AMD Ekran Kartı Driver Performans Ayarı?

Efe budak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Selam Dostlar,

ben eskiden nvidia kullanirken driverden oyun icin en iyi hale getir dediğimde bazi ayarları yukseltsede daha yuksek fps alıyordum.

Şimdi amdye geçtim ondada böyle bir ayar var mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
AMD Radeon Software uygulaması için de böyle ayarlar var. Genel olarak oyun planı falan seçebiliyorsunuz ve tüm ayarları kontrol de edebiliyorsunuz.

KS

Efe budak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
AMD Radeon Software uygulaması için de böyle ayarlar var. Genel olarak oyun planı falan seçebiliyorsunuz ve tüm ayarları kontrol de edebiliyorsunuz.
Diğerinde direk en yüksek fps icin optimize et diyordu basıyordum ona kendi ayrılıyordu bundada yok mu oyle birsey ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Diğerinde direk en yüksek fps icin optimize et diyordu basıyordum ona kendi ayrılıyordu bundada yok mu oyle birsey ?
Oyun profilini seçerseniz zaten ona göre ayarlıyor. Profiller böyle.
1661328156186.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Oyun profilini seçerseniz zaten ona göre ayarlıyor. Profiller böyle.
Ekli dosyayı görüntüle 5074
Kullanıcının söylediği şey NVIDIA oyun için ayarları değiştiriyor öyle bir şey var mı demiş, yani benim anladığım bu.

AMD için öyle bir ayar yok. Ancak optimize için önerilen bu ayarı kontrol edebilirsiniz.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Kullanıcının söylediği şey NVIDIA oyun için ayarları değiştiriyor öyle bir şey var mı demiş. AMD için öyle bir ayar yok. Ancak optimize için önerilen bu ayarı kontrol edebilirsiniz.
Biliyorum hocam oyun için direk ayarları kendisi yapıyor ama AMD için bu ayar da bir nevi sistemi oyundaki en iyi değerleri almak için ayarlıyor.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Birde bir şey sorucam yeni ekran kartı olarak rx 560 aldimda furmarkta 60 dereceyi geçmiyor ama 30 fps falan normal mi ?
Furmark olarak kartların nasıl bir FPS vermesi gerektiğini bilmiyorum ama sıcaklık iyi. Genel testleri oyun üzerinde yapabilirsiniz aslında daha iyi anlaşılır.

KS

Efe budak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Furmark olarak kartların nasıl bir FPS vermesi gerektiğini bilmiyorum ama sıcaklık iyi. Genel testleri oyun üzerinde yapabilirsiniz aslında daha iyi anlaşılır.
Ben ekran kartım olmadan valoda 50 60 alıyodum rx 560 aldim suan 70 falan aliyorum bir sey degismedi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri