Yardım 7.8 Kahraman Maraş Depremi

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Hepimize geçmiş olsun özellikle deprem bölgesinde yaralılarımıza acil şifalar dilerim kayıplarımız umarım daha fazla olmaz Allah mekanlarını cennet eylesin çok kötü bir durum gerçekten canım sıkıldı hepimiz sıkıldı umarım daha can sıkıcı tablolara doğru ilerlemez

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Tamam kanka tamam sen uzaklaş burdanda binalardanda

Anlamıyorum işte hicam
Boş yapma kanka adam üzülüyor tabi can kayıplarına ama çalışıp çabalarak aldığın şeylerin gözünün önünde saniyeler içinde çöp olmasıda insanı üzer.

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
Boş yapma kanka adam üzülüyor tabi can kayıplarına ama çalışıp çabalarak aldığın şeylerin gözünün önünde saniyeler içinde çöp olmasıda insanı üzer.
Hocam bizim de televizyon, bilgisayar gibi eşyalarımız var. Bizim can ve yardım konuştuğumuz yerde maddiyat konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum. 11 saat oldu 2 dayım, kuzenlerim yengem enkaz altında.

Son düzenleme:

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Hocam bizim de televizyon, bilgisayar gibi eşyalarımız var. Bizim can ve yardım konuştuğumuz yerde maddiyat konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum. 11 saat oldu 2 dayım, kuzenlerim yengem enkaz altında.
ALLAH yardımcıları olsun umarım en kısa sürede sağlıklı şekilde kurtulurlar.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sakarya'da oldumu?

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Moraller bozuk. Allah yardımcıları olsun. 99 depreminden sonra en kötü depremden birisi. Kara kış üstelik..
Depremlerin en soğuk zamanlara ve gece yarısına denk gelmesi tesadüf mü yoksa adını sürekli duyduğumuz Haarp mi var bu işin içinde?

evet ve 2 gün önce deprem tahmincisi haberdar etmis ve oldu malesef Ekli dosyayı görüntüle 14996
Deprem olmadan bazı ülkelerin elçilikleri ülkeden ayrılmış teknoloji konuşulan bir sayfadayız bu işin ucunda Haarp var safsata diyenler bıraksın cebindeki akıllı telefonu dumanla iletişim kursun

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Depremlerin en soğuk zamanlara ve gece yarısına denk gelmesi tesadüf mü yoksa adını sürekli duyduğumuz Haarp mi var bu işin içinde?

Deprem olmadan bazı ülkelerin elçilikleri ülkeden ayrılmış teknoloji konuşulan bir sayfadayız bu işin ucunda Haarp var safsata diyenler bıraksın cebindeki akıllı telefonu dumanla iletişim kursun

HAARP denilen bir olay aslı olmayan, ispatlanmamış ve konu çarpıtılan bir durumdur. Japonlar 10 şiddetindeki depremde evinde çay içerken, biz yüzlerce şehit verebiliyoruz. Kendimizden çala çala getirdiğimiz bu senaryo, insanları milyonlarca TL para verip bir kutu içerisine yerleştirmiş, sonra o milyonlarca TL satılan evlerin bir kaç saniyede yıkılmasına sebep olmuştur.

Bunca yaşanan hadisede soruyorum şimdi; ispatı olmayan HAARP mı suçlu, kendimizden çaldığımız sahte binalar mı?

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
HAARP denilen bir olay aslı olmayan, ispatlanmamış ve konu çarpıtılan bir durumdur. Japonlar 10 şiddetindeki depremde evinde çay içerken, biz yüzlerce şehit verebiliyoruz. Kendimizden çala çala getirdiğimiz bu senaryo, insanları milyonlarca TL para verip bir kutu içerisine yerleştirmiş, sonra o milyonlarca TL satılan evlerin bir kaç saniyede yıkılmasına sebep olmuştur.

Bunca yaşanan hadisede soruyorum şimdi; ispatı olmayan HAARP mı suçlu, kendimizden çaldığımız sahte binalar mı?

haarp japonlarda boşa gidiyormuş hocam o yüzden artık uğraşmıyorlar oralarla. bu tarz şeylere inanan insanların biraz gözünü açması lazım.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Şansıma 2 gün önce dönüş yaptım malatyadan. Niğdedeyim ancak burada da ciddi bir etkisi oldu. 2 dakika boyunca sallanmak çok korkutucuydu. Hava aşırı berbat, ekmek satışı yok kalmamış hiçbir yerde. Malatyadan arkadaşlarımla görüştüm öğlenki depremle beraber etrafta bina kalmadı diyorlar. Yurtların durumu da kötü. Herkese geçmiş olsun.

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141

Haklısın yıllardır Türkiye deprem kuşağında diye söyleniyor ama Japonya kadar tedbir alınmıyor bende buna sinir oluyorum çalıştığım firma benim almam gereken maaştan daha düşük veriyor gidiyor bizden kestikleri para ile ev yaptırıyorlar bu tiplerin yaptırdıkları evler kim bilir ne kadar sağlam! Yıkılan binalar zaten 20-30 yıllık binalar eskiden denetim yokmuş demek ki olan fakire fukaraya oluyor bu zamanda yıkılan genç bina varsa o müteahhitleri bulup ibretlik olarak en ağır ceza verilmeli. Japonya sağlam binalarını kaç yılında yapmaya başlamış onu araştırmak gerekli Japonya daki sağlam binalarda yapılan sistemin temeli bizden alınma zaten Mimar Sinan gibi büyük bir inşaat mühendisimiz var bu adamı örnek alsalar Türkiye de 1 tane bina bile yıkılmaz buna rağmen dediğin bu paragöz karaktersizler yüzünden bir sürü can kaybı oluyor

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Şansıma 2 gün önce dönüş yaptım malatyadan. Niğdedeyim ancak burada da ciddi bir etkisi oldu. 2 dakika boyunca sallanmak çok korkutucuydu. Hava aşırı berbat, ekmek satışı yok kalmamış hiçbir yerde. Malatyadan arkadaşlarımla görüştüm öğlenki depremle beraber etrafta bina kalmadı diyorlar. Yurtların durumu da kötü. Herkese geçmiş olsun.

Allah yardımcıları olsun yemin ederim için ezildi eldende bir şey gelmiyor sabahtan beri hala depremlerde devam ediyor. Sizede geçmiş olsun hocam çok

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Haklısın yıllardır Türkiye deprem kuşağında diye söyleniyor ama Japonya kadar tedbir alınmıyor bende buna sinir oluyorum çalıştığım firma benim almam gereken maaştan daha düşük veriyor gidiyor bizden kestikleri para ile ev yaptırıyorlar bu tiplerin yaptırdıkları evler kim bilir ne kadar sağlam! Yıkılan binalar zaten 20-30 yıllık binalar eskiden denetim yokmuş demek ki olan fakire fukaraya oluyor bu zamanda yıkılan genç bina varsa o müteahhitleri bulup ibretlik olarak en ağır ceza verilmeli. Japonya sağlam binalarını kaç yılında yapmaya başlamış onu araştırmak gerekli Japonya daki sağlam binalarda yapılan sistemin temeli bizden alınma zaten Mimar Sinan gibi büyük bir inşaat mühendisimiz var bu adamı örnek alsalar Türkiye de 1 tane bina bile yıkılmaz buna rağmen dediğin bu paragöz karaktersizler yüzünden bir sürü can kaybı oluyor

Her insanın kendinden bile gizlediği şeyler vardır açığa çıkmasını istemediği. Sadece kendisinin bildiği. Zaman en büyük ilaç ancak en acı veren kavramdır. Herkes bir gün vaktini doldurduğunda yazılan, alınan, çalınan ve dolaylı yada dolaysız bu insanların canına mal olduğu durumların hesabını verecektir. İnancım gereği bunu düşünüyorum.

Gönlüm ise, bu şekilde herhangi ihmalde bulunan tüm mütahhit, çizimi yapan mimar, mühendis, çimentosunu dökerken çalan, kolonu koyarken "oraya gerek yok mağaza gelecek altına" diyen herkesin cezasını fazla fazla çekmesi.

Daha çok şeyler kusasım var da, herkes aynı şeyleri düşünüyor zaten.

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Moraller bozuk. Allah yardımcıları olsun. 99 depreminden sonra en kötü depremden birisi. Kara kış üstelik..
Allah yardımcıları olsun gerçekten böylesi büyük bir deprem görülmedi hem can hem mal kaybı inanılmaz boyutta inşallah daha kötüsü yaşanmadan yaralarımızı sararız tüm ülkeye büyük geçmiş olsun 🙏🏻

KS

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
adreslerini biliyorsan ve telefon numarası paylasırmısın elimden geldiğinde sosyal medyadan duyuru gecicem

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Daha fazla can kaybı olmaması için bence de doğru olan yapıldı.

TÜM TÜRKİYE'DE EĞİTİM ÖĞRETİME 13 ŞUBAT'A KADAR ARA VERİLDİ​

Kaynak:

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
adreslerini biliyorsan ve telefon numarası paylasırmısın elimden geldiğinde sosyal medyadan duyuru gecicem
Mimar Sinan mahallesi, 1114 sokak, Ünal petrol arkası. Adıyaman /merkez.
Dayılarım enkaz altında kaldılar acil yardıma ihtiyacımız var hiçbir numaraya ulaşamıyoruz. Yardım Allah aşkına yardım edebilen etsin.
Enkaz altında kalan tanıdıklarım
Fazlı karakuş
Mehmet Akif karakuş
Yunus Emre karakuş
Fatma karakuş
Sena karakuş
Ve ayrıca +6-7 kişi daha binadaki diğer sakinler. Enkaz altında kalanların hiçbirine ulaşılamıyor. Yardımı dokunan dokunmayan herkesten Allah razı olsun.

Son düzenleme:
KS

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Mimar Sinan mahallesi, 1114 sokak, Ünal petrol arkası. Adıyaman /merkez.
Dayılarım enkaz altında kaldılar acil yardıma ihtiyacımız var hiçbir numaraya ulaşamıyoruz. Yardım Allah aşkına yardım edebilen etsin.
Enkaz altında kalan tanıdıklarım
Fazlı karakuş
Mehmet Akif karakuş
Yunus Emre karakuş
Fatma karakuş
Sena karakuş
Ve ayrıca +6-7 kişi daha binadaki diğer sakinler. Enkaz altında kalanların hiçbirine ulaşılamıyor. Kendi telefon numaramı vereyim 0554 624 94 16. Yardımı dokunan dokunmayan herkesten Allah razı olsun.
elimden geldiğince duyuru gectim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri