Abra a5 v16.7.1

Neşet Ertaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, hali hazırda PC var fakat şehir dışına gideceğim için laptop almam lazım. aynı zamanda oyun oynayıp aynı zamanda yazılım ile uğraşacağım. Letgo'dan konu başlığındaki PC yi buldu. Buraya da kısaca özelliklerini yazayım:
GTX 1650 4GB
İ5 11400h
240gb SSD
8gb ram

Adam alalı 5 ay olmuş elimdeki PC yi takas + para şeklinde vereceğim. Sizce bu PC yi almak mantıklı mı?

Elimdeki PC nin özellikleri
Ryzen 5 3600
R7 240
8gb ram
500gb m.2 SSD
B450m a pro Max anakart

Benim PC + 4000 teklif ettim kabul etti

Ayrıca alacağım zaman HDD ekleyebilir miyim monster'a?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bahsettiğiniz Laptop cihazı ekran kartı olarak daha iyi ve işlemci olarak geride kalmıyor işinizi görür fazlasıyla ama eğer taşıma odaklı bir avantaj düşünmüyorsanız laptop cihazı için bahsediyorum bence elinizdeki sisteme GPU ekleyip kullanmanız daha doğru olacaktır.

KS

Neşet Ertaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bahsettiğiniz Laptop cihazı ekran kartı olarak daha iyi ve işlemci olarak geride kalmıyor işinizi görür fazlasıyla ama eğer taşıma odaklı bir avantaj düşünmüyorsanız laptop cihazı için bahsediyorum bence elinizdeki sisteme GPU ekleyip kullanmanız daha doğru olacaktır.
Yorumun için öncelikle teşekkür ederim.
Normalde evet ben de öyle düşünüyordum GPU ekleseydim çok iyi olacaktı fakat dediğim gibi taşıma durumu söz konusu olmasa masaüstü bilgisayarda kalacaktım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Yorumun için öncelikle teşekkür ederim.
Normalde evet ben de öyle düşünüyordum GPU ekleseydim çok iyi olacaktı fakat dediğim gibi taşıma durumu söz konusu olmasa masaüstü bilgisayarda kalacaktım.
Fiyat farkı hakkında bir oyum yapmayacağım ama cihaz işinizi görür güçte tercih edilebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri