın bir de mis.
Hocam Yanlış Anlamayın Ama Soğutucusuz 50K Bulan Bir Sistem Atmışsınız Gördüğümüz Kadarıyla Lakin Biz Sıvı Sğutmada Dahil 50K Bütçe Belirlediğimiz İçin (Arkadaşın Bütçesi Okadar Malesef) Bundan Dolayı Önerilen Diğer Sistemlere Nazaran Daha Fiyat Performans Dışı Geldi Bize Heleki Kasanın Üst Kısmına 360mm Takılamaması Max 280mm Desteklemesi Üzdü Keza Hazır Sistemleri Modlayarak Yada Kendi Kasanı Topla Gibi Seçeneklerle Daha Uyguna Geldiğini En Başta Attığımız Kasalarda Görebiliyoruz Bundan Dolayı Şuanlık O Taraflara Doğru Bakmaktayız Şimdilik Ama Sizin Önerdiğiniz Şekildeki Toplama İle Uygun Bulursak Alıcaz Tabiki Ama Şuanda Bu Şekilde Daha Uyguna Geliyor Gibi..

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219
Hocam Yanlış Anlamayın Ama Soğutucusuz 50K Bulan Bir Sistem Atmışsınız Gördüğümüz Kadarıyla Lakin Biz Sıvı Sğutmada Dahil 50K Bütçe Belirlediğimiz İçin (Arkadaşın Bütçesi Okadar Malesef) Bundan Dolayı Önerilen Diğer Sistemlere Nazaran Daha Fiyat Performans Dışı Geldi Bize Heleki Kasanın Üst Kısmına 360mm Takılamaması Max 280mm Desteklemesi Üzdü Keza Hazır Sistemleri Modlayarak Yada Kendi Kasanı Topla Gibi Seçeneklerle Daha Uyguna Geldiğini En Başta Attığımız Kasalarda Görebiliyoruz Bundan Dolayı Şuanlık O Taraflara Doğru Bakmaktayız Şimdilik Ama Sizin Önerdiğiniz Şekildeki Toplama İle Uygun Bulursak Alıcaz Tabiki Ama Şuanda Bu Şekilde Daha Uyguna Geliyor Gibi..

Sana önerilen sistemlerde bundan daha sağlamını göremedim. Gen5 SSD olanı göremedim mesela. Veya yeni nesil gen5 atx3 gold PSU da göremedim. Veya 6000 Mhz DDR5 te göremedim. Benimle de paylaşırsan çok mutlu olurum. Bir de hocam karakterlere noktadan sonra büyük harfle başlarsan süper olur Türkçemize de katkıda bulunmuş oluruz. Umarım aradığını bulursun, şimdiden kolay gelsin.

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
İşlemciyi gereksiz yükseltmenin anlamı pek yok açıkcası. Kendim 4070ti- arkadaşım 4070tis kullanıyoruz. İşlemcimiz 7500f ve sorunu yok. Bu durumda da 360 mm soğutucuya gerek yok. Bir de 4060 alayım 5060 çıkınca ona yükseltirim mantığı benim kafama pek yatmadı. Zaten 1080p oyuncusu ise alacağı sistem rahat 4-5 yıl götürür. Benim önerim alttaki sistem.
Ekli dosyayı görüntüle 36632
Adam doğru söylüyor 4060 çöp kart o kadar para veriyorsa 1080p oynamasın. 5000 serisine güvenmeyin nvidia ne fiyat koysa deli satıyor belki %50 artıracak fiyatı bilemezsin. Onun yerine ileride işlemciyi yükseltsin ryzen 9000 serisi ile.
abi ne alakası var :) boşa para vermesin yani. marka görüntü fanboyluğu gibi bir şey oluyor.
Yok hacı anakart önemli çok alakası var. 55k sisteme biostar koymuşsun adam bu yüzden hazır sistem istemiyor her parçadan kısıyorlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri